Jump to content
FAS Goran
knezilija

Carina Novi Sad

Recommended Posts

Oduvek sam se divio azurnosti i radnim i ljudskim  osobinama carinskih sluzbenika u Carinskoj sluzbi u Novom sadu,Tokom prethodne tri godine svasta sam narucivao iz inostranstva po raznim web shopovima , sve sitnice , vrednosti max do 40 evra., i svaki ali SVAKI  put mi je postom stizalo obavestenje da dostavim fakture , racune, izvode iz banke itd.. iako je vrednost npr 10 dolara sve sa urednim racunom oni meni salju uvek obavestenja da sve to dokumentujem iako sam vec sve platio , sve stiglo samo da ga proslede , .ali vole da imaju taj ljudski  pristup i kontakt samnom , da ne kazem "odnos" i ja sam im zbog toga duboko zahvalan, kao fizicko lice bih im fizicki uvek objasnio par pojmova

Najnoviji biser ...Narucio ELM 327 v1.5  adapter  sa fasttech.com , cena oko 11 $, i sad mi traze, PIB, potvrdu o sluzbenoj delatnosti auto servisera , izvod iz registra istih , naravno sve racune i potvrde... pa dokle vise sunce mu poljubim

 

Izvinite  ...morao sam.. dokle vise 

Edited by knezilija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričalo se već o ovome. 

 

Carinici su posebno "alergični" (šta god to značilo) na robu iz Kine. Autodijagnostika im je poseban trn u oku čak i kada firme naručuju, a posebno na fizičko lice. 

 

Iz iskustva mogu da ti kažem sledeće: 

 

- izgleda da neki carinik ima pik baš na tvoje ime čim ti SVAKI put traže te papire 

- dobro si prošao da si naručio USB jer da si uzeo bluetooth oči bi ti izvadili po službenoj dužnosti

- ovo što su ti tražili je zato što smatraju da uređaj nije za ličnu upotrebu. Ako si naručio samo jedan, pokušaj da ih ubediš da je to za lične potrebe jer ako to ne uradiš ode uređaj nazad u Kinu. 

 

Jednostavno... to što su tebi uradili je bukvalno NIŠTA šta rade firmama ;)

 

I da... nije to samo do Novog Sada... svuda je tako osim u Nišu i Kruševcu ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba a im napomenem da ljudi na limundu i slicno prodaju to na kilo  za 2000-3000 din pa ce im mozda biti jasnije. ipak je u njihovim ocima ELM high-end uredjaj i mora da se plati :rant:

Sticem utisak da u BG-u nije bas tako crno, narucuju ljudi sve i svasta i dosta toga prodje opusteno. Skoro pa ko u normalnoj drzavi

Edited by knezilija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što rekoh, čini mi se da ti imaš neki konkretan problem sa carinikom pošto dobijaš dopise baš za svaku pošiljku što i nije baš uobičajno. 

 

Da im objašnjavaš to oko Limunda... pa ono... možeš da probaš, ali to... citiraću "to nije naš domen delovanja. to treba da ispituje Poreska uprava.". :) Bojim se da ti imaš sada mnogo veći problem od plaćanja... imaćeš ozbiljnije natezanje da ti to puste jer ti traže uvoz na firmu... 

 

U BG-u nije tako crno. Još je crnje. Ono što je strava priča je da 'ajde što je problem za uvoz, nego ljudi ne mogu ni da izvezu tj. da pošalju u Kinu na reklamaciju nego moraju da dokazuju poreklo, uvoznu dokumentaciju (koju naravno niko nema jer većina dobije uređaj bez kontrole na uvozu). Kao što rekoh, ako slučajno naručiš bluetooth odmah se označen kao terorista, traže ti dozvolu RATEL-a za uvoz (koja u osnovi potvrđuje da je uređaj bezbedan po zdravlje ljudi :lol: ). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nikada naručivao ELM, ali jesam hrpu biciklističkih delova uključujći i ram i viljušku, hrpu gluposti iz Kine i koješta još i nikada, ali nikada nisam imao problem sa BGD carinom.

Sitnije pakete i ne otvaraju, pa sam se provlačio bez globe i za neke  skuplje, a sitne artikle.

Veće pakete otvaraju. U evropskim i američkim uvek nađu fakturu, po njoj ocarine i razrežu porez koji ja platim poštaru i sve ok.

Jedino mi se jednom desilo da su za grip za fotoaparat koji je došao iz Kine sami procnili vrenost (koja je bila potpuno realna) jer je Kinez stavio nešto besmisleno malo i na tako utvrđenu vrednost zaračunali porez.

 

Nikada mi nisu tražili ni jedan papir.

 

Za NS carinarnicu sam se naslušao loših iskustava na biciklističkom forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a kad izmisle tzv. "krijumčare" pa roba ode na proveru kod "krijumčara"... to je tek zabava :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam iskustva sa narucivanjem iz Kine a narucio bih par sitnica. Ako je neko voljan da mi da savet ili uz svoju narudzbinu prikljuci i moju neka se javi na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš onu temu "Kako kupovati u inostranstvu preko interneta" tu je manje-više sve prežvakano, a ako ti treba neki konkretan savet stojim na raspolaganju ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Bg sam, naručujem svašta od sitnica iz Kine sa Ali Express, DX i Ebay-a. U poslednjih godinu dana sam poručio 15tak bluetooth elm

327 uređaja po 2 ili 3 u paketu i nijedan nije carinjen. Trenutno ih imam 5 komada u kući. Sama nabavna  vrednost tih uređaja se prepolovila u odnosu na prethodnu godinu. Poslednja stvar koja mi je carinjena su neki delovi trapa za Jeep-a iz SAD-a što sam i očekivao jer su fizički kabaste stvari u pitanju i opet smo prošli 100% jeftinije nego kupovina ovde. Sve stvari koje stižu u vazdušastoj koverti uglavnom prolaze bez pregleda i carinjenja.

Negde sam čitao da za više od 3 identična predmeta u pošiljci Carina ima pravo da vrati paket i za dalji uvoz traži potvrde o delatnosti.

Verovatno si zbog toga završio na njihovom spisku. Ja nisam alav pa poručujem po 2 komada sa pauzama u naručivanju i nemam problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...