Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - naknadna ugradnja ConnectNav+ uredjaja (navigacije)

Recommended Posts

Svaka vam čast na ovom forumu. Ima interesantnih tema. Imam i ja problem sa ovom navigacijom CN+. U stvari imam dvije koje se ponašaju isto . Upališ , startuje sve , radi dvije-pet -deset minuta i ugasi se i opet sama startuje ! Šta da radim ? Ovdje u Sarajevu nema nekih servisera a iva CN je zastarila. Ne znam ima li još Ivana .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari,novi sam ovde i sa novim autom :DPosle 8 godina vozeci Renault kupio sam FIAT STILO JTD 1.9 karavan :D

Imam ovaj displej u autu pa imam neka pitanja u vezi njega.

Interersuje me kako mogu da ocistim dugmice na njemu koji kao da su lepljivi?IMG_20161117_144013.jpg

probao sam sa alkoholom.med benzimom pa sam skinuo i boju tj pobelelo je sve:rolleyes: pa sam morao da zamazujem sa crnom bojom :lol:

Nece da ni ucita cd,izbacuje cd eror?

Imam verziju firmware-a 9.9IMG_20161117_144021.jpg

Interesuje me jos kako funkcionise telefon,koja kartica treba da se kupi i tako to?

 

I nemam navigacijuIMG_20161117_144112.jpgpa me interesuje kako moze da se ubaci?

Unapred hvala na pomoci,vidim da se ovaj decko Ivan- Abarth razume u to pa molim za objasnjenje a i  pomoc  ostalih forumasa:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo su vise pitanja za opstu temu o navigaciji (posto je tema DIY za naknadnu ugradnju). Odgovoricu ovde pa cemo prebaciti.

Dugmici su prilicno nezni, tako da preporucujem ciscenje ni sa cim jacim od alkohola. I to vrlo pazljivo, moze cak i razblazen, posebno voditi racuna u delu oko natpisa na dugmicima, bez bilo kakvog pritiskanja, grebanja i sl.

Sto se tice greske na citacu, proveriti da li je sadrzaj diska Audio ili MP3 format (cita oba). Ako je sadrzaj diska OK, postoji hardverski problem, najcesce se resava rastavljanjem uredjaja i ciscenjem lasera, kao i ciscenjem i podmazivanjem vodjica mehanizma citaca.

Posto vidim da nemas fabricki ulozak za SIM citac, ubaci kompletnu karticu koju dobijes od provajdera (ne odvaja se onaj deo za mobilni, vec ide cela kartica, velicine platne kartice). Cip se okrece napred desno, bitno je da klikne u leziste. Kartica se ne vadi 'cupanjem', vec se pritisne na nju da klikne i kada sama iskoci iz lezista, povlaci se napolje.

Ako je instalacija navigacije fabricka i imas GPS antenu - imas navigaciju, ali nemas mape. One se narezuju na diskove, ali za Srbiju od njih neces imati koristi, jer nema iole detaljnih mapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve na forumu a sve pohvale za Ivana. Voleo bih da pitam Ivana za neke probleme oko navigacije sto je vec par puta resio:thumbup: sto sam procitao u proteklih par godina na forumu.

Hvala unapred

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo drugari, istrcala mi ne neka jeftinija CN+ za stila i uzeo sam je ali ispostavilo se da nemam master kod. E sad, znam da se to moze resiti upgradom firmware na verziju 9.8 koja ne trazi kod pa me zanima jel ima neko taj cd a da je voljan da pozajmi ili proda? 

EDIT: nasao sam ivanov post gde je okacio u dropboxu fajl za skidanje koji sadrzi update :) hvala ivane :)

Edited by SkyBlu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ugradjujes navi naknadno (ako nemas kompletnu instalaciju i napon sa kontakta na pinu 4 ISO konektora) - povezi prvo tu liniju koja je preduslov da se radi dalje.

Pa se javi na PM, instaliracu ti 9.8 firmware, samo ponesi Kocu da tecnije ide ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, ugradjujem je naknadno i nemam napon sa kontakta na tom pinu, samo sam je ubacio sa probam jel ispravna sto se videti moze, a sad za vikend cu se pozabaviti sa ozicenjem sa kontakt brave, metalnim nosacem itd. :) i sto je vrhunska ideja, onaj prekidac na + zici, to cu obavezno ubaciti jer stvarno nekad nemam potrebe da se pali, i to je stvarno vrhunska ideja :) a sto se tice firmwera, mislim da cu se javiti da uradimo to zajedno, naravno kad budes imao visak vremena, sok kao ni jelo nije nikad na odmet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kacio sam i ovde na temi zipovan folder sa 9.8 firmware, treba samo napraviti bootable CD i ucitati firmware na uredjaj.

