Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - naknadna ugradnja ConnectNav+ uredjaja (navigacije)

Recommended Posts

Verovatno su u pitanju cn i cn+.

Netacno.

Obe navigacije koje je covek postavio su CN+, nijedna nije CN (tj. monohromatska).

Jedino onoj prvoj fale GT5 konektori za GPS i GSM, tj. verovatno joj fali cela ploca na kojoj su moduli instalirani (tj. ovo: http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/67058-p-gsmgps-modul-za-fiat-stilo-fabricku-connectnav-navigaciju/).

Btw, CN i CN+ imaju iste konektore pozadi.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Telefon i navigaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Verovatno su u pitanju cn i cn+.

Netacno.

 

Pa kažem da je verovatno :)

 

@Nikola ne bi bio jedini koji je ugardio cn+ zbog lepog ekrana :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci imao bih cd plejer sa vecim ekranom...

Ili kupis od Ivana taj modul koji ti nedostaje u navigaciji, imas bas u oglasima pogledaj, bas prodaje covek to sto ti treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz...:-) moj prvi post na ovom forumu ce biti jedno VEEEEELIKO HVALAAAA Ivanu... :-)  svaka mu cast,imao je strpljenja da mi sve lepo objasni i da mi cak nadje jedan deo koji mi je trebao kako bi naknadnu ugradnju navigacije zavrsio skroz do kraja. Ivane svaka ti cast i na strpljenju i na pomici,ne bi nista uradio da nije bilo tebe jos jednom hvala... :-)  navigacija sljaka ko prava,sve radi i skinuo sam joj master kod i povezao po semi koju si postavio. Lepo je znati da ima jos ljudi koji su spremni da pomognu nekom koga nikad nisu videli,prvi put kad dodjem za BG vodim na pice,zasluzio si...;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta cemo raditi bez Ivana, kad se bude penzionisao :D

Ivane, daj budi mentor nekom od clanova, pa da imas zamenika kad dodje vreme. Svaka cast, vidim da hoces svima da izadjes u susret i pomognes, sto na forumu, sto i uzivo na kolima i to ne samo oko navigacije.Svaka cast jos jednom.

Edited by Angell

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim recima, ljudi... Ali, to je neki duh druzenja i medjusobnog pomaganja koji gajimo od samog starta na FLCS forumu. Da ovo ne bude samo mesto na koje ce ljudi doci kada imaju neki problem sa autom ili da nesto prodaju/kupe. Kao posledica toga, ono sto je i najvrednije za sve ove godine, upoznao sam ovde dosta drugara i stekao 2 iskrena prijatelja.

 

@Mr.Djile

Opusteno, uzivaj, nema na cemu. Drago mi je da sve sljaka, da si zadovoljan i da sam mogao da pomognem koliko je to bilo moguce ovako daljinski.

 

Da od ovog posta bude i neke koristi - dosta ljudi me na PM cima za instalaciju navigacije i firmware 9.8. Posto sam kolegi iznad kacio instalaciju na DropBox, evo da podelim to sa ostalima kako bih olaksao i drugima i sebi:

 

https://www.dropbox.com/s/bttjy639b7w5qja/majCN98.zip?dl=0

 

Zip fajl je oko 5 MB, u njemu je firmware 9.8 ISO fajl (CN98.iso) od koga treba napraviti bootable disc (znaci ne obican Data disk ! ). Dodatno, u njemu se nalazi i jedan .doc fajl u kome je objasnjen i postupak pravljenja bootable diska, kao i sam proces instalacije (koji sam vec objasnio u ovoj temi, praceno slikama).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam skinuo taj fajl sto si mi dao,u Nero programu sam napravio bootabilni cd i onaj postupak sto si na pocetku objasnio sam koristio,posle ubacivanja tog firmware-a navigacija mi vise nije trazila master code i odma se povezala na can mrezu,naravno posle dovodjenja onih dodatnih 12v koje sam sa brave dovukao,a za svaki slucaj sam prvo rasturio navigaciju i skinuo cd kutiju i dobro ocistio laser da se slucajno zbog njega ne bi desilo da ne ocita cd dok se ubacuje novi firmware...

Edited by Mr.Djile

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugari 

na mojoj navigaciji kada se ukljuci pojavi se fiatov logo ionda displej pocinje da treperi tako da se nista nevidi i na trenutak se pojavi slika i opet treperenje i tako u krug.

Da li je displej riknuo ili ima nekog leka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

skinu sam prednju masku tj ekran i otkacio siroki ribon kabal i isto se ponasa displej tj ne naziru se slika na istom a i dalje treperi ,kada sam otkacio i uzani ribon tada je displej postao skroz zatamnen .Da li je mozda u pitanju pozadinsko osvetljenje displeja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ne znam sta cemo raditi bez Ivana, kad se bude penzionisao :D

Ma naučio deda jednu stvar da uradi na autu (ugradnja navigacije) i sad samo to forsira

Dobar nam je Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sto se tice samog mikrofona, preporucujem bas ovaj fabricki sa Amp. Pokusavao sam cisto da probam i sa nekim aftermarket mikrofonima, ali zvuk nije ni blizu tako cist i jak kao sa ovim koji je bas za te namene (automobilski Hands Free uredjaji, Voice Recognition moduli...). U pitanju je Telicom mikrofon, model Mic-98-004-01 (zadnje 2 slike imam od ranije):

MIC_98_004_01.jpg

 

Jos jedna potvrda ovoga sto sam pricao u vezi fabrickog mikrofona. Zezao se kod drugara sa obicnim Hama CS-460, razlika je nebo i zemlja u korist fabrickog mikrofona. Vidi se i u specifikacijama da fabricki ima osetljivost od -3,7dB (+/- 3dB), dok obicni aftermarket ima samo -60 dB (+/- 3 dB):

 

040420152520.jpg

 

Vec na par desetina cm se Hama vec "gubi", dok se fabricki jasno cuje i u plafonjeri ako neko prica sa zadnjeg sedista.

