Jump to content
FAS Goran
abarth #

Kupovina prvenca / Šta gledati prilikom kupovine polovnjaka?

Recommended Posts

I verujem da audi nema stalni 4x4 pogon, jer kod 4 se sam iskljucuje posle odredjene brzine, g4 i a4 su pravljeni u istom periodu, i problem je kad sa njim odes na tehnicki, a genijalci sa tehnickog ne znaju sta se desava :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je smeh do suza :) ma nije vise bitan Audi, cica kaze cas hoce da ga proda cas nece, zvao ga cale malo pre i rece da nije zainteresovan vise, tako da on pa paaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cile, ovo za Golfa je namenjeno Marku :)

Tetkin brat moze da ti bude stric ili ujak ... ali da ti radi dzabe ne moze uvek ;)

Uostalom i delove mora neko da plati, a on nece sigurno

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

...posto je to malecni grad i imas samo jednu uzbrdicu, a sve ostalo ti je ravan put.

I Topola je mala, ima uzbrdica jedno 600-700metara, uz Oplenac, zato mi je dosadno i glupo da se vozim u krug, i da prodjem 15puta pored kafica...isto me nervira kad sedim u kaficu, a neko prolazi 10puta za vece, obicno prokomentarisem ......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Delove mi samo naplati, sve ostalo nista, naravno castimo ga uvek, ali sta god mi je sa autom on resava. :)

Ja bih se za svoj prvi licni auto zadovoljio i Yugom ako treba (a ne treba).

Nije bas toliko mali, imas 4 reda ulkca u donjem delu grada, imas put do Rajkove pecine koji je dug 3km, imas put ka gornjem delu grada i imas gornji stadio za odmaranje gde mozes da parkkras auto i prosetas malo u krug. Tako da bih prosao pored 1 kafica 2 puta mora proci minimum pola sata uz postovanje ogranicenja (40km/h) sto naravno postujem jer gov*** imas na svakom cosku, pogotovu kad vide BG tablice trazice ti i ko znas sta (da ne lupam sada). Ali je druga prica kad vide ko vozi posto je to grad od 15.000 stanovnika pa se svi znamo manje-vise.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

To za tehnički jeste pisijada živa, ali sva sreća u kg-u postoji tehnički na kome mogu da se rade 4x4 automobili i na isti uvek vozim Pandu i tastovog gnoja. Inače što se tiče pogona, znam i ja da je bolje da mogu sam da uključujem pogon kada mi treba, jedino što je problem jeste što Fiat to nije predvideo za novu Pandu i Alfu crosswagon. Postoje pande kod kojih je moguće pritiskom na dugmence blokirati diferencijal, dok kod mene to nema već komp sam po potrebi to radi, dok je pogon permanentan.

Edited by Dusan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec kupujes prvi auto, naravno svako ima svoje snove i zna kakav bi auto voleo.Tako da najbitnije po mom misljenju ti je da uzmes ono sto ti se svidja. Ali ako na to uticu jos neki faktori onda opet samo ti znas sta i kako. Kupovina, ne bitno dal auta, (pogotovo auta), bicikle, telefona, cd-a, lopate za bastu, je uvek individualan izbor. 100 ljudi sto cudi, ali taj auto ces voziti ti. Tako da ja bih uvek tako gledao, (kao sto sam i gledao kada sam kupovao prvi auto), i naravno,gledao sam stanje auta, pomeni je ono najbitnija stvar.Dzabe ako je najjeftiniji ako ces u njega uloziti jos brdo para da bi bio iole ispravan i siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vec kupujes prvi auto, naravno svako ima svoje snove i zna kakav bi auto voleo.Tako da najbitnije po mom misljenju ti je da uzmes ono sto ti se svidja. Ali ako na to uticu jos neki faktori onda opet samo ti znas sta i kako. Kupovina, ne bitno dal auta, (pogotovo auta), bicikle, telefona, cd-a, lopate za bastu, je uvek individualan izbor. 100 ljudi sto cudi, ali taj auto ces voziti ti. Tako da ja bih uvek tako gledao, (kao sto sam i gledao kada sam kupovao prvi auto), i naravno,gledao sam stanje auta, pomeni je ono najbitnija stvar.Dzabe ako je najjeftiniji ako ces u njega uloziti jos brdo para da bi bio iole ispravan i siguran.

 

To ti kazem. Mogu ja da kupim sada bilo kog Stila ili Alfu 159, ali necu zato sto ce se taj auto voziti 24/7 i stalno akati, akati, akati (u smislu vrata, stalno plajenje gasenje...) nije mi cilj da sahranim nov auto i posle da se slikam. Zato gledma to Audija, nije vise bitno ni cena delova ni potrosnja ako se meni taj auto svidja. Istinski bih voleo da uzmem tog Audija, ali da se ja pitam on bi vec bio ispred moje zgrade. Taj covek sto ga prodaje trenutno je na odmoru i svakog casa menja misljenje. Kada se vrati znacu tacno sta sam uradio. Ja sam presao za 4 dana 700km pa vi vidite sta se meni najvise isplati. Nema bolji auto za takvu voznju od A4 (starije). Za prvi auto bih se sasvim zadovoljio njime, pa cak i Golfom 2. Ali cekamo 10. jul.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sofer. Ali ajde iskreno sta ja da uzmem sa 19 godina a da ne bude neki Yugo a takodje da ne bude ni Alfa 159. Neki auto za akanje?

