Jump to content
FAS Goran
abarth #

Kupovina prvenca / Šta gledati prilikom kupovine polovnjaka?

Recommended Posts

Covek planira da kupi auto za 2000 za narednih 10 godina, a nema jos ni polozeno :) Sine, moras biti malo ambiciozniji, ako ti je cilj da sa 30 vozis auto koji si kupio od prve zarade sa 18, neces daleko dogurati.... Pri tom znas da ces ga voziti jednom sedmicno, narednih 10 godina?. Sacekaj da dodje vreme za kupovinu pa kupi nesto jeftino za odrzavanje, pa polako korak po korak. Sad samo gubis vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izracunaj koliko kosta mali i veliki servis za Stila, a4/a6, racunaj i cenu registracije, pogledaj sta je moguce od kvarova kod audija i koliko kosta, isto to pogledas i kod stila i videces gde si

zato ja teram moju grdosiju od 2T i boli me uvo :D a za svoj svoj auto cu pricekati priliku, pa mislim da su odrzavanja manje-vise ista posto je ovaj '98 tako da nema nista...bos pumpa i kardan samo. Iskreko mislim ali mislim da je Stilo skuplji? Nisam nista proveravao. Ma ima da kupim Golfa 2 TDI i bas me briga. Za licno moj auto je fantazija. A onda cu razmisljati o Stilu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da grešiš dosta za cenu. Poređenjem Stila i A4 1.9tdi 130ks, oba 2004. godište rekao bih da je Stilo daleko isplativiji za održavanje. Troši takođe dosta manje, ali nije baš objektivno za porediti zbog toga što Stilo uglavnom ide otvorenim putem.

 

 

 moras biti malo ambiciozni

 

Sad sam se dobro ismejao. Meni je bila velika želja da kupim crnog Stila od 15. godine kada sam ga prvi put video na dalje i nekako nam izmakao kada je došlo vreme za kupovinu i naišla Astra. Sada kada pogledam na to ispda da sam debelo neamibiciozan  :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne za to, kazem za mene licno, tecin Stilo 2006(2007) i Audi a4 '98. Izmedju ta dva biram Audija za prvi licni auto, a mozda i Stila. Iskreno ne znam. Audija bih zato sto je karavan i quattro, a Stila zbog okretnosti i grada. Ali vozio bi ga i cale tako da Audi preovladava. Ali ako bi ga cica dao za 2000-2500 i to na rate onda Audi, ako ne onda Stilo. Iskreno ne znam. Posto bi taj auto na dnevnoj bazi prelazio oko 80-100km posto sam za 5 dana sa Audijem napravio 750km (voznja Majdanopek-Beograd i nazad to je 190km u jednom pravcu) Audiju sam mast vadio autoput 160,170 i on takve voznje i svega ukupnog kako sam ga ja terao sa potrosnjom nije presao 6,5L (prva, driga,treca i konstntno menjanje preko 2000 obrtaja izmedju 2500 i 3000, uz dosta stiskanja uzbrdo na skoro 4000 i voznje po gradu, gde mi Fiat trosi na deonici gde moj cale njega tera oko 7L a ja ne mogu ispod 9 na toj identicnoj sto znaci da bi neko drugi Audij uspeo da spusti i ispod 6L sigurno, za quattro pogon, za karavana i '98 godiste je fantasticno). Zato me je odusevio i zato sam se zalepio sa njega.

Posto meni bitnu ulogu igraju prostor i potrosnja, motor manje vise ali ne bih nista preko 2000 kubika, iskreno ne znam sta bih uzeo. Znacu 10tog jula kad se dogovore ovi sta ce. Ako ispadne ovo sa Asom nju cu, ako ne onda Stildza, ali na Stilu ima odmah ulaganja oko trapa, sve 4 nove gume, novi akomulator i registracija, a sa Asom samo sedi i teraj. Ne bih kupovao auto sa oglasa. Imam ponudu za Golfa II '91 750 evra dizelas, reko druze ja ti dajem 600 ako hoces, ako ne vidimo se i nju idem sutra da vidim. Vidim ja da ce mi doci Stilo na kraju. :-D

P.S. Audi je 1.9 TDI 82KW (110KS) quattro i '98. Kazem licno za njega, a ovi mladji su druga prica.

