Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.1 1.7 TD - pukao zupčasti kaiš / podvuklo se strano telo pod zupčasti

Recommended Posts

Za koga?

Za Fiat punta TD70 51kW 1997 godiste.

 

500e

Ako je dobar

Limarija mu je dobra ako si na to mislio, a motor trosi ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvorio sam cep za ulje i video da su dva ventila sto se vide kroz cep skroz potonula nadole :shock: , zakazao sam servis tek u petak i subotu posto je majstor trenutno nesto zauzet :wallbash: , do tada nemem auto   :crybaby::rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaci ti si me juce zvao da pitas kolika je cena delova za punta.Ja sam u bp autu 

Da, a al spada ceo set zupcastog sa spanerima oko 4000?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A znaci ti si me juce zvao da pitas kolika je cena delova za punta.Ja sam u bp autu 

A jel mozes molim te da mi izracunas kolka bi cena bila za 8 ventila i gumice ventila, set dihtunga, set karika, set zupcastog kaisa, kais za alternator, leteci i lezeci lezajevi, i ulje selenija 15w-40 ako ima ta vrsta selenije 5litra uz to i filter ulja. U ponedeljak po dogovoru bi trebalo da narucim kod tebe delove za fiat punta td70 1.7 1997 godiste 51kw.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovako-zupcasti kais dayco 1680,spaneri 2 komada optimal 2900,pk kais dayco 850, 8 ventila 3400,semering ventila 8 kom 500,karike std poljske 4800,dih glave 2450,dih poklopca 500,lezajeve trenutno ne mogu da ti kazem cenu recicu ti sutra,filter ulja 400,od ulj trenutno ima polusintetitu selenija 1320 din 2 litra.15-40 ima seleniju ali za benzince imam od drugog proizvodjaca 15-40.To ti je to za ostalo pitaj i sledeci put menjaj kais na vreme

Share this post


Link to post
Share on other sites

E hvala ti, a jel moze sutra da se poruce delovi kod tebe posto ne mogu bez auta do ponedeljka, sledeci put menjam kais na 60000 a ne na skoro 100000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoren motor, pokrivio 5 ventila, vodjice lose, stubline lose, karike lose. Mora da se radi generalka ali za nju trenutno nemam pare pa cu uraditi samo ovo bez karika.

Ne znam kako ce da pali ako su ovol'ko lose karike.

Kakvi su vasi utisci da li losije vuce posle kidanja zupcastog kaisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako zameniš sve što je stradalo zbog pucanja kaiša, ići će ti isto kao do sad. Trošiće ti ulje, moguće da ćeš imati problema sa startovanjem zimi itd...

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ici ce verovatno bolje jedno 20% jer ces srediti lose gumice i vodjice a i verovatno nikada nisi stelovao ventile pa ces i to odraditi. Fiat ima tu osobinu da i kada crkne skroz zimi pali na pola kljuca, tako da moze da se desi da neces imati problema. Koliko ti potrosi ulja na 1000km?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš Punta stranca prebaciš motor i kako odžavaš auto imaćeš gomilu stvari da dovedeš u red.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ti potrosi ulja na 1000km?

Pa manje od pola litra, a sada kada je bilo +30 kada sacekam da cakne relej grejaca i vratim jos jednom na grejac palio je dosta tesko a ako sacekam samo jednom da cakne nece da upali. Valjda ce bolje da pali sada!

Sad mi javio majstor, za delove treba da platim 22000 dinara a za ruku 50 evra, bez karika i hilznovanja posto ako se to radi mora cela generalka a za to trenutno nemam pare, da li je ova cena uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turbina je dobra i lepo je ubrzavao ali na iberlauf koji se ukljucuje u kuciste filtera dimi ko na cunjak i izbacuje ulje u turbinu koja salje u motor to ulje  sagoreva i gusi motor.

Turbina mi zapisti samo kada presaltam iz prve u drugu i posle se necuje ili je buka motora posle prevelika pa se zato ne cuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bre onda bi trebao i karike da odradis. Ako gura ulje kroz iber onda su bas lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...