Jump to content
FAS Goran
Punto mk2 JTD LE

Prevaranti iz oglasa

Recommended Posts

Pre nekih 2-3 meseca dok sam jos vozio peugeot listam ja tako oglase i naletim na oglas 

Pezo 206 2000 euro 2 stranac ( auto na slikama izgleda kao iz fabrike ) 450 e.Odmah mi je bilo sumnjivo ( samo felne i skoro nove gume vrede min 250e ) ali opet rekoh mozda je ono neka prica covek ne zivi ovde , stoji mu u garazi, itd, itd pa eto cisto da ga otkaci .

Pozovem ja i ono neki stvarno mnogo dobar lik .Nisam jos nista ni pitao a on odmah smanji cenu na 400.Kako je auto reg jos malo , on vlasnik moze da ga vozi , naravno svi papiri servisna sve ok .

I sad ide ono najbolje .On ce da  mi doveze auto moze odmah da krene i to ali damu uplatim post-netom 50 e kaparu .Ja pocnem da se smejem i pitam ga jel on to ozbiljno ili se sali.I kao sto rekoh neki mnogo dobar lik odmah poce da smanjuje i kaparu i na kraju da mu uplatim bar ono troskove puta neki 1000-1500 din. Reko druze kako ti imas srece ja evo bas sam tu par metara od poste i bas planiram da nekom poklonim 10-15e .Naravno broj je posle nekih 24 h bio nedostupan a ni oglasa vise nije bilo.

ne znam jel neko od vas naleteo na ovakve idiote ali pazite se nije ovaj jedini ima ih jos.

Kasnije sam bas proveravao cisto onako iz zajebancije bio je tu i golf 3 za 350 e 

                                                                                                      fiat bravo 400 e klima , koza itd,

I uvek ima po neki idiot , prevarant .Tako da ne uplacujte nista unapred !

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ovaj bio iz Zajecara , golf kolko se secam Pirot .Ma te adrese nisu tacne moze da stavi sta god hoce ko zna odakle su?

Evo kad nadjem jos nekog sumnjivog postavicu link mada ne vredi mnogo ako ne pogledate  odmah jer takvi oglasi su tu najvise dva tri dana ili ono dok ne nahvata nekog pa bezi i menja oglas .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sad ... po meni on je djubre, zamisli da ti izvadi poslednje pare iz dzepa na prevaru, ali ljudi koji se upecaju su jos vece budale, to je neko moje misljenje, koje moze bitno da se razlikuje od vaseg, pa nemojte odmah da pucate ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno nisu poslednje , ostavio je malo i za velikiiiiiiiii servis.

Prijavi ga pa neka se žandari igraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio je takav stilo u Pk, bas sam hteo da ga gledam za jednog kolegu sa foruma ali coveku ne moze da se udje u trag. Samo zna kaparu unaored da trazi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne, nije mi jasno kako se uplate pare, a da nigde nema nikakvog ličnog podatka... ako je Postnet on ne može da ga podigne bez LK. Isto tako ako se uplaćuje i na neki račun... pa zato pitam, kako se uplaćuje, nemoguće da ga ne možeš naći ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da ih podigne, ali oni ne znaju zasto je neko nekome uplatio pare niti ih zanima. Ako im trazis podatke, nisu u obavezi da daju. Policija sigurno nece da se cima zbog takvih "sitnica" i sta ti ostane, da ga vijas sam da ga u najboljem slucaju prebijes, jer ako on pravi prevare od 50e, mozes iz gaca da ga istreses on nema da vrati ;)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa suština je u tome da on mora da ti da ime i adresu iz svoje lične karte. Pošto je 50€ više od 5000rsd policija mora da ga traži po službenoj dužnosti, a realno možeš ga naći i sam čak i ako mu je adresa fiktivna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za postnet, samo ime i prezime i broj telefona valjda ...

Policija mora, ali znas i sam kako oni vole da rade :)

Mozes i sam da ga trazis i nadjes, ali sta posle ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma auto se uvek licno gleda. Ne shvatam ljude koji imaju poverenja da nekome na rec uplate 10,15,50e, a pojma nemaju ko je iza telefona. Drugo je kada neko ima firmu ili neku siru prodaju pa se lako sazna o kome se radi.

A sto ga ne pita da pogledas licno kad si ga vec provalio? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to ide post netom,a lične karte se gube ili se ne odjavljuju preminuli rođaci pa ide na tuđu ličnu kartu.

