Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - naknadna ugradnja ConnectNav+ uredjaja (navigacije)

Recommended Posts

Sutra mi stize navigacija, pa bih hteo sve da pripremim. Procitao sam celu temu, nasao sam link za Firmware 9.8 ali za Setup nisam. Da li moze neko da postavi link za Setup?
Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam iz kog razloga, ali nigde po netu nema linka za Setup Disc. Ja sam ga negde zagubio i ostao mi je samo narezan na disku, a nisam siguran da to prolazi jednostavno sa C/P sadrzaja diska.

Ako si u BG, odradi update na verziju firmware 9.8 (taj ISO fajl imas svuda po netu, a i ja sam ga ranije ostavio ovde na temi), pa mi se javi da odradimo Setup, drugarski naravno, to je par minuta posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ga ima na Fiat forumu zajedno sa 9.8 firmware fajlom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledao sam jos davno da isto ovako posaljem nekome i cini mi se da je mrtav taj Setup link na FF.

Za firmware znam da postoji ali njega ionako ima svuda.

U svakom slucaju nije zgoreg ponovo proveriti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Ivan said:

Gledao sam jos davno da isto ovako posaljem nekome i cini mi se da je mrtav taj Setup link na FF.

Za firmware znam da postoji ali njega ionako ima svuda.

U svakom slucaju nije zgoreg ponovo proveriti.

http://www.fiatforum.com/downloads.php?do=download&downloadid=417

Upravo sam ga skinuo

screenshot_45.jpg

piše da je za CN za Stila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bogu ako jeste, dosta ljudi me pitalo za to. Zvuci logicno, Magneti Marelli Setup (MM_STP).

Samo jos da nadjemo zamorce koje ce da proba to na svom uredjaju :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz Nisa sam, ali  hvala u svakom slucaju.
Pokosacu sa ovim sto je Jure postavio, pa ako ne ide javicu se. Postoji program za prebacivanje sa CD-a u ISO fajl, ali to ostavljamo za kraj.

Ovo su fajlovi kada se  MM_STP  otvori preko Daemon tools-a
 

Ako su isti fajlovi kao kod tebe Ivane, onda bi trebalo da bude to.

Untitled.jpgUntitled 1.jpgUntitled 2.jpgUntitled 3.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ne cimas Ivana ovo je na mom setup cd-u

screenshot_47.jpgscreenshot_49.jpgscreenshot_51.jpgscreenshot_53.jpg

Upotrebi power isi ,deamon tool ili bilo šta drugo a takvih programa imaš more na netu

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proverio sam i ja sinoc, nego forum nije radio pa nisam mogao da vam javim. Identican je sadrzaj, da ne kacim PrintScreen.

Isto se cak i disk zove MM_STP, sadrzi folder za VoiceRecognition modul (VOC), fajlove sa VOC rezervisanim recima, itd...

 

Trebalo bi onda da se ovaj disk narezuje kao Data disc, za razliku od firmware 9.8 koji mora da se nareze kao Bootable disc.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sta ima?

Da li si probao da uradis setup?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam probao Setup, zbog toga sto je vec bilo na engleskom. Muku sam mucio dok sam uspeo da narezem firmware9.8. Kada sam ga rezao u Nero, izbacio mi na kraju poruku da je uspesno narezano i kada opet vratim CD u komp, pokazuje kao da je prazan disk. Pokusao sam vise puta, i bacio sma 4-5 diska i na kraju sam resio da probam sa tim diskom, bez obzira sto komp ne prepoznaje sadrzaj na CD. I uspeo sam da instaliram firmware. 

Sredio sam malo i dugmice na navigaciji, evo nekoliko slicica.

IMG_20160319_221014.jpg

IMG_20160319_191949.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam koristio ovaj Setup kad sam prebacivao sa italijanskog na engleski posle upgrade software na 9.8 i proslo je sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, FiatStilo said:

Da li ce funkcije na volanu da rade ukoliko se ne odradi proxy za navigaciju?

Radice bez problema ukoliko su oba uredjaja prikacena na CAN mrezu i imaju komunikaciju ka Body Compu.

Jedina "mana" pre Proxy poravnanja je to sto kilometraza blinka, signalizirajuci visak uredjaja (novi uredjaj) na CAN mrezi u odnosu na Default konfiguraciju upisanu u Body Compu.

To se moze prevazici i paljenjem naknadno dodatog uredjaja posle startne provere, ali je naravno pravo "fabricko" resenje Proxy Alignment procedura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tom slucaju sve mora da radi ako je dobro povezano. Samo blinka kilometraza kao signalizacija viska uredjaja na mrezi i najlakse se uklanja peglanjem Proxy-ja.

Nema ne cemu ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ovde trebam da postavim pitanje nov sam na forumu a i nov u mom Fiat Stilu. Da li je moguce umesto fabrickog kasetofona da se ubaci ta navigacija? I da li ako moze treba da se codira i slicno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dovoljno je da pogledas prvi post ove teme, sve je do detalja objasnjeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz svima.Uzeo sam navigaciju,samo navigaciju bez ikakvih dodataka.Radi mi radio i gasi se na 20min,ne ispisuje podatke sa borda i sve ostalo sto ste naveli.Da li ima neki dobrovoljac :) koji bi mi pomogao da je povezem?Od funkcija interesuje me samo da mi pokazuje informacije sa borda i prenosi nazive radio stanica na tablu i da se ne gasi na svakih 20min :) Iz beograda sam i unapred zahvalan ako se neko javi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mogu da resim problem sa kodom na ovoj navigaciji? Da li je ista verzija softwera 9.8 kao i kod standardne navigacije ili je potreban neki drugi?


Fiat-Stilo-Connect-Nav_540f3a9581d57.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verzija firmware 9.8 ide na najcescu ConnectNav+ (CN+) navigaciju (sa TFT ekranom od 7'').

Ovde je u pitanju stari ConnectNav (CN) uredjaj (sa monohromatskim ekranom), iako su u dosta stvari slicni, licno se ne bih bas igrao sa firmware-om novijeg uredjaja i dolazio u potencijalnu situaciju da postane neupotrebljiv.

Ostaje jos mogucnost "nabadanja" koda, jedina prednost je sto nema limita za broj pokusaja i vreme cekanja. Po dzep najbolnija opcija je dobijanje koda kod ovlascenih, jedino je pitanje da li to uopste vise podrzavaju za ove starije uredjaje.

Ako neko ima drugacije iskustvo sa CN, nadam se da ce dopisati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...