Ne zelim da se ovo pretvori u ono sto je pocelo a to je u prepiranje izmedju Audja i Fiata. Ne!!! Ja iznosim samo ono sto sam uradio, sutra cu sesti u novu Bravu ili novu Kromu i onda ce me ostaviti bez reci tako da moram da se dosta automobila navozam da bih znao TACNO sta cu uzeti.

Ovako mogu samo da nagadjam, to mi se uopste ne svidja. Do juce sam samo vozio mog Fiata, pa sam seo u Fiestu i rekao Forda nikada, onda sam seo u Puntica i impresioniran sam zivahnoscu multijeta sa tako malom kubikazom i konjazom. Pa sam seo u Stila i ostao bez teksta sa potrosnjom i okretnoscu auta, pa sam seo u Audija i ostao zaprepascen kako neko moze da vuce sa tolino konja i quattro pogonom a koliko kog ga stiskao nece preci 6,5L sto je za jednog matorog karavana impresionirano jer sam ocekivao bas ubog 4x4 da ce trosti minimum 8 na otvorenom. Metoda je bila do cepa pa na polovini kazalje racunaj, posto nema racunar da meri. Ali iskreno nisam ga uopste stedeo.

Ispasce sta budem poslednje vozio da cu to uzeti, osecam da Tamic vozim njega cu pazariti :-D

Koga mrzi ne mora da cita :-)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imati auto da bi ga vozio jednom u nedelju dana je čist promašaj... Prosto, sabereš se koliko košta godišnje održavanje auta, registracija, gorivo, jednostavno se ne isplati... Stilo za 2.000€ sa kojim ćeš da budeš zadovoljan ne postoji... Pod prozorom imam nekog crvenog 500L-a koji nije pomeren skoro dva meseca sa tog mesta, parkirao malo ukrivo pa baš upada u oko, a ulica raskopana pa je pun prašine...Dakle registracija + dve mesečne rate, cifra oko 400-500€ za dva meseca, bačeno tek onako.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu kazem, ako ima godina vec koliko ima njemu je sada u glavi samo da ima jak auto (barem sam ja tako razmisljao sa 16 godina) a ostalo ko sljivi. Tebi je bitna potrosnja, jer ces se sigurno voziti svako vece, pa izvedes neku drugaricu, pa je malo provozas okolnim putem do kuce, pa se vozis sa ortacima, sve ja to sada radim i jako mi je bitan prostor i potrosnja jer je nas neki put po 6toro u kolima, ali uglavnom cetvorica. Tako sam i ja pricao, ma uzecu Stila Abarta 2.4 vozicu ga jednom nedeljno, e onda kad sam polozio jedva sam cekao da se cale vrati sa posla da bih uzeo kola, a posle par dana mi vise nije bilo bitno sta vozim nego da se vozim sa crvenom bar 100km po gradu. Samo polozi i bice ti sve jasno. Imam gomilu drugova koji mi govore da sam budala ako uzmem Punta ili Stila a da ne uzmem nekog Nemca. Onda kad trebamo da delimo za corbu bude jao pa mnogo je pa ovo pa ono (kad sam uzeo od dede Golfa 1 1.3 koji po gradu bije isto koliko i Uliz ako ne i litar vise) pa sam im utuvio u glavu da nije bitna marka neko odrzavanje, potrosnja, registracija, servisna mreza i mnogo drugih faktora koji uticu na izbor auta. Meni je zelja da vozim Stila 2007 godiste u full full opremi (koza, navi, podesiva sedista, tempomat, troja vrata, dig klima, esp/asr, metalik crni sa Abartovim pragovima i Abart znacima po sebi, 150 konja, 6b, panirama krov, vufer) pa cu to naci na sveti nikad ili ako ga nadjem kostace kao Audi A8 isto to godiste zasto? Zato sto je jedinstven, ali sam ja toliki zaludjenik i dao bih za tog Stila.

