Jump to content
FAS Goran
gzezelj

Fiat Punto mk.2 - skidanje vetilacionih otvora?

Recommended Posts

Kako se skidaju okrugli ventilacioni otvori na Puntu? Hteo bih da ofarbam okvir u srebrno, i ujedno da ih očistim, jer vidim da su iznutra prljavi i masni. Ne bih da silim, da ne polomim.

 

wqwqs751.jpgwqwqs752.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skidao nekoliko puta zbog ciscenja, samo zavuces prste kroz otvor i izvuces malo jace ... slobodno, meni je prilikom vracanja prvi put trebalo malo ubedjivanja, ali posle sve ide kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je ot, ali da li mogu tako da se skinu i rebarca na centralnoj konzoli, ili moram celu da je rasturam? Hteo bih da malo pročistim cevi za vetilaciju od prašine ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ... ali je to malo teze i za opisivanje i za skidanje ... uglavnom ako imas fabricki kasetofon, moras da skines njega pa ceo okvir za ventilaciju, ima par srafova ako se dobro secam i onda izvuces sve i ocistis 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je ot, ali da li mogu tako da se skinu i rebarca na centralnoj konzoli, ili moram celu da je rasturam? Hteo bih da malo pročistim cevi za vetilaciju od prašine ;)

Kupis onu penu za ciscenje klime, ubacis crevce u izduve i polako spricas i vuces napolje. Kad '' nafilujes'' tunele, posle 15ak mimuta bi rebalo da ukljucis izduvavanje na 1, pa lagano dodjes do 4 i osusis ostatke te pene. Ja kupio na NISovoj pumpi neki K2 sprej na akciji uz onu  Idea-NIS karticu i lepo je ocistila. Kosta oko 400, tj minus 35% uz kupon. Probaj. Ja sam sibnuo malo toga i u motorni deo, tj tamo gde vazduh ulazi u kabinu. I stavio sam u otvor gde ide fliter kabine. Pena je suva, ali oprezno pred kraj. Ume da strcne i tecnosti koja nije zapenilau boci. 

 

Ee, nadjoh i video. 

 

http://youtu.be/oDdEIbq0Jiw

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos ovo, a jako je bitno. Na kraju crevceta ima rasprsivac koji nije izliven, vec se nastavlja na crevce, pa vodite racuna kad izvlacite crevce da rasprsivac ne ostane u ventilacionom otvoru. Kod Punta je posebno zeznut otvor ispod radia. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavao sam, ali ne ide. Ne mogu nikako da ravnomerno vučem sa svih strana. Jedna strana malo krene i onda stane. Čak sam i posekao prst :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno povuci jace ... skida se sigurni, a za prstice ne brini imas ih 10 :D

Ma nema šanse, čak sam pravio i neki alat. Taj ventilacioni otvor ulazi u deblju cev i kontam da je to nabijeno i zapeklo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam! Sa vozačeve strane kada se spusti poklopac od osigurača može da se priđe i pogura drugom rukom, a sa suvozačeve strane ispod, pored pretinca, ima rupa dovoljna da se pogura sa dva prsta drugom rukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skinuo za manje od minut oba evo i kako .

 

wqwqs750.jpg

 

I samo polako da ne ostetite plastiku.

 

 

Edited by neshaoct
sredio sliku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko  zna kako se vade resetke (usmerivaci) ventilacionog otvora koji se nalazi na sredini konzole (iznad radio aparata) na "Grande punto" ? Otkacio se mehanizam za pokretanje roletne i hteo bih da ga sredim ali se plazim da nesto ne polomim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje....

Auto mi je bez klime... postavio sam filc na ulaz vazduha pod brisace.... ali kad god ukljucim ventilator na jace... izlaze neka prljavstina. Mogu li se ovi ventilacioni otvori skinuti da procistim ventilacioni sistem... cevovod....

 

7f1c394f12e299728ce73acb3af9f004.jpg9f492aa25cdabaa612bf304d54f8cd3c.jpg

 

 

Edited by neshaoct
sredio slike & prebacio

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/18/2019 at 2:35 PM, shuxx said:

Pitanje....

Auto mi je bez klime... postavio sam filc na ulaz vazduha pod brisace.... ali kad god ukljucim ventilator na jace... izlaze neka prljavstina. Mogu li se ovi ventilacioni otvori skinuti da procistim ventilacioni sistem... cevovod....

 

7f1c394f12e299728ce73acb3af9f004.jpg9f492aa25cdabaa612bf304d54f8cd3c.jpg

mogu da se skidaju,ja sam skidao i te sa strane,a i te na sredini,samo pazljiva ruka ,srrafciger i polako

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što ne bi skinuo ventilator pa njega da očistiš i taj ulazni tunel vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...