Jump to content
FAS Goran
coa565

Fiat Punto mk.1 1.7 TD - pukao zupčasti kaiš / podvuklo se strano telo pod zupčasti

Recommended Posts

I šta je tu mnogo? Mislim tebi je mnogo, ali realno nije. A to da prodaš tog krša za 1200€ možeš samo da sanjaš. To bi ti voleo, ali ne ide. Da je Golf 2 pa pomozi Bože. Razumem ja da si ti čarapan, vama je sve mnogo, ali budimo realni.

 

Mnogo je to sto puno kosta a na kraju nista, sad mi kaplje voda pored prednjeg desnog tocka. Nemamo svi veliku platu kao ti pa da se hvalimo na forumu a to sto me nazivas carapanom to znaci da si ti jos veci. Ja uopste nisam iz krusevca nego zivim tamo, ustvari sam sa kopaonika i dobro znam kad neko preteruje i ja nemam pare za bacanje kao ti jer mi je plata jedva 22000 i od cega da zivim ako sve dam za ovaj krs!!!!

A sto se tice tog auta i prodaje,tesko da bi mogao da ga proda za 1200 evra...

 

Pa ne znam, pojedini ih u losijem stanju, sa vise predjenih km i bez turbine prodaju za 1200?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj savet više ceni krš i on će bolje da te čuva.

22 000 je malo i za biciklu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj creva i pumpu za vodu. A sto se prodaje tice, iz iskustva ti kazem da tu nema pravila. Kako te ubode i kakve si srece. ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E na zdravlje pocela je i lampica grejaca opet da treperi: sta mene sve nece da snadje u zivotu. Za jednu noc iskaplje oko 300 mililitara vode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutiš, bolje da ne voziš auto, a i prestani da štediš tako što ćeš odlagati servise. Nisi jedini kome se to obilo o glavu. Imam komšiju, prvi do mene, on iz Vranje, žena iz Pirot. Sam je razrađivao španer na Zastavi 128, koji je bio za zamenu, pa je prezupčio. Ej podmazao ga čovek. Odma polugeneralna. Posle se ponovio, pa je kupio 2 godine starijeg Gnoja 1 - 1.6D, koji bar nije bio truo kao osmica, i trošio je 2 puta manje. I tu je rešio da ućari, pa nije hteo da radi veliki servis, nego su mu neki nazovi parking "majstori" zamenili zupčasti kaiš za 700 dinara. Krenuo je na rodnu grudu, i opet mu prezupči na auto putu. Plati šlep, pa plati polugešu, i opet nema auto, zato što se stiska, samo daj da se zakrpi, kao i ti. Sada se konačno opametio, vozi neku staru Seat Ibizu 1.1 (možda je 1.0). Nema plin (žena se boji plina, ne da ni butan bocu u kuću), i što je najbitnije servisira ga kod majstora, i to sve na vreme, i naravno da ga auto lepo služi, radio kao singerica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da se ljutiš, bolje da ne voziš auto, a i prestani da štediš tako što ćeš odlagati servise. Nisi jedini kome se to obilo o glavu. Imam komšiju, prvi do mene, on iz Vranje, žena iz Pirot. Sam je razrađivao španer na Zastavi 128, koji je bio za zamenu, pa je prezupčio. Ej podmazao ga čovek. Odma polugeneralna. Posle se ponovio, pa je kupio 2 godine starijeg Gnoja 1 - 1.6D, koji bar nije bio truo kao osmica, i trošio je 2 puta manje. I tu je rešio da ućari, pa nije hteo da radi veliki servis, nego su mu neki nazovi parking "majstori" zamenili zupčasti kaiš za 700 dinara. Krenuo je na rodnu grudu, i opet mu prezupči na auto putu. Plati šlep, pa plati polugešu, i opet nema auto, zato što se stiska, samo daj da se zakrpi, kao i ti. Sada se konačno opametio, vozi neku staru Seat Ibizu 1.1 (možda je 1.0). Nema plin (žena se boji plina, ne da ni butan bocu u kuću), i što je najbitnije servisira ga kod majstora, i to sve na vreme, i naravno da ga auto lepo služi, radio kao singerica.

