Jump to content
FAS Goran
SasaM

Fiat Nuova Bravo 1.9 MJet - dim na meraču (šipci) ulja

Recommended Posts

Zdravo.

 

Dobio sam od drugara preporuku da postavim ovde pitanje u nadi da cu dobiti konkretnije info. Nedavno sam kupio Bravo 1.9 150KS sa 185.000 na satu. Primetio sam juce da mi dimi na sipku od meraca ulja. Kada je hladan ne dimi vec kako se ulje zagrejava onda pocinje da dimi i cuje se pssssss. Nesto manje dimi i na mesto gde se uliva ulje. Kada je motor zagrejan, jako malo sprica ulje na cep, po koju kap. Nema majoneze na cepu ni na sipki. Ulje se ne trosi, isti je nivo nakon 2000 KM, skoro na max. Rashladna tekucina takodje ne nedostaje. Nisam primetio da slabije vuce, potrosnja goriva je ista, izduv je dobar, nisam primetio crni ili beli dim na auspuhu.

Malo sam se zabrinuo sta bi to moglo biti?

 

Sasa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li koje je ulje sipano u njega?

 

Pa sada se blizi interval zamene pa sam mislio to uraditi. Ne znam koje je ulje sipano pre, covek od kojeg sam kupio rekao mi je da je ulje bilo zamenjeno pre prodaje i videlo se na sipci da je zuto kada sam gledao. Je li moguce da je do ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je gradacija drugacija veoma moguce da je i do ulja..Sipaj Seleniu wr pa proveri stanje..Najlakse je krenuti od najeftinije varijante..Na cepu od ulja ce da prska,nema zastitni lim a bregasta je odmah tu..Jel prska na sipci za proveru ulja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na oznaci, papiricu zamene sto se ostavi, pise Selenia WR da je sipana, a da li je to ne znam. Nisam proveravao na sipci mislim da ne prska. Samo pusi i cuje se pssssss, belicast dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ništa ne troši sasvim normalna pojava. Klipovi  ne dihtuju hermetički tako da jedan deo gasova završi u karteru i dalje preko oduška ponovo u usis. Zato kada začepi iber na sve strane stradaju semerinzi.

Preporuka da se ne mešaju ulja. Uvek znaj šta je od ulja sipano.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda imas kao paru neku inace da je bas dim morao bi i ulje da ti trosi. Kada sipas Seleniu uzmi onu za motore sa Dpf-om jer bi tvoj trebao da ga ima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima taj filter. Mislim da nije para jer se cuje da pisti kada izlazi. Ali dobro, objasnili su mi ostali da je to ok. Sada sam manje zabrinut :smoke: . Auto ide kao strela kada se malo pritisne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozz.

neki dan sam primjetio da mi dimi u leru na mjerecu ulja (kada šipku izvadim).

auto je bravo2 1.9,110kw,2009.god.

ne trosi ulje,dobro ide,itd.

dali ke to normalno za fiata ili?

 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@max_23

Nepotrebno otvorena tema je spojena sa postojecom.

Mozes da procitas dosadasnja iskustva i sta sve mozes da proveris, da ne ponavljamo.

Pa ako ima potrebe slobodno se dalje dopisi ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, max_23 said:

dali ke to normalno za fiata ili?

Kao što si verovatno već video u prethodno napisanim postovima:

On 7/6/2014 at 2:29 PM, ivan.ik said:

Ako ništa ne troši sasvim normalna pojava. Klipovi ne dihtuju hermetički tako da jedan deo gasova završi u karteru i dalje preko oduška ponovo u usis. Zato kada začepi iber na sve strane stradaju semerinzi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam brava 150ks kad izvucem sipku vidi se da duva, ne znam dal je dim ali ocigledno je da izlazi beli "dim". Prvo paljenje kad je hladan i kad stoji preko noci baci malo belog dima, nista u velikoj kolicini. Auto ide lepo, ne gubi snagu, uzeo ga pre nekoliko dana, pre 10k je radjen veliki i mali servis i vreme je da se radi opet mali (iako je nikom u kg napisao na 19k da se radi). 

Da li treba da budem zabrinut? Nisam video beli talog na meracu. Kada ga nagazim nema nikakvog dima iza niti crn niti beo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promeni ulje i filtere i teraj, neka je sa srecom novi auto! 

 

Isprati potrosnju ulja posle zamene i to je to.

Cim ne znas da je dim na sipci, ok je to, znao bi da je dim.

Taj beli dim preko noci je kondez koji se nakupi. 

Edited by werp690

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vreme je za mali servis, a i trenutno vreme nije merodavno za gledanje dimova... Napolju je hladno, kondenz se javlja a on mora ispariti.  

Ne opterecuj se previse, radi servise na vreme i samo teraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 1/1/2022 at 1:28 AM, andreja.micovic said:

To je model Vatikan edition...

Izabrali papu...

:lol:

 

Rashodovali ga nakon smene Benedikt XVI --> Franjo, i sad dimi belo po Balkanu :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...