Jump to content
FAS Goran
gzezelj

Fiat Punto mk.2 - skidanje vetilacionih otvora?

Recommended Posts

Probao sam da skinem one resetkaste poklopce... ne ide. Cenim da mogu al me strah da vise napnem.

Da bi dosao do ventilatora moram celu tablu da vadim...?
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispod suvozačevih nogu ti je ventilator. Imaš 3 šrafa koja ga drže i čini mi se još 2 koja drže reostat ali samo će ti se kazati kad budeš skinuo ta 3 glavna. Ventilator spustiš na dole ka sebi i isto tako posle i vratiš. Plastiku od mesta gde stoji filter kabine ne možeš da skineš jer je kod modela bez klime zalivena dok kod onih sa klimom ima 2 šrafa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probacu. Ovu plastiku filtera sam video da je zalivena. Htedoh tu da ubacim nesto za filtriranje. Al rekoh bolje spreciti da ne udje djubre....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za predloge oko vađenja ventilatora, lako se vadi. Skinuo sam ga i očistio koliko sam mogao da dohvatim. Bilo malo lišća i prašine. Setio sam se da po prodavnicama plastike kupim onu žicu za pranje flaša, pa ću s njom da probam da očistim ono što je u cevovodu a vidi se kroz ove rešetke ventilaconih otvora....

 

kad se jednom očisti, a postavljen filc na ulaz vazduha... neće biti letenja svačega kad god uključim ventilator :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje pene u spreju bas za to ciscenje, gurne se cevcica sto dublje u ventilacioni otvor stiskas i izvlacis cevcicu i pena ce da dodje do samog luftera, to ponovisi na svim lufterima.
Sto se tice filtera klime, odes na otpad i kupis poklopac filtera klime i onda dole proseces skalpelom na fabricki predvidjenom mestu i ubacis filter klime.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pena služi za dezinfekciju klime / cevovoda, i  znam za nju, meni se ovde s obzirom da nema nikakvog filtriranja vazduha ( koji debilizam ) nahvatala prašina i neke kao paučina + bem li ga šta... u cevovodu odmah ispod ovih otvora, i kad god pogledam.... žešće ružno... ( da ne slikam i postavljam na forum.... ) tako da mi treba Mehaničko čišćenje.... što ću i napraviti, a do toga više neće moći da dođe jer sam stavio filter... samo moraću da kada ga menjam / stavim neki tanji, smanjio mi je protok vazuha...što se tek primeti na max tj 4 podeoku...... a imam u firmi i tanji i deblji....

 

da čitao sam te mogućnosti za postavljanje polovnog filtera, na mesto gde ga nema, da se proseče, ali mi se više svidela opcija da na ulazu postavim filc koji imam džabe... i koji u potpunosti sprečava da išta uđe ispod konzole / table.. tako da sam zadovoljan sa ovom verzijom...

 

svakako Hvala za predlog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je nacin da ocistis kanale a da ne skidas komplet tablu da bi ispirao vodom, pena bi trebalo da digne prljavstinu, ili mozes i parocistacem, otvoris sve luftere i kroz svaki nabodes naizmenicno parocistac, dok je u jednom parocistac na druge ce da izlazi para a kapljice ce se slivati dole ili gde bi trebao imati filter ili mozda ima odvode kao i ovi sa klimom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

iskreno, ne bih puštao vodu / vlagu  / paru u kontrolnu tablu sa elektronikom.... strah me od većih problema

 

tako i neki kažu, što ne ošistiš / opereš motor.... neka hvala, dok ne curi negde ulje... pa moraš da vidiš gde... neka ga ovako prljav.... važno da radi.... 

 

očistiću ga na suvo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imao astru g pre punta i prao motor redovno... Uzeo da perem motor na puntu i cvrc, ne mogu da ga upalim, osigurači ispod haube...
Izolovan je taj sistem od elektronike

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo vam se nece svideti. Uzeo sam onu zicu za ciscenje flasa sto na vrhu ima cetku. Ukljucio ventilaciju na max i prodzarao levi i desni ventilacioni otvor. Jer su dovoljno veliki da udje cetka. Ali kad sam izvadio cetku imao sam sta da vidim. Poprilicno zamascena i crna. Sliku koju dajem je posle pokusaja pranja sapunom ove cetke. A jos crnja je bila pre pranja.... tako da... unutra je valjano prljavo i masno...

 

bb3dd618029e71bc38cd0205c07128ce.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...