Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima ;)

Od pre 3 meseca imam Fiat Barchettu. Prodao sam motor i rešio da uzmem nešto na 4 točka što će zadovoljiti moje potrebe za adrenalinom :D Rešenje sam našao u tom malom Fiat-u. Drugari su odmah počeli...šta će ti to, ima samo 2 sedišta, troši 10L po gradu...što nisi kupio Mazdu MX5...i tako te fore...

 

Ljudi...Barchetta je extra :) 95-to je godište, solidno je utegnuta, ide kao blesava...motor je HGT 1.8 16V. Na kilažu Barchette i više nego dovoljno.

Gde god se pojavim svi se okreću :D Niko ne zna koji je auto u pitanju. U Zrenjaninu ga recimo nikad niko nije imao (bar koliko ja znam).

Sredio sam mu malo motor i enterijer...ovo leto ću ga voziti u ovakvom stanju, a za sledeće planiram enterijer u ferari crvenu kožu komplet sa tablom...a napolju bela perla sa crvenim krovom. Ja sam iskreno sa ovim autom prezadovoljan. Išao sam pre 2 nedelje do Zadra. Potrošnja na otvorenom je bila oko 6.5 - 7L...a vozio sam ga kao da sam ga ukrao :D Spušten krov, Zadar...Biograd...Pakoštane, miris mora...to je stvarno bio lep doživljaj :)

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi crno beli skaču kao iz topa  :laughing:

 

Očekujemo slike, koliko se sećam samo je jedna predstavljena na forumu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao ex vozac i ljubitelj miate (MX-5) moram samo cestitati ti na kupnji i reci da si fino odabrao! Jedina stvar koja me odvukla od Barchette je prednji pogon, steta sto nisu stavili zadnji, onda bi to bio zabavan auto kao i MX-5 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja isto hoću slike!  :turned: 

A crveno-belu kombinaciju zaboravi, Neša je grobar.  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blago tebi :D

 

Jedina zamerka su mi patosnice, mislim da ne prilice ovakvom automobilu obicne patosnice :)

 

Suvozacevo sediste mi deluje malo nakrivljeno ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna je, svaka cast za izbor.

Mastam o tome da imam ovakav auto za povremene izlete. Ili neku Alfu Spider.

Jedino sto mi se ne dopada su felne, nisam ljubiteli takvi, al' to je vec stvar ukusa :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Divota. Slažem se za patosnice, a ja bih ga uz to i oslobodio svih znakova i natpisa. :) Sjajan auto, svojevremeno moj san..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih ipak sve poskidao, da se neznalice pitaju da li je neki stari Porše ili Ferari. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sedišta crvena su od Alfe i bila su stavljena samo za probu :) Vozio sam ih par dana i nisu bila ni ušrafljena jer je trebalo bušiti nove rupe. Felne su stare trokrake...svi mi kažu da stavim neke modernije, petokrake...ali auto ima 20 godina i još malo pa će biti old tajmer. Ili da ga držim u vremenu u kom je napravljen ili da ga nafuram futuristički sa dvd uredjajima, led svetlima...Pre neki dan sam kupio i kofer da stavim nazad ;)

 

cxcb80253.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najlepse bi bilo da nadjes fabricke felne, ako je ikako moguce ... i da se drzis fabrike, jer to je lep i redak auto, uzivo sam video samo jednog plavog prosle godine u Beogradu, bio je u fazi sredjivanja i tako ga je vozio neki decko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Enterijer je dosta skup. Ja sam ga kupio sa polomljenim ručkama plastičnim za otvaranje vrata. Polovne nisam mogao da nadjem, nove su u ovlašćenom servisu 16.000 dinara KOMAD. Nasmejao sam se i stavio plastične ručice od Golfa II :) Uradio nove tapacirunge jer stari nemaju sundjer a ja volim kada je sundjer na vratima deblji. Ovaj auto možete videti i na Youtube u spotu Acapulco Bend-a, pesma se zove "Šta ću noćas u kafani" ;) Tada su bili ofarbali i felne u tu cigla boju, meni su lepše ovako srebrne. 

Edited by dale023

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj spot je sniman u Smederevu :)

Za delove ti ostaje samo kupovina u inostranstvu preko interneta ... ili ako putujes pa da trazis po Evropi otpad ili prodavnice :)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stranca nekog da nadjem i Bog da me vidi :) Prednji levi žmigavac mi je slupan, drugi je na e-bay 40 eura :D ceo stranac košta manje od 1000 eur da je u ok stanju...ali delova i svega na pretek. Planiram da kupim stranca sa tvrdim krovom i onda sam ubio 2 muve jednim udarcem...samo tvrdi krov je oko 500 eura kod nas.

Edited by dale023

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni mislio sa juris neke moderne felne, sa tankim kracima, velikom sirinom i poliranim rubovima i sta znam kakve jos.

Tipujem na fabricke ili neke druge Fiatove iz tog vremena :-)

Ma, samo mu spusti krov i uzivaj vozeci, ne bih ni razmisljao tada o felnama :-)

I da, meni se sedista dopadaju.

Ako mogu da se montiraju ne bih se razmisljao ni sekunde :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Udobnija su sedišta od Alfe. Imaju više "mesa" od Barchettinih fabričkih. Sa originalnim sedištima je bukvalno kao da sediš na patosu :) Menjao sam ih kada sam išao u Hrvatsku jer pojas od Alfe i od Fiat-a nije isti i ne može da se zakači na sedište od Alfe. Uskoro planiram da presvučem u kožu fabrička sedišta...pa ću i malo "mesa" da dodam...da bude udobnije ;) felne će ostati ovakve ovo leto. Za sledeće ću uraditi nešto o tom pitanju. Ne mogu na 100 strana finansijski. Nosač za gepek sam licitirao preko E-bay. Platio sam ga 200 eura.

Da nije bila ova Barchetta u Kraljevu?

Jeste :) Vlasnik je bio Boban iz Acapulco Bend-a. Vlasnik caffe-a Acapulco u Kraljevu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tačno je poznadoh zbog ovih felni, prolazio sam često pored nje ranije dok je još bila na oglasu :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast. Ja ih merkam po oglasima već godinama. Ne znam zbog čega još uvek nemam jednu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barchettu ne kupuje onaj što traži porodičan auto, sa puno mesta, udoban...Ovog Fiat-a kupuje samo onaj što voli takvu vrstu automobila. Pravi roadster :) U gepek stane roštilj i gajba piva :D Zato sam i kupio taj nosač za kofer ;) Što se ugodjaja tiče bukvalno je fenomenalno voziti se u tom autu. Stavio sam KN filter, moj rodjak Vlada Subić mi ga je poklonio...imao je fabrički auspuh koji je imao izduv sa leve strane, ja sam isekao branik i napravio izduv i sa desne :) U pitanju je šmekerizacija :D

Edited by dale023

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...