Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - naknadna ugradnja ConnectNav+ uredjaja (navigacije)

Recommended Posts

Drugari, pojavila mi se mrlja na displeju na CN+ :( pa me zanima jel moguce zameniti displej i da li neko ima rasklopljen CN+ za delove?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je moguce. Da ne off-ujemo ovde, imas na forumu moj tutorial o rasklapanju i servisu kompletne navigacije, a konkretno u ovom postu rasturanje prednjeg panela, gde je smesten i TFT:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66836-stilo-rastavljanje-i-servis-fabricke-cn-navigacije-zamena-gsm-modema-ciscenje-cd-citaca/page-3#entry1235264

 

Za delove, probaj kod Pedje iz Indjije ako ima neku rashodovanu, imas kontakt na temi o otpadima. Imas ih i na Kupujem-Prodajem i sl.

Pogledaj prvo da nije problem u flat-kablovima ili ako imas tu nekog da zamenite ekrane za probu.

Sto se samog ekrana tice, u pitanju je Toshiba TFT od 7'', rezolucije 480x234 pixels. Model je TFD70W14C:

 

250620152743.jpg  250620152742.jpg  250620152740.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

E momci ja se izvinjajem ako podizem temu :D no interesuje me da lise moze nekako stavit navigacija u ovaj kavez od kasetasa posto nemam tog od Nav?? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze, razlicite su dimenzije uredjaja i nacin kopcanja uredjaja za kavez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u tuzli koliko ja znam ovde nemamo za fiat nista :D jbg tesko ce neko dat kavez kako ce posle prodat nav 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise sve lepo u onom mom prvom postu (tutorialu). Nije ga uopste bilo problem sastaviti niti mi je to uzelo vremena, ali je izgleda problem procitati :) :

 

Kavez/nosac za ConnectNav+ (NIT G1) uredjaj:

Metalni kavez, tj. nosac navigacije se razlikuje od onog za fabricki Visteon CD ili kasetas. Na slikama se vidi da je razlicite dubine, takodje, uredjaj se kaci samo na 2 kopce koje se nalaze u gornjem delu. Cena polovnog kaveza se zasebno krece oko 10 EUR ali se u tom slucaju i vrlo tesko nalazi (rasparno od navigacije). Mada to i nije neki problem jer se i kod ovlascenih prodavaca nov kavez moze nabaviti za neznatno vecu cifru. OEM kataloski broj kaveza je 46790149 i oznacio sam ga na slikama. Takodje sa druge strane je oznaka da je kavez za NIT uredjaj (u slucaju Stila to je NIT G1):

 

180420141594.jpg  180420141597.jpg  180420141599.jpg

 

Posalji mi neki kontakt na PM, ako naletim da ti javim posto sam u tim "vodama". Polovni su oko 10 EUR.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

procitao sam ja to sve da ne bude da nisam :D no mislio sam da je mozda samo u kopcanju razlika to jest da mogu stavit u njeg navi pa bi se snasao nekako da stoji tamo no pogrijesio sam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da stavis, ali onda uredjaj "landara" jer kavez ne pase uz telo navigacije, a ne moze ni lepo da stane u leziste.

Dodatno, Visteon ima 4 kopce za kacenje, a Magneti Marelli samo 2, na razlicitim mestima.

Dobio sam PM, javljam ti ako natrcim negde na kavez rasparno, organizovacemo dostavu vec nekako ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima,

posto sam razmisljao o kupovini i ugradnji navigacije,procitao sam celu ovu temu. I na sve to danas mi se samo zadimi iz fabrickog Visteon kasetasa. Kada sam ga skinuo vidim da ima jos nekih dzekova,i mislim da je to ozicenje za mikrofon i antene. Sada,da li su to ti konektori i da li ovo znaci da je moj stilo mozda ima navigaciju pa je izvadjena. Da li ozicenje znaci da ima GPS i GSM antenu? Stlo je 2005 godiste,1.9jtd,Dynamic oprema mislim. Evo slika dzekova.

stilo_radio_instalacija.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma moguće.

Zeleni i Sivi konektori su antena za GPS i GSM module tj. imas sve konektore koji ti trebaju za CN+

Edited by jure

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege zdravo.

Moze li mi neko reci jesu li ove fabricke navigacije upotrebljive kod nas i moze li da se radu apdejt mapa na njima?

Stize mi ovih dana Stilo iz uvoza sa fabrickom navigacijom pa me zanima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao uredjaj je upotrebljiva, ali mape za Srbiju jos uvek nema. Video sam jedino da ima auto put i magistrala, ovo ostalo nista. Tesko da ce nesto i biti od toga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Navigacija je što se funkcionalnosti tiče čista 0, ali ja sam eto naknadno ugradio kod sebe :)

Jednsotavno prelepo izgleda, pogotovu po noći. Ne bih je ni za šta menjao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

....ali ja sam eto naknadno ugradio kod sebe :)

Jednsotavno prelepo izgleda, pogotovu po noći. Ne bih je ni za šta menjao.

+1

Doduse moze i da se ubaci jos par lepih funkcija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav!

 

NIsam video slično pitanje pa da pitam...

 

Imam fabričku navigaciju u Bravo-u sa Navteq sistemom. Imam karticu sa mapom Italije.

 

Ima li kakve šanse da je napravim da mi radi i u Srbiji i drugim zemljama gde budem išao? Takođe, ako na ovom fabričkom sistemu ne može, može li da se ubaci neki drugi sistem tipa IGo ili slično?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ubacujes kartice sa mapama koje imas (ono za sta su ranije sluzili diskovi). Sam sistem uvek radi, odredjuje geografski sirinu, duzinu i nadmorsku visinu. Kada ubacis odgovarajucu mapu, ona se iscrtava...

Sto se Srbije tice, mislim da ni za tvoj NIT G2 uredjaj nije bilo detaljnih mapa.

Takodje, nije moguce instalirati neki drugi navigacioni sistem na fabricki uredjaj. To bi mogao recimo na nekoj aftermarket navigaciji sa OS koji to podrzava.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za NIT G2 iskreno se nisam nesto bavio mapama za SD, pa da ne sirim dezinformacije, ako neko zna javice se.

Za Stilo smo nalazili po netu, za Navteq je imalo recimo na gpsunderground.com , narezivalo se na CD i pici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... Ja nigde nisam video NIT G2, svuda piše Instant Nav. Pod kojim imenom da tražim mape?

 

Moja navigacija izgleda ovako:

 

5.jpg

Edited by Robin Hood

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...