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos ti treba da porastes ... igraj NFS, ili GTA, pa tamo akaj sve zivo, a kola kupi da vozis, jer postoje ljudi kojima je auto potreban da se prevezu od tacke a do tacke b i oni osim redovnih servisa i popravke ne ulazu u kola ... a postoje ljudi kojima je bitno da imaju lepe alu felne, jaku muziku i sve ostalo sto ide uz to, oni kao sto znas ulazu mnogo u svoje ljubimce i u stanju su da ubiju ako im neko ocese auto na parkingu ... pticu gadjaju u letu kad se pokenja na sveze opran auto!

Tebe ne vidim ni u jednoj ni u drugoj grupi ... ti si poseban slucaj koji bi dozvolio da mu neko aka auto, ili bi sam udario u drvo da pokazes drugarima da auto moze i to :D

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si i ti nekad 19 godina a sa 18 i 17 vozio caletov auto, neki idalje vozimo caletov ali bismo zeleli da imamo svoje. Tako da za moj prvi auto ja planiram da bude sto matoriji da se uhodam malo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

cenis? Ja sam rekao ujaku da ako mu naleti neki Fiat/Alfa u dobrom stanju da me pozove.
Samo bez napadanja posto sam spomenuo Audija

Share this post


Link to post
Share on other sites

18 sam imao, caletov auto nisam imao, cale ni dozvolu nema ... vozio od drugara auto, od komsije, sta god su dali ... svoj zaradio i kupio sa 21 i evo vec 4 godine vozim punta, ogulio mu branike, isao i gde treba i gde ne treba, uglavnom i danas ga vozim i kad sutra budem imao pare za drugi auto punta cu da cuvam ... za sebe i neki svoj merak ;)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je drugo, kao deda sto mi je odradio Golfa, sve novo stavio na njega, izasao Boga i Oca, ali znam da u bilo koje dana i noci da mi zaterba auto tu je. Mada sada je neregistrovan ali i to se da srediti. Ja sam gore napisao sa mi je merak da vozim (Stilo sa full opremom sto naravno ne postoji) i vozicu ga kad tad ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozili bi mi svi ovde audi, ali stric ima takav kakav ti pominjes karavan, 2000 godiste, samo nije 4x4, 4 gume 17 continental su oko 400e ...

Ima preko 300kkm predjenih, nista ne skripi i ne lupa ... sve je redovno odrzavano, a odrzavanje je za veliku vecinu vozaca problem, sa puntom i nekako izadjem na kraj, sa audijem bih se obesio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa cenim, jeftin da ga kupis, jeftin da poradis na stylingu, od jeftinijih za odrzavanje, malo trosi, ide extra i kad ti dune mozes da ga cipujes i da ide 2x ecxtra! Evo mene sa stilom skoro ostavio jedan i to prilicno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj A4 ima 195/65/15 :D

I ja mislim da ce mi pre naleteti neki Puntic nego bilo sta drugo. A ja samo za njega cutim i potajno se nadan.

Sve u svemu necemo vise o Audiju i ostalim Nemcima.

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da sam na tvom mestu, prodao bih stila, kupio neki porodicni karavan i pokrio se usima :)

Samo se ti pokrivaj usima a moju Mambu ostavi na miru :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj JTD je samo za maloletnice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
E pa meni apsolutno više ništa nije jasno  :laughing: Hoćeš auto koji troši 7l po gradu i da je održavanje kao za auto '98, da prelazi barem 100km po gradu sa 1000din, nije ti bitna potrošnja i održavanje, nećeš Juga jer imaš za bolje, za 159 imaš ali nećeš, Golf2 hoćeš bez obzira što je u rangu Juga i hoćeš da lepi za sedište, troši malo i bude G2 ili ne bude :p
I da se sponzoruše lože na njega, a da ne bude 159, ne može to nikako zajedno  :laughing:
 

 da trodi do 7l po gradu

 

 

pa mislim da su odrzavanja manje-vise ista posto je ovaj '98 tako da nema nista

 

 

 

 jako mi je bitan prostor i potrosnja jer je nas neki put po 6toro u kolima, ali uglavnom cetvorica. 

 

nije bilo bitno sta vozim nego da se vozim sa crvenom bar 100km po gradu. 

 

 

 ali volim da kada mu potopim gas da povuce kao manijak.  :D

 

 

a to za odrzavanje mi je potpuno ne bitno zato sto tetkin brat drzi Fiat/Lanca/Alfa servis tako da mogu iz ta 3 brenda. Stilo je za sada na I mestu, trebam samo da nadjem dobrog.

 

 

Ja bih se za svoj prvi licni auto zadovoljio i Yugom ako treba (a ne treba).

 

 

Mogu ja da kupim sada bilo kog Stila ili Alfu 159, ali necu

 

 

nije vise bitno ni cena delova ni potrosnja 

 

 

 Za prvi auto bih se sasvim zadovoljio njime, pa cak i Golfom 2. Ali cekamo 10. jul.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...