Zeznuo sam se dobro sto nisam radio generalnu, mislo sam da ustedim ali nisam. Sutra opet vozim auto kod majstora, vec sam se dogovorio sa njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je. E da, nemoj da se zezneš kao ja svojevremeno. Radio sam pre 7 godina generalnu na Škoda Felicija 1.9D. Menjao sam sve. I nije bilo klipova i karika Mahle u prodaji, pa sam kupio Nural. Blok je hilznovan na standard. Generalna me je izašla katastrofa. Iskopao sam excel file koji sam tada napravio, a imam negde i račune. U prevodu, klipovi i karike za 200eur nisu ni za kur... A morao sam da menjam klipove, jer su bili oderani. Ne znam šta je dobro za fiata, neka se javi neki majsto ovde. Džaba je da stavljaš nešto jeftino, kada to ne radi, u prevodu posle 10.000km krene da troši ulje kao lud. Znam da se ortak tada raspitivao, komplet samo karika za VW ABF motor (2.0 16V iz Golfa 3), je bio preko 200eur u porsche-u kod nas.

Capture.jpg

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to, govno neviđeno. Koji sam papak ispao. Pa bolje da sam za cca 1200eur ugradio neki 2.0 16 sa njegovim menjačem u Felaciju, sa sve plinom. Da ne kažem da sam hteo da je zapalim, pošto sam 20.000km nakon geše radio osvežavanje, tj menjao karike i neke ležajeve. Deo krivice jeste na majstoru, bilo ne ponovilo se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au tebe je mnogo izasla generalna. Ako i mene izadje ovoliko ima da prodam ovaj auto i da kupim nesto ljucki i da odrzavam. Nisam poludeo da dam vise nego sto vredi auto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se će ovo biti od pomoći. Evo šta je jedan naš član rekao kada sam ga pitao (pretpostavljam da nema vremena da piše ovde pa ću samo preneti):

Ma nema ovde pomoci, Pitaj ga sta mu je majstor izmerio u hilznama gore i dole, kolika su odstupanja, i zasto mu majstor ne nadje dobre polovne klipove i rucno izhonuje cilindre ako su odstupanja u granicama normale...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neće se praviti ''svaštara'' od ove teme, tj. ako je priča oko pucanja zupčastog završena, onda je tu i kraj pisanja oko toga....do nekog sledećeg slučaja, sledećeg vlasnika kome se na autu dogodi isto. ;)

 

Ako nekoga zanima kakav je Stilo ili bilo koji drugi model, onda ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/forum/116-saveti-za-kupovinu-fiatlancia-automobila/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi moze li jedan info,prilikom menjanja zupcastog kaisa i spanera da lise skidaju tj.odvrcu srafovi nosaca motora.Pitam iz razloga sto sam pre 500 km uradio veliki servis kod majstora,juce u toku voznje odjedanput pocne da ajd kazem cvile kaisevi,stanem i vidim da su dva srafa koji drze nosac motora ispala a na navojima se nalaze delovi navoja koji su urezani u bloku,nosac je posto su ova dva srafa ispala nalegao na zastitnu plastiku koja se nalazi oko zupcastog kasia i strugao ga.I to mi sve sve dogodi u Segedinu.Puntisa 1,2 8v

Edited by TroxX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje.
U voznji mi je pukao jedan kais koji se nalazi do zupcastog i po misljenju majstora parce je podlecelo pod zupcasti.
Auto je pocelo bucnije da radi.
Majstor je promijenio i taj kais ali i zupcasti.
Auto u leru radi fino,pali normalno,ali u voznji je puno bucniji i cuje se malo da nemirnije radi,tj cakce kao mercedesi stari.
Ima li ko kakav savjet?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,uzupcen je na sve tri tacke.

Jedan od majstora pominje da moguce da treba da se dosteluje bregasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Još koliko bi mogao da izdrži ovaj zupčasti kaiš otprilike? U pitanju je punto 1.9d. Auto se samo po gradu vozi. Hvala.

WP_20170523_17_45_53_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E ovakav je bio.kod ortaka u Puntiću..odmah menjaj..ne cekaj kao on pa da bude kuku..

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

E takav je bio kod mene 5 dana pre pucanja, ima u ovoj temi moj slucaj na prethodnoj strani. 

Menjaj odma jer ako spaner zakove na ovakvom kajsu pucanje sledi za 2 minuta. 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...