Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
delakroa

Moroholom

Recommended Posts

Sutra planiram da idem na kupanje u ovu banju, prvi put tamo, kao i prvi put preko grane sopstvenim kolima :D

 

Interesuje me da li je neko vec isao, kakva iskustva imate, kakav je parking i gde da ostavim kola, zatim kakav je put, posto bih isao preko Kelebije, na Horgosu ce sigurno biti guzvaja... 

 

I sto se same banje tice, ima li mesta, ima li hladovine da se negde zavalimo, moze li se uneti hrana, pice? 

 

A kad se vratim, onda cu, naravno, podeliti iskustvo, kao i fotografije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ovako,ja bih ti preporucio da ides preko granicnog prelaza "Backi vinogradi" jer je tamo i blize i nema nikad guzve.jedino sto radi do 19 h pa ako ostanes duze onda se vrati preko kelebije.sto se tice parkinga imas parking ispred na ulici koji se ne placa,imas i par privatnih parkinga koji se ja mislim placaju nesto sitno ne znam nisam ga koristio jer uvek parkiram na ulici.put  preko backih vinograda je dobar dok preko kelebije je jedan deo puta sto kroz sumu bas los,neravan je i uzak.sto se banje tice mesta ima koliko hoces svejedno da li si napolju ili unutra,hladovina takodje.80 posto je pod hladovinom.hranu mozes uneti i preporucio bih ti da je poneses jer je tamo uzasna(bar meni),nekako vestacko sve i skupa,tako da slobodno ponesi i hranu i pice.sto se ulaza tice za ceo dan ti je oko 2500 huf a od 16 h se placa 1200huf po osobi.radi do 20h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh, 2500HUF? Na sajtu im pise 1990... A kako se placa parking? Kao kod nas u Su, ide onaj lik pa naplacuje ili? I pretpostavljam da se u forintama placa?

 

Nisam bas siguran za drugi granicni prelaz, preko Kelebije znam otprilike, a ovamo nisam ni isao nikad... Nije taj prelaz samo za gradjane koji zive tu u nasoj opstini? Ili je svejedno, posto idem sa devojkom koja je iz Ns... Izvinjavam se sto toliko propitujem, ali ipak, prvi put idem, pa da se informisem o svemu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

onda je toliko koliko pise na sajtu,u pravu si oko 2000,parking se ne placa,nema ni poruka ni onog lika ni nista,stanes gde oces i cao,to je selo sa glavnom ulicom ,imas par privatnih koji se ja mislim placaju nesto sitno i to je to.moze preko backih ko hoce iz srbije samo ja mislim da strance ne primaju da ne bi pravili guzvu..preporucio bih ti taj prelaz jer i na kelebiji zna dosta cesto da bude guzve,a i dalje je tim putem preko kelebije i dosta je los veci deo put.opusteno pitaj slobodno:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jos jedno pitanje, posto prvi put idem tim putem, da li je komplikovano doci do Banje tuda, da se ne zagubim negde? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma jok,veoma je jednostavno,obelezeno je sve putokazima tako da ja mislim da bi i sasa matic nasao put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podelim utiske ovde sa vama, ako neko jos nije bio, ili sam ja poslednji :D

 

Bio juce, konacno. Na granici bez zadrzavanja (Kelebija), dok su Madjari otvorili gepek i raspitivali se gde idemo. Ali to je bilo svega par minuta dok su nam ispecatirali pasose. Put je los! A kazu kakvi su nasi putevi. Preko madjarske Kelebije je katastrofa, nisam mogao ni 80 da vozim. Preko Tompe sam krenuo u povratku, ali su tamo u toku radovi.

 

Sama banja je, onako, lepa. U osnovi Morahalom je selo, te tako nema ni uredjenih parkiralista, nego se ljudi snalaze sami. Tako smo mi parkirali u ulici dalje, skroz kod poste. Ali nije nam nista falilo sto smo malo prosetali. I ulaz je totalno neuredjen! Jedan salter je za karte, odmah pored izdaju kljuceve za ormarice, te se tako tu vrlo lako stvori guzva. Drugo, nemaju neke putokaze, oznake, za nekog ko prvi put ode, mora da pita ili da luta, da se snalazi. Tako smo mi izgubili 10ak minuta dok smo nasli ostavu i ormarice... Ostalo je sve super. Iako je subota, guzva, dolaze busevi puni ljudi, unutar banje se uopste to ne primecuje. Ima dosta bazena, u onim vecim moze cak i da se pliva. Sve u svemu preporuka za svakog ko zeli, ako postoji uopste jos neko ko nije bio :D

 

Sto je jedan drugar rekao, najjeftinija banja je Morahalom :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...