Sve smo mi to prosli. Ali neopisiv osecaj da izvedes neku drugaricu pa joj pokazes sta sve auto moze ;) (to mi juniori :D ) uzeo bih quattro samo da se zabodemo u neku sumu gde ni Niva ne moze da izadje i onda..... :D (prednost 4X4)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ali neopisiv osecaj da izvedes neku drugaricu pa joj pokazes sta sve auto moze ;)

 

 

Jel zato što sam se ja uspavao ili ovo ne zvuči kako treba?  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel 4x4 radi stalno ili samo do odredjene brzine kao kod Golfa 4?

Drugaricama treba da pokazes sta ti mozes, a audi je za Nivu malo dete sto se tice ofroad voznje, ali opet drugarica nece u Ladu :)

Igore njegove drugarice su sa megadensa pa su im karakteristike auta jako bitne ... naravno i marka ;)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 Ma ima da kupim Golfa 2 TDI i bas me briga. Za licno moj auto je fantazija.

 

 

Kad ostvaris ovu fantaziju onda mozes da kazes da si uspeo u zivotu (mislim ako budes kupio fabrickog) :laughing:;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice suma, njiva i ostalih vrleti slobodno zaboravi, jer ako udjes sa Audijem koji ima quatro, mozes da izadjes samo ako te ult izvuce. Inace sam quatro kao pogon radi na principu da non stop radi samo prednja osovina, a po potrebi se ukljucuje pogon na sva 4 tocka. Da vrti sva 4 non stop nema sanse da bi trosio 6.5 na otvorenom, jer vozim Pandu koja ima konstantan pogon na svim tockovima i trosi za skoro 2 puta vise od standardne pande sa istim motorom.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda mu je cilj da se sa drugaricom zaglavi u sumi, a ne da se izvuce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se ja sa tobom, ali tako je mislila I jedna moja dobra drugarica koja se sa deckom isto tako lepo zaglavila. Sve je bilo bajno I sjajno dok nisu trebali da podju nazad (proradila glad I zedj, a to jos ljubav ne moze da nadoknadi) pa smo ih jedva izvukli sa 2 traktora...

Ono sto sam zeleo da kazem jeste da taj Audi nikako nije predvidjen za neki ozbiljniji offroad, o blatu tek da ne pricamo. On je vise kulturica za neku obalu ili tako nesti, za sumu ili njivu su potrebni Niva (ovo moze moj surak da mu strucno objasni, posto kada ide u stetu, a vozi Nivu, zavlaci se na mesta gde ni divokozi ne bi palo napamet da se popenje) ili neki ozbiljniji terenci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam baš kako će to da impresionira neku devojku što auto ide po šumi, ali ajde, što kaže Beli možda je to na Megatrendu drugačije :)

Ali sam 99% siguran da je u Stilu mnogo luđi osećaj kada se potopi gas nego u bilo kom 1.9tdi ako je to uopšte bitno..

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne bas u duboku sumu, nemam ja PicGauvera :D 4X4 kod njega radi stalno jer kad sam hteo da ga potpisem nisam uspeo nego me je samo nabio u sediste i krenuo. Samo malo sidjes negde pored Ibarske i bas te briga. Ma Audi trenutno ne pije vodu jer je u servisu, cica mu razglavio kardan i jos ja sto sam par puta hteo da ga dignem na zadnje tockove, taman se sve skupilo i sad ga menjaju.

Fabrickog Golfa 2 TDI ima moj kum mali mu curi interkuler pa ga je izbacio. Takodje i motor mu nije bas najsjajniji tako da treba generalka jedna da se odradi.

Sada igra ulogu tecin Stilo. Secam se kad sam ga vozio poslednji put da je auto vukao u desnu stranu i to poprilicno, pa ako je to namestio da ga teram.

