Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.1 1.7 TD - pukao zupčasti kaiš / podvuklo se strano telo pod zupčasti

Recommended Posts

Nisam vodio racuna i desilo se to sto se desilo, isao sam uz kopaonik i vozio uz jednu povecu uzbrdinu oko 70 i odjednom mi je jako trznuo i nesto se culo u motoru da je udarilo, isao je jos nekoliko metara i upalila se lampica od ulja i akumulatora i motor se naravno sam ugasio, otvorio sam poklopac od zupcastog posto mi je to prvo palo na pamet i imao sam sta i da vidim, povukao sam zupcasti i video da se pokrece spaner od radilice, izvukao ga i video tu de je pukao malo ulja.

 

E sad posto trenutno nisam bas finansiski sposoban za servis bar jos 2 dana zanima me kolika bi mogla novcano da bude steta u motoru i kolko za ovaj model fiata kosta zupcasti sa spanerima i da li se menja vodena pumpa sa njim?Sa starim kaisom sam presao oko 90000 km, navodno je trebalo proveriti ga na 60000 ali je tada bio dobar, na kolko se menja zupcasti kais?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Set zupcastog menjas na 40-50 000km, te cifre koje spominjes su za originalne delove.

Racunaj verovatno ( kazem ti kao amater) da ti je pokrivio barem 4 ventila , nov dihtung glave i masinsku obradu. Ulje, filtere, antifriz, set zupcastog i ruke majstora. Ja bih to procenio na oko 300-350e

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel vredi da se tesim, neko mi je rekao da mi je OHC motor i da ne moze da udari klip u ventile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista dok se ne skine i vidi. Ja ne znam konkretno za taj motor, mozda i ne stize klip ventile kada pukne zupcasti, mada ne verujem da je tako kod tih starijih fiata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod svakoga se menja, na svakom velikom servisu. Druga je stvar što se srbi prave pametni pa menjaju kada počne da curka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kad se vec otvara motor da li i karike da menjam posto mi trosi dosta ulje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne bi bilo loše i da ga osvežiš kad ga već otvaraš. Ali ako su stubline loše, pitanje je u kolikoj meri će nove karike poboljšati situaciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

oko 188000 km, a kada sam ga kupio pre oko 6 godina imao je oko 111000 km i tad je valjda poslednji put menjan zupcasti sa spanerima, a ne znam veliki servis kad je radjen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada sam povukao kajs spaner od radilice se lako okretao ne znam da li je to dobro ili lose?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam pojma Coa, davno je to bilo, znam par puta zaredom da je bilo valvoline nekad, znam da je bilo i castrola i selenije na kraju...

Da da buco, bilo je to jako lepo druzenje, prva kola i jako sam ih voleo...

Jedva iskopah negde jednu slicicu...ova masinka levo :)

dsc0031gotovozanet.jpg

Izvinjavam se za off, najgori sam :)

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj zovi pitaj koliko kosta ceo set za veliki servis. Ja plati za bravo 11 iljada ceo komplet sa pumpom za vodu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je mislio na set zupcastog kaisa.

Kad skines glavu videces i kakve su i karike i hilzne. Ako su dobri klipovi, hilznovanje ti je jos oko 80e, garnitura karika ne znam, mozda isto toliko, set dihtunga 40-ak eura, leteci i lezeci oko 50e verovatno i obrada radilice oko 20e

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jel vredi da se tesim, neko mi je rekao da mi je OHC motor i da nemoze da udari klip u ventile?

 

Što ti taj ne reče da menjaš kaiš ranije ? Kod dizela teško da se ne stiže.

Optimal ti je odličan.

Jeftinije da ubaciš neki JTD motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...