Jump to content
FAS Goran
luka78

Fiat Nuova Bravo - tvrda pedala kočnice

Recommended Posts

Pozdrav,
 
Dva puta mi se od kupovine javio problem da kada auto stoji na suncu par sati, kocnica postane jaaaako tvrda (kao kada se napumpa kada je auto ugasen) i koci na milimetarski dodir.

Nakon par kilometara sve bude ok ili ako stoji automobil u hladu onda nema problema. Znaci bude bas tvrda. Ulje je kako treba biti. Do duse osjetim kao da ima malo lufta na vrhu. Prijavljena mi je greska P0504 ali sumnjam da ima veze sa ovim.
 
Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Prijavljena mi je greska P0504 ali sumnjam da ima veze sa ovim.

 

Osim što je ta greška baš ono što ti pravi problem:

P0504 is brake pedal position switch

 

Nije to prekidač stop svetla, pa pogledaš stop svetlo, vidiš da radi i pomisliš da nije to to. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i bilo ;-). Stisnuo kocnicu, ono svijetli, kontao nije to to. A preptostavljam da "malo" zakaze kada se ugrije u kabini pa mozda mi i zato bude tvrdo...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo jedna uloga tog senzora je da bude povezan sa kompom kako bi komp na tabli signalizirao kada ti ne rade stop svetla.

Mnogo važnija njegova uloga je pozicija pedale kočnice, kao i zbog BA (Brake Assist) sistema, on omogućava da u situaciji kada treba i bez protiskanja papučice do kraja imaš full silu kočenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako te dobro razumijem, ja trebam zamijentiti taj prekidac jer je ocigledno "povremeno" pokvaren pa blokira kocnicu? Ak je tako, to nije problem :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj odmah menjati, neka majstor to skine, vidi može li tu nešto da se popravlja, da se možda pročiste neki kontakti, proveri instalacija na koju se priključuje (neki klimavi džek ili sl.).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj odmah menjati, neka majstor to skine, vidi može li tu nešto da se popravlja, da se možda pročiste neki kontakti, proveri instalacija na koju se priključuje (neki klimavi džek ili sl.).

:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam :) Sa tacno istim simptomima. Samo se javlja kada je auto na suncu i kada je jako toplo. Povremeno mi otakzuje hill holder, potrebno je da po paljenju signalne lampice pustim i kocnicu i kvacilo kako bi se lampica ugasila. Planiram da to sredim prvom narednom prilikom kad budem bio kod majstora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dešavalo se i meni na Lybri da bude kočnica tvrda do paljenja kao da je nadrukana ali nisam obraćao pažnu da li je auto bio na suncu ili ne. Iskreno ne pamtim kada se desilo poslednji put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tako je i bilo ;-). Stisnuo kocnicu, ono svijetli, kontao nije to to. A preptostavljam da "malo" zakaze kada se ugrije u kabini pa mozda mi i zato bude tvrdo...

 

 

Imao sam i ja taj problem, mozes da procitas u drugoj temi. Poenta je da se pedala ne vraca do kraja  - fabricka greska(plasticni cep se siri na suncu), treba skinuti pedalu kocnice i obrusiti metalni klin koji ide kroz cepove od pedale...Ako je ovo taj problem , mozes i sam da proveris ako u voznji sam nogom podignes pedalu kocnice i onda vidis da li ti auto koci sam...

Edited by statichawk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Tako je i bilo ;-). Stisnuo kocnicu, ono svijetli, kontao nije to to. A preptostavljam da "malo" zakaze kada se ugrije u kabini pa mozda mi i zato bude tvrdo...

 

 

Imao sam i ja taj problem, mozes da procitas u drugoj temi. Poenta je da se pedala ne vraca do kraja  - fabricka greska(plasticni cep se siri na suncu), treba skinuti pedalu kocnice i obrusiti metalni klin koji ide kroz cepove od pedale...Ako je ovo taj problem , mozes i sam da proveris ako u voznji sam nogom podignes pedalu kocnice i onda vidis da li ti auto koci sam...