Ili se javi da to odradimo zajedno kada se ukalupimo sa vremenom, 15-ak minuta posla. Kako ti je lakse.

Uzmi obavezno i plafonjeru sa mikrofonom (odvojeno je 20 EUR), odlicna fora za glasovne komande i handsfree telefon. Radio/GPS/GSM antena je 10 EUR odvojeno, tako da uzimaj sve sto mozes u kompletu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Imam par pitanja u vezi centralnog uredjaja u stilu (mislim da je CN+) i ako neko ume da mi odgovori bicu mu zahvalan.

1. Uredjaj cesto nece da se inicijalizuje po davanju kontakta vec samo stoji logo fiat. Zasto?

2. Nekada nece da se iskljuci po izvlacenju kljuca iz kontakt brave vec se javlja treperenje ekrana i tek cackanjem po dugmicima bez redosleda se iskljuci.

3. Da li se uredjaj izvlaci tako sto se u DVE gornje rupe pritisne?

4. Pri otkacinjanju uredjaja da li se gubi kod?

5. Kada se ugradjuje prekidac za uredjaj (kako je gore objasnjeno) na koji se konektor NA UREDJAJU spaja ta nova zica?

Inace, kada se pojavi logo, sa desne strane u uglu pise 11.0. Da li je to verzija softvera?

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pitanja pod 1. i 2. moguce da je neki problem sa plocom i podizanjem sistema. U sopstvenoj reziji, moze se za pocetak pokusati sa ponovnim ucitavanjem firmware u uredjaj. Eventualno naci neku rashod navigaciju pa pokusati sa zamenom iste, ako je kompatibilna. Sve ostalo je dosta skuplje i tesko da ce ici bez ozbiljnijeg servisa.

Na pitanja od 3. pa nadalje je vec X puta odgovoreno na forumu i ovoj temi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je pravilno funkcionisanje svih elemenata (cd, tel, navi, radio) na cn+ vezano za pravilno funkcionisanje ecu-a?

Drugim recima, da li cn+ mora da ima neki stalni signal koji dolazi sa ecu-a i ako to nije u redu iz nekog razloga da dolazi do loseg funkcionisanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

CN+ se vezuje na Body Comp (ne ECU) preko CAN magistrala. Ukoliko nema te veze, nema prikaza vremena, datuma, temperature na CN+, ne funkcionisu komande sa volana, podesavanja parametara vozila sa CN+... Ali ce CN+ raditi kao samostalan uredjaj, u smislu da se normalno podigne, da radi CD/radio, telefon, navigacija, itd...

Znaci i kada se prikaci samo na napon, sve ovo poslednje pomenuto bi trebalo normalno da radi. Uvodjenjem napona sa kontakta na pin 4 i CAN magistrala, ostvaruje se veza sa BC i razmena podataka koji su pomenuti na pocetku.

Znaci, uredjaj treba da radi normalno i samostalno, cak i da se prikaci samo na stalnih 12V, recimo i van vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na odgovoru. Dok radi displej (a to je nekoliko minuta , ne stignem da proverim sve sto me zanima) sigurno mi radi radio i cd, a i vreme sam namestio u jednom trenutku. Pokazuje i temperaturu. Resetuje se posle nekog vremena. Kao da se zagreje neki element i on pobrljavi. Za vikend cu odneti cn+ kod druga koji ce proveriti elemente na plocama.

U svakom slucaju, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu... Jedino ogranicenje ako nije prikacen na BC (naravno, pored neprikazivanja podataka sa vozila) je da se automatski gasi posle 20 min, cisto da znas ako nesto cackate van vozila. Ako ti slucajno zatreba, kacio sam ovde i verziju firmware koja ne trazi Code. Aj' sa srecom, pa javni rezultate ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima.Nov sam na forumu i za pocetak hocu da se zahvalim na raznim pitanjim i odgovorima jer mi je dosta pomoglo oko otklanjanja sitnih gresaka i kvarova na mom stilicu...

 

Ali sad imam problem na navigaciji koji mi vec neko vreme skace po ganglijama;

Ne mogu ucitati radio stanice niti pustiti muziku,svo vreme je ukljuceno ''MUTE" u donjem desnom uglu a na ekranu pise "AUDIO OFF"...

Sta ciniti???

Hvala unapred ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je simptom kada je iskljucen "Audio" modul na navigaciji. Ili iskljucen rucno ili usled kvara, uredjaj na ekranu ispisuje "AUDIO OFF" i aktivna je opcija "Mute" na poslednjem dugmetu (donji desni deo ekrana).

