Jump to content
FAS Goran
abarth #

Kupovina prvenca / Šta gledati prilikom kupovine polovnjaka?

Recommended Posts

Zastavniče, ne odgovaraš ni na jedno pitanje?

Ajde mi lepo sada reci, u čemu se razlikuje tvoja Zastava10 od Panišerovog stila? Da li je bolji osećaj kada sedneš u njega? Jel udobniji, starniji, bezbedniji?

4 hours ago, confratelli said:

Ili dok ne ubede sve da su kupili brutalan NOV auto koji NOV kosta cak 9000e.

Koji kad je proizveden vec je bio 15 godina konstrukcijski star model, zaostao odavno. I dodatno ojadjen i osakacen za nase trziste.

Koji ima najjadniji i najslabiji motor od ponudjenih pre 15 god. I koji ima svaki sraf nov i sve novo u kompletu za tako jadne pare.

Znaci malte ne najnizi segment trzista novih automobila, ALI TO NOVO JBT. Vlasnici novih limenki najglasniji kako je novo novo, a sto je limenka jbg nova je limenka, nova slabija manja tanja zaostalija ALI NAJBOLJA NOVA NOVA LJUDