Jump to content
FAS Goran
Ivan

Fiat Stilo - naknadna ugradnja ConnectNav+ uredjaja (navigacije)

Recommended Posts

pitanje za ivana:imam situaciju blinkanja kilometraze zbog zamene instrument table na stilu,da li je ono drugo elegantnijje resenje odradjeno fiat MES -om ili necim ozbiljnijim? :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MES-om, ili ti starijim FES-om.

@Mr.Alex, bas pre neki dan sam Igoru pricao da tako provuce napon sa upaljaca bez skidanja sredisnjeg dela, i na istom mestu sam mu predlozio da stavi prekidac. :) Svaka cast na trudu. Inace da li ti na instrument tabli pokazuje temperaturu, da li ti navigacija cita ostale informacije sa body racunara, potrosnju, sat, da li mozes da podesavas preko nje ono automatsko zakljucavanje......

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mr.Alex, bas pre neki dan sam Igoru pricao da tako provuce napon sa upaljaca bez skidanja sredisnjeg dela, i na istom mestu sam mu predlozio da stavi prekidac. :) Svaka cast na trudu. Inace da li ti na instrument tabli pokazuje temperaturu, da li ti navigacija cita ostale informacije sa body racunara, potrosnju, sat, da li mozes da podesavas preko nje ono automatsko zakljucavanje

 

Čita mi sve podatke sa računara, na tabli pokazuje temperaturu, sve može da se podesi, ali temperaturu ne prikazuje na navigaciji...zašto? 

E kolko ste se raspisali ovih dana dok nisam pratio temu, moram par puta ovo oko video in-a da pročitam pa i ja da krenem nešto da petljam...ne bi bilo loše da neko okači link kakva bi kamera trebalo da bude....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u vezi pravljenja video ulaza i povezivanju rikverc kamere na fabricku ConnectNav+ navigaciju je izdvojeno u posebnu temu:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/66369-fiat-stilo-povezivanje-video-ulazarikverc-kamere-na-fabricku-connectnav-navigaciju/

 

Tema na kojoj smo ostaje iskljucivo vezana za naknadnu ugradnju navigacije.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast do najsitnijih detalja objašnjeno. Nabaviti navigaciju, mobilni pri ruci i krenuti sa radom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, uvek kazem - tu smo da se druzimo i pomognemo ;) .

Sve je dobro, dok se ne zove nocu u 2 :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je verovatno da u Stila Dinamyc ima razvucena instalacija za ugradnju navigacije (fabricki nije ugradjena).

 

 

off topic - recimo komplet instalacija za tempomat je vec bila, samo sam ubacio rucicu i sve sljaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa za Navi nije bas takva prica osim ako nije bio tu fabricki pa ga neko pre tebe iscupao, ali ako se vratis na pocetak ove teme i lagano sve izlistas videces da nije nauka i sam da je povezes. Naravno ako zapne negde kolege sa foruma ce ti nesebicno pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siguran sam da takva fabricka priprema nije postojala, slazem se sa Kuvaljom. Jer ukljucuje prilicno stvari - mikrofon sa svojim razvucenim instalacijama, GPS/GSM/tadio antenu sa instalacijama, drugaciju strukturu ISO, tj. mini ISO konektora, drugacije je kuciste uredjaja, opcino MF volan sa 11 dugmica...


@lakicevicboris

Posto sam video da si zainteresovan (oglas za kupovinu), imao ti je covek iz Sombora odlicne navigacije (imas ga na Kupujem Prodajem), kod njega sam nalazio i neke rasparne delove za drugare (tipa mikrofona, antena i sl.).

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolika je verovatno da u Stila Dinamyc ima razvucena instalacija za ugradnju navigacije (fabricki nije ugradjena).

 

 

off topic - recimo komplet instalacija za tempomat je vec bila, samo sam ubacio rucicu i sve sljaka.

 

Imas instalaciju svu sem jednog plusa. GPS ti realno ne treba jer nema mapa. Jedino mozda mikrofon mada i to ne znam koliko ti je potrebno a nije ni tesko montirati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sa tim plusom, vezace navi za BC i imace muziku, podatke sa boarda i lep ekran :) . Ostaje bez telefona, glasovnih komandi i navigacije, pa kome sta treba od funkcionalnosti CN+ ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reci da je signal odlican, s obzirom da nemam antenu na krovu, bas sam se iznenadio. Munuo sam neku Telenor SIM u navi i svuda mi je signal od 1 do 3 crtice (od 4 ukupno). Po BG uglavnom bude na 2-3 crtice, ponekad cak i pun.

Ono sto je bitnije je da nigde nisam imao problem sa prijemom, putujuci po Srbiji, bas sam gledao. Sa antenom bi mogao da bude samo jos bolji. Inace to poredim kao kad obican telefon munes negde u kasetu, opet svuda ima prijem, ni on nema externu antenu... Ja sam razmisljao da uzmem antenu, ali da ne kupusam krov za pocetak, nego da je stavim iza gornje kasete, neko je to vec pominjao. Ono sto me jedino buni je sto me par ljudi ubedjuje je tako moguce obezbediti i GPS prijem, a koliko ja znam antena mora da bude opticki vidljiva sa satelitima?

Jankovicu, sad tako pricas, a znam da ces 99% ubaciti i plafonjeru sa mikrofonom :) . Em sto imas telefon, em je extra fora komandovati celim CN+ uredjajem pomocu glasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je , Janakis, znamo se ;) . Ne moras meni objasnjavati kad znam da ce biti kao OEM, to se ne kontrolise, jace je od tebe :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast Ivane na objasnjenu. Prekidac mi se posebno svidja.  Samo me zanima jesil ti po struci elektricar ili samo STILOičar tj. jel' se bavis ovim tj. zaradjujes, da znam ako negde zapnem da te posetim u BG :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci neku slicku prekidaca kad budes dokon, da vidim sta si odabrao za Start/Stop :) dugme.

Svaka čast Ivane na objasnjenu. Prekidac mi se posebno svidja. Samo me zanima jesil ti po struci elektricar ili samo STILOičar tj. jel' se bavis ovim tj. zaradjujes, da znam ako negde zapnem da te posetim u BG :D

Hvala. Po struci sam inace inzenjer elektrotehnike ali softveras, na faksu smo se davno naravno petljali sa raznoraznim elektronikama, tako da mi je to ostalo kao hobi. Uz prckanje svake vrste oko auta, naravno :) . Uz Stilov eLearn, takodje moze dosta da se uradi samostalno, nista nije bauk.

Ako negde zapne, tu sam da drugarski pomognem ako mogu. Da zaradjujem na tome, ne bi bilo ni ovog tutoriala ;) , cist entuzijasta.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao si da napraviš da ti svetli ta lampica, ja sam imao bez pa sam taj i stavio i baš sam razmišljao kako izgleda sa...nadam se da nije seljana...i nikako da mi neko kaže zašto nemam prikaz temperature na navi !?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...