Probaj prvo banalnu stvar, pa javni rezultate - pritisni dugme "Audio" i vidi ima li promena (mozda je neko iskljucio Audio modul, a to podesavanje ostaje zapamceno i prilikom restarta uredjaja). Inace, Audio modul se iskljucuje duzim pritiskom na dugme "Audio" (oko 3 sec), a aktivira kratkim pritiskom na isto.

Ako paljenje ili restart Audio modula na dugme ne daje rezultata, moguce da je hardverski kvar na istom (moze se pokusati sa update firmware, ali mislim da u ovom slucaju to nece pomoci). Na narednoj slici je maticna ploca sa tunerom i komunikacionim interfejsom:

131220142396.thumb.jpg.627e76509c90bd4242671b0ba31d6ddd.jpg20151201_103635.thumb.jpg.95e120fa59b6ef68f611e8b651318d2f.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivane,

Hvala puno na detaljnom objasnjenju.Danas sam pokusao da primenim isto ali nije bilo efekta,nije se menjalo nista.I onda sasvim slucajno mi padne na pamet mogucnost pregorelog osiguraca od (10 A ).Zamenio sam ga i sada radi ko zmaj... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drago mi je da si resio problem bez troskova. Posle rezultata pokusaja ukljucivanja i iskljucivanja tog modula na dugme "Audio" (pretpostavljao sam da moze da bude i nesto tako banalno) upravo sam i hteo da ti predlozim da probas da raskacis uredjaj sa vozila (da ne bi skidao kleme) i istovremeno pregledas osigurace. Taj od 10A se nalazi integrisan upravo na "problematicnoj" ploci (kao na slici iznad). Ako ni to sto svako od nas moze da proba ne pomogne, obicno se ide na rasturanje uredjaja.

Dobar tip u svakom slucaju (posle bitke svi su generali :)), super da je proradilo .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugar nije resio problem, mada zna svasta da popravi od elektronike. On misli da je problem u procesoru ili nesto oko displeja. Sada ja, pre nego ga dam u servis, pokusavam nesto. Zakacio sam connect nav+ na punjac. +12v na pin 7, a - na 8. Stoji samo logo fiat. Sta je potrebno zakaciti da se pojavi radio (to se jedino ukljucivalo u autu)? Ne radi ni ventilator u samom uredjaju. Posle ukljucivanja uredjaja u kolima nije bilo zvuka mada je osigurac u uredjaju ok. Sta mogu sve da uradim i pogledan jos pre servisa (koji nije jeftin)? Nemam neki zamenski uredjaj da probam. Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uredjaj moze da radi kada se samo poveze na napon, sa osnovnim funkcijama. Tebi se ocigledno ne startuje "operativni" i stoji na pocetnom logou "Fiat".

Mozes li da iscitas koja je verzija u donjem desnom uglu? Pretpostavljam da je u pitanju hardverski kvar (ekran je OK cim prikazuje logo) - ako uspes da ubacis i radi ti CD citac, mozes eventualno da pokusas da ponovo ucitas firmware 9.8, to bar nista ne kosta. Ako ne pomogne, ne gine rasturanje, mada ni to danas nije bas toliki bauk, jer malo lakse nego ranije moze da se dodje do delova zahvaljujuci otpadima. Bar ja tako vidim problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verzija je 11.0. Pokusao sam da ucitam 9.8 ali izgleda da cd ne cita. On pocne da vrti ali nista ne cita mada sam ga cistio. Probacu opet. Sto se tice rasturanja, otvarao sam ga desetak puta tako da to nije problem. Probacu da nadjem neki drugi uredjaj, mada su cene kada sam se raspitivao visoke i dalje. U Indjiji 100€ mi je trazio, a preko oglasa bio je jedan za 70. Koya kaze 80 i sve ce biti ok tako da ce na kraju da bude servisiran verovatno. Ako neko ima na prodaju cd ispravan ili neki drugi deo, neka ponudi. Probacu jos kod nekih servisera pa se javljam. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probaj po KupujemProdajem ili drugim oglasima, desi se ponekad da iskoci neka iz rashoda ili delovi za smesne pare.

Sto se servisa tice, retko ko uopste i uzima da ih radi, a i ako se nadje cifre su poprilicne s obzirom na nabavnu cenu koja je drasticno pala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes I da probaš da pronadjes ispravnu za neke pristojne pare a onda svoju da prodas za delove.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesuje me sledece: kada se ukljuci u autu navigacija trazi kod. Posto je kod nepoznat, da li moze verzijom softvera 9.8 da se pregazi to trazenje koda ili mora prvo da se unese kod pa sve navedeno vazi za vec ucitani softver, tj. za buduce, eventualno, premestanje uredjaja? Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...