A to za zaglavljivanje u sumi, to kao malo pusts da proslajfuju svi tockovi pa se ne daje nikakv gas i onda kad se ugasi kao nema dalje :D

Imam ja svakave drugarice, od onih sa "torbicama" do onih koje se voze i u Nivi ako ja to uzmem. Mada kad uzmes Audija zoves one sa "torbicama" :D

A osecaj za vucu to stoji. Zato je meni zelja da vozim, gore napisah, ali ko prvi da bolju ponudu osvaja :D

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalan 4x4 je bespotrebna stvar, potrosnja je znatno veca, a stalan pogon ti zatreba samo u extremnim situacijama. Kod mene je to reseno ovako - auto je RWD, dok ne podesim rucicu na 4x4 onda se prednji pogon javlja po potrebi, a za najextremnije uslove je tu i stalni pogon. RWD mod je zakon, manje trosi, a kad hoces da ti bude zabavno mozes da driftujes kako hoces, malo jaci gas sa okrenutim volanom i eto ga na boku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Misliš da bi neka sponzoruša bila srećna sa Audijem koji ima 17 godina? I uostalom šta će ti to u životu, kupi auto da bi ga vozio, a devojke skupljaj jer si frajer a ne na kola.

 

I neki moj stav je da baš nikada ne bih uzeo ili prodao auto nekom iz porodice. Ako se pokvari popreko gledaš ili te gledaju,a realno sa 10 ili više godina starim kolima nikada ne znaš šta može da se desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu kazem, ako ima godina vec koliko ima njemu je sada u glavi samo da ima jak auto (barem sam ja tako razmisljao sa 16 godina) a ostalo ko sljivi. Tebi je bitna potrosnja, jer ces se sigurno voziti svako vece, pa izvedes neku drugaricu, pa je malo provozas okolnim putem do kuce, pa se vozis sa ortacima, sve ja to sada radim i jako mi je bitan prostor i potrosnja jer je nas neki put po 6toro u kolima, ali uglavnom cetvorica. Tako sam i ja pricao, ma uzecu Stila Abarta 2.4 vozicu ga jednom nedeljno, e onda kad sam polozio jedva sam cekao da se cale vrati sa posla da bih uzeo kola, a posle par dana mi vise nije bilo bitno sta vozim nego da se vozim sa crvenom bar 100km po gradu. Samo polozi i bice ti sve jasno.4)

Jel moguce da ti je zanimljivo da se vozis svako vece po gradu?

Mnogo je zanimljiviji otvoren put...

Ja za dve ipo godine, koliko vozim, nisam dva puta otisao, samo onako, da se provozam... Cak i kad izadjen u grad, obidjem jedan krug, i to je to...

Potrosnja mi nije bitna toliko, dal ce da trosi 6 ipo ili 7, bitnije mi je kako auto ide... Ne divljam sa kolima, normalno vozim, ali volim da ima snage...

U odabiru auta, gledao bih prvo cenu odrzavanja i kako ide, a posto jedno drugo povlaci ( 2.4jtd u Marei ili Alfi 156, ide bolje od 1.9jtd, ali je verovatno i skuplji za odrzavanje), treba naci sredinu...

Edited by Marko-Topola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mare care, posto sam bio kod babe i dede u Majdanpeku tada, tamo su ti sve okolo sela, isao sam par puta i van grada, ali ono...ne privlaci me toliko jer nema nista, to mozda ako se dogovorimo sa ortacima iz drugog grada pa banemo na jedno vece.

Ne volim ni ja, pogotovu kada znam da vozim jos 3 osobe samnom, ali volim da kada mu potopim gas da povuce kao manijak. :D

Sve stipse, jedva se otvore za gorivo po gradu a kamoli nagde drugde, posto je to malecni grad i imas samo jednu uzbrdicu, a sve ostalo ti je ravan put.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato si kupio golfa TDI :)

njega sam naveo kao primer, svako bi kupio Golfa 2 '92 za 500 evra :D

a to za odrzavanje mi je potpuno ne bitno zato sto tetkin brat drzi Fiat/Lanca/Alfa servis tako da mogu iz ta 3 brenda. Stilo je za sada na I mestu, trebam samo da nadjem dobrog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...