Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo da prestavim i ja moj auto. Rec je o Stilu 1.2 16v, 59kw(80ks). 109000 km originalna kilometraza. U mom vlasnistvu oko godinu i po dana. Na 10000 predjenih kilometara nisam dosuo kap ulja. Spustio se nivo mozda za 3 mm.  Sto se tice potrosnje i cene redovnog odrzavanja prezadovoljan sam. Promenio sam do sada samo prednji desni lezaj.

 

Auto je uvezen iz Nemacke i odmah je uradjen veliki servis. Koristim ga kao gradski i kao porodicni auto. Bio sam skeptik u pogledu motora medjutim nisam do sad imao nikakvih problema ni sa elektronikom niti sa snagom samog motora. Jednostavno se prilikom preticanja ne oslanjam na sirovu snagu motora vec na iskustvo i pravilnu pripremu automobila za preticanje.
Ko trazi automobil koji ce mu sluziti svrsi a ne za trke mislim da ce biti sasvim zadovoljan i sa ovim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja je potrosnja benzina s'obzirom na odnos tezina-snaga vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites
IMG_20140711_172153.jpg  IMG_20140711_162702.jpg
 
 IMG_20140711_172207.jpg  IMG_20140711_162738.jpg
 
20140408_162823.jpg  20140408_162925.jpg  20140408_163134.jpg
 
Nemam ugradjen plin, vozim na benzin.

Sto se tice potrosnje, prvo da razgranicimo jednu stvar, pojam "gradska voznja" u Beogradu i bilo gde u srbiji ne moze da bude ista stvar.

Ovako, gradska voznja po Beogradu je 6.1-6.4 otvoren put normanom voznjom 5.1. Bilo je ekstremnih situacija gde je trosio preko 7 po gradu kad sam se vukao po kolonama pola sata.

Takodje jednom prilikom kad sam presao 140 km sve otvoren put, 6om brzinom 80-90 km/h gde mi je trosio 4.8l. Ali to su ekstremne situacije koje nisu merodavne. Znaci, moje iskustvo mesovitom voznjom otvoren put-gradska voznja prosek potrosnja 5.5l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

6,1-6,4l u bg? ja sam istim menjacem i motorom ne mogu ispod 7,5l da spustim :) inace,cestitam na kupovini i u slast da se navozas i da dodjes nekad na skup koji je nedeljom da vidimo masinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da zena vozi zadnjih pola godine od kako sam ja pod zabranom i njen prosek je kao tvoj. Verovatno ste oboje malo agresivniji na gasu dok ja vozim lagano...

A gde se odrzava skup ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep stilo.Vadi ga 6. brzina za potrosnju na otvorenom putu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaista lepo ocuvan  :thumbup:

 

Kao sto si naveo,veoma zahvalan za odrzavanje i mali potrosac ali 6.1-6.4 po Beogradu je za mene nemoguca misija.7.5-8 bi bila neka realna potrosnja.Sa upaljenom klimom i zimi ide jos vise sve do 9 l...

Pa fabrika kaze 7.9 po gradu.Ako se uzme u obzir da je auto star 12 god i da fabrika uvek kaze manje...moze se izvesti zakljucak o realnoj potrosnji.

 

Magistrala mu najvise prija i tu su realne potrosnje ispod 5 l ako se vozi do 80 Km/h sa sto manje kocenja i preticanja.

 

Trenutno mi je na bordu prosecna potrosnja oko 6.5 l (na predjenih 2000 Km) a bilo je mnogo vise otvorenog puta blizu 70%,

ako te ne mrzi pogledaj sta tvoj bord kaze pa okaci ovde podatak.

 

Prosek od 5.5 l mesovite voznje je naucna fantastika za ovaj motor u karoseriji od blizu 1200 Kg.

 

ps. jesu i kod tebe 17" felne? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je to.Magistrala kad su bas dobri uslovi i kad je lagana voznja oko 5.Sa preticanjima i brzinom do 100 Km/h gde uslovi dozvoljavaju oko 6.

Auto put sve zavisi koja je brzina moze i na njemu preko 6 debelo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad pricamo o potrosnji ja govorim o onome sto izbacuje bord. 
Vezano za Rile-BG-tov post. jos mnogo stvari utice na potrosnju auta osim tezine. 
Moj stilo se vozi 80% otvoren put 20 % grad i ta je potrosnja. Vise po gradu vozim golfa. Elem, ne prodajem ga i nemam razlog da lazem pre svega sebe

a onda i vas. 
Sto se tice poredjenja sa golfom ne bih to da radim to je vec prezvakana prica 100 puta. Golf jeste kvalitetnijij u zavrsnoj obradi ali moj stav je da je neosnovano toliko skuplji.

Stilo ima vise opreme i mnogo mi je atraktivniji od cele golf serije. Licno mi se vise svidja estetski i od golfa 5ice ali to je samo moje misljenje. 

Da 17ice felne su na njemu od prosle nedelje, videcemo kako ce se to odraziti na potrosnju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ok,onda je jasno,ja sam skapirao da govoris o cistoj gradskoj voznji :-) onda je i meni tu negde,malo manja mozda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odrazice se 17" i na potrosnju i na ubrzanja kao i na udobnost.Ali po meni mala cena u odnosu na estetski dozivljaj kad su felne te velicine na Stilu.Takodje i lezanje i stabilnost su bolji sa njima.

Goje gume si stavio?fabricke 215 ili 225?

 

Niko ne kaze da lazes,daleko bilo,ja sam i pretpostavio da su tako neke relacije kad si izneo podatke o potrosnji.Ali ipak moramo izneti cinjenice ;)

 

Da te Stilo dobro sluzi i puno Km da predjes sa njim  :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

O potrosnji jos uvek ne mogu da pricam sa 17icama, sto se tice ubrzanja nisam ni testirao nesto posebno, nema drasticne neke razlike.

Sto se tice udobnosti to je posebna prica, bubrezi otpadose. 

Estetski gledano samo sa 17icama mi se svidja sve ostalo proguta.

gume su 225, michelin pilot, onako nije losa sara moze da se tralja leti. A za zimu sam uzeo 4 nove fulde 195/65/15

Share this post


Link to post
Share on other sites

17 su prava stvar :wub: ,presao bih momentalno sa 16 na 17 da  alfa nema tako j... trap  :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja brava sa tim motorom merio sam na 10000 km trosi u proseku 7l.A laksi je auto od stila ali doduse ima samo 5 brzina

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ to kaze i fabrika za tvoju Bravu

a verovao ili ne,kaze i da je ta Brava veci potrosac od ovog Stila :

 

Brava 1.2

 

Urban consumption: 9,5 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 10,5

Extra-urban consumption: 5,4 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 18,5

Average consumption: 6,9 l/100km

 

Stilo 1.2

 

Urban consumption: 7,9 l/100km

Urban consumption kms: 1 op 12,7

Extra-urban consumption: 5,3 l/100km

Extra-urban consumption kms: 1 op 18,9

Average consumption: 6,3 l/100km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad promenite jedno desetak automobila i pregazite par miliona kilometara shvatite da nije u praksi uvek kao sto prikazuju brojke.

Mnogo ima promenljivih faktora. Samo stanje vozila, trapa, stil voznje, vremenski uslovi itd...

Sve su to promenljivi faktori i svi jako uticu na samu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Utiče i to na kojim relacijama se vozi kroz grad... Jedna od njih je i potez B. kosa - Konjarnik, a to gradske vožnje nije videlo, iako se teoretski vozi kroz grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...