Ocekivano, naravno, s obzirom da je namena fabrickog "Telicom"-a primarno za Hands Free i Voice Recognition module.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam da li je off ili ne ? ali da li na CN+ mogu glasovne komande da usnime dve različite osobe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema nikakvih problema. Imas dva nivoa komandi - sistemske (predefinisane) kojima se upravlja uredjajem i korisnicke.

Korisnicke su vezane samo za dodavanje glasovnog prepoznavanja u telefonskom imeniku.

Svaki put pri snimanju korisnicke komande, sistem trazi da se ponovi kako bi se sto tacnije poklopila. Ne vidim problem da to bude glas cak i vise osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mislim i ja ,ali prilikom pokusaja da usnimim drugi glas (Lepše polovine)to i uspem ali kada ona izgovori komandu call CN je ne prepoznaje i emituje sory kada tu komandu ja izgovorim a ona nastavi to radi ,ali tada ja nemogu ništa da komandujem osim ono call.

Ako je ovaj post off molim Administratora da se prebaci u odgovarajuću temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam bas najbolje razumeo sta si hteo da kazes, post je prilicno konfuzan.

Uglavnom, moguce je da se na CN snime glasovne komande vise osoba. Takodje, moguce je da glasovne komande jedne osobe koristi vise drugih osoba.

Fora je samo da Voice Recognition modul "poklopi" snimljen i glas kojim se komanduje.

Bas si me zainteresovao da jos jednom proverim, ubacio sam matorog u auto i isprobali, sve sljaka najnormalnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam probao da pored mog glasa usnimim i ženin (naravno ona izgovara komande) taj deo je ok CN+ prihvati i memoriše glas i moj i njen.Kada se izgovori komanda Pozovi reaguje ali samo ako ja izgovorim call ali ne i kad ona izgovori komandu call,tada se iz zvučnika  čuje samo sory. kada tu komandu call ja izgovorim a ona nastavi da izgovara komande(ime i send )radi,ali tada ja nemogu ništa da komandujem osim ono call, kada traži ime izgovaram ime i. tada se iz zvučnika čuje njen snimljen glas i odmah posle sory.

Nadam se da je sad jasniji post ali pošto si ti probao i to radi verovatno da sam negde grešio da li prikikom unošenja brojeva u direktorijum ili slično,pozabaviću se tim ponovo.

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, sada je dosta jasnije.

Prvi problem ja da VR modul ne razume sistemsku (ugradjenu) komandu "Call" koja mu je zadata. Posto je ona opsta (da banalno kazes, prilagodjena svima), mislim da je samo problem u nacinu izgovora, glasnoci ili nesto tako. Kada cuje odgovor "Sorry", slobodno neka ponovi komandu, morala bi da bude prihvacena.

Sto se drugog problema tice (custom, snimljena komanda), ocigledno je da se tvoj glas ne poklapa u dovoljnoj meri sa onim usnimljenim i iz tog razloga VR modul ne prepoznaje komandu.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima.Imam i ja problem sa gasenjem navigacije i ostalim stvarcicama.Prvo moram da povezem navigaciju sa mojim bordom ali bih pre svega da odradim update softvera posto je kod mene verzija 8.5. E sad cuo sam da kada se podigne softver na 9.8 on vrati jezik na fabricki to jest italijanski.Pa me zanima kako da ubacim engleski jezik?Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo moram da povezem navigaciju sa mojim bordom ali bih pre svega da odradim update softvera posto je kod mene verzija 8.5.

Da me pogresno ne razumes, ali ne znam zasto izmisljati toplu vodu - u prvom postu sam detaljno objasnio proceduru, jedino ako ne zelis da 2 puta radis update firmare na 9.8? A cisto da znas, svako flesovanje povlaci potencijalnu opasnost da se navigacija zaglupi.

Uredjaj se prvo povezuje na +12V sa kontakta kako bi se povezao na CAN mrezu, preko koje ces naknadno verzijom 9.8 pregaziti Master Code koji se cuva u Body Compu. U praksi to takodje znaci, ako izvadis svoju navigaciju, stavis npr. obican radio i ubacis njegov kod, pa vratis navigaciju, opet ces morati da gazis kod flesovanjem, iako je na navigaciji vec verzija 9.8.

 

I za Setup uredjaja je takodje sve objasnjeno u prvom postu:

 

Sto se softvera tice, ostaje jos samo da se uradi Setup na engleski jezik, kako ispisa, tako i glasovnih komandi (VR, Voice Recognition). Potrebno je ubaciti Setup disk, kliknuti na dugme "Setup" na uredjaju, odabrati "Language", odabrati jezik i potvrditi. Zavrsnu poruku mozemo obrisati sa "Escape". Situacija pre i posle izgleda ovako:

 

010520141667.jpg  010520141668.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...