 

Za uplatu ti treba broj telefona i ime i prezime onoga ko prima,d+on dođe poturi ličnu kartu kaže podižem za nepokretnog dedu,sestru koja ne moe da stigne,a ima njihovu ličnu kartu.Validnost lične karte ne proveravaju u pošti njoj je bitno da ima ličnu kartu i to je to.

 

Oni organizovaniji imaju čoveka u pošti koji im daje pare bez dokumenata.

 

Mada ako pristaneš da platiš nešto što si video samo na slici ili ti je opisano u par reči oglasa,niko ti ne krade direktno novac iz džepa već ga svojevoljno daješ tako da ni policija tu nema mnogo dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Pošti je apsolutno nemoguće podići čak i pismo od Suda, a kamoli pare ako nemaš ličnu kartu i ako to nisi ti lično (osim naravno ako nemaš nekog u Pošti da ti završi). Ako je deda nepokretan, šta je koji qrac tražio PostNet ;)

 

Mislim da ljudi radije ne prijave slučaj i onda idu okolo i pričaju kako ih je neko prevario, a policija ne radi ništa, nego da idu u policiju i "da se cimaju oko toga". Suviše lako prežalimo 50€, a to onaj s druge strane i zna. Policiji treba 15min da na osnovu imena, prezimena i broja telefona pronađe čoveka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je pitanje postavljeno meni, jesam ali te nije tu, te kod zene mu je, te dolazi mu siguran kupac..a kad ga drugi neko pozove sve moze samo kapara prvo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo  vec kod prevara, zelim da upozorim sve, a da ne otvaram novu temu, o prevari koja traje u Subotici, za koju znam, cak I znam licno one koji u njoj ucestvuju. Do sada su imali vise uspesnih prevara, ali I dalje pokusavaju. Pa da krenemo, u Subotici tacnije skladistu Lizard sped, uvoznik automobile po imenu Gabor, par puta je prodavao jedan auto vise puta, takodje na slican nacin prevaru pokusava I radnik skladista Toni. Pre par meseci sam saznao da je ovaj prvi prodao jednu zafiru iz oglasa sa internet vise puta !!! Kako se sve zavrsilo ne znam tacno. Ali pre neki dan je ovaj drugi, Toni, pokusao I mene da prevari kada sam u carinskom gledao jedno vozilo. Naime za auto koji se prodavao u carinskom, za koji je doticni tvrdio da je njegov, (a znam da nije,znam da je od ovog drugog, a toni se samo ugradjuje u cenu I prodaje vozila,) iako je auto bio uskladisten, a nije zapoceto carinjenje, jer nije bio uplacen amss pregled, tako da se ni papiri ne bi mogli raditi, Toni mi je trazio da mu da mu isplatim vozilo, ali kada sam spomenuo priznanicu ili ugovor, odmah se poceo vaditi da on ne radi tako, I da on sve resave u roku nedelju dana. Ovo I ne bi bilo sumnjivo da ne znam da su u tom carinskom skladistu bile slicne prevare. Kada sam mu rekao da cu kupiti auto, ali neka ga on ocarini I da auto ide na ime kupca, on je rekao da on za to nema para jer radi sa 1000e, I da mu moram isplatiti auti I da ce ga on ocariniti I platiti amss, i naravno cekati na auto. Da napomenem da je cena auta bila na ime kupca samo je trebalo cekati potvrdu iz amss-a, I carinjenje. Naravno,na tako nesto nisam hteo pristati jer sam znao o cemu se radi. Ukoliko nadjem oglase koji znam da imaju vezu sa ovom dvojicom, kacim ovde!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto neko kaze za Postu da se moze podici za nepokretnog dedu itd, grdno se vara. Pre par dana je bila zena da podigne za muza koji je u bolnici i svadjala se bar jedno pola sata, nisu joj dali, to je procedura jednostavno, i samo se licno moze podici. Meni su recimo u jednoj Posti cak trazili i iznos, tj pitali koliko treba da mi stigne pored licne karte i svega ostalog, ne zna, zasto. 
U drugoj Posti, u kojoj me znaju jer stalno visim tamo, hoce da mi daju bez licne karte, samo me pitaju za broj,ali znaju me bas bas dobro jer stalno saljem.

Sto se tice Gabor-a iz Subotice, kupovao je od mene, evo bas sada gledam potvrdu od Post express-a. 
Ne mogu da budem siguran jel to bas taj covek, ali s'obzirom da sam slao za Suboticu, a da nema mnogo njih sa takvim imenom, verovatno jeste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...