 

Haj probacu, nije mi se vise desavalo, a i nije bio na suncu. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguće da i mene zeza ovo, danas je bilo sunce,ali mart je majku mu, kad sam krenuo,kada stisnem kvačilo on krene da koči kao da je pedala kočnice stisnuta, ali meni ne javlja nikakvu grešku????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokusaj nogom da vratis pedalu kocnice kad se to desi i onda ce verovatno biti mekana par puta.

Svakako resi to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rešiću čim pre, a znači trebalo bi da mogu nogom da vratim pedalu i da nastavim da vozim normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala se verovatno ne vraca do kraja.

Imao sam ja isti problem.

Toma mi je skidao sve , sve obradio, podmazao, i osigurali smo dodatno da se to ne desava, posle toga 8k kilometara bez greske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toma, servis u Resniku, ali ne secam se koliko sam platio, manje od drugih.

I ovde i na drugom forumu, i preko citam da ljudi to placaju 50eur i vise.

ja za nekih 1500km idem na servis pa mogu da pitam ako ne budes resio.

 

Predstavi auto, pohvali se malo ;)

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoću, cim resim te neke bubice, znaci najverovatnije je ta osovina na pedali, pa da kazem mom majstoru, mozda on to moze da sredi. . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pedala postaje tvrda kada je ventil za rasterecenje u MBC (Master Brake Cylinder) zatvoren ili zaprljan, pa ne moze da dodje do izjednacenja pritiska, tj. da se visak kocione tecnosti vrati u rezervoar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je problem sto se pri visokim temperaturama u kabini mala plasticna osovinica koja vezuje papucicu kocnice na ostatak "sistema" (ne znam strucne izraze) rasiri i ne dodje do vracanja papucice do kraja i sistem se lagano pumpa. Pomaze vracanje nogom, ukljucivanje klime, a naravno pravo resenje je skidanje i obrada pomenute osovinice na strugu. Detalji: http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=11554.msg233004#msg233004

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovde je problem sto se pri visokim temperaturama u kabini mala plasticna osovinica koja vezuje papucicu kocnice na ostatak "sistema" (ne znam strucne izraze) rasiri i ne dodje do vracanja papucice do kraja i sistem se lagano pumpa. Pomaze vracanje nogom, ukljucivanje klime, a naravno pravo resenje je skidanje i obrada pomenute osovinice na strugu. Detalji: http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=11554.msg233004#msg233004

 

Da li je ovo neko rijesio od vas? Ja dolazim do NS sutra (nedelja) pa bi u ponedeljak nekom majstoru odvezao ko je vec ovo uradio, ako znate takve, da mi to rijesi. Dok ja svojim majstorima ovdje objasnim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon nekoliko toplih dana  i u dva navrata stajanja auta na suncu, desavalo mi se da otvrdne pedala kocnice. Jutros odem do majstora, raskopaju cijeli sistem (nimalo jednostavno) i onda se skine cijelo postolje sa papucicama. Postoje dvije identicne osovine, jedna drzi pedalu kvacila, a druga pedalu kocnice. Potrebno je skinuti tu osovinu koja drzi pedalu kocnice i otokariti za 0.1 mm. U nastavku se nalazi slika kako izgleda ta osovinica i zabiljezeno je koliki dio je potrebno otokariti. Nakon toga se sve smontira, zamijeni ulje, ozraci sistem i kocenje bude potpuno drugacije, mekse. Nadam se da sam taj cudni problem rijesio.

 

WP_20150602_14_24_56_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu intervencija sredjivanja ovoga je mene stajala 500 dinara. Majstor skinuo i podmazao problematicnu osovinicu. Posle ovoga problema nije bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije "otanjio" opet ce postati tvrda za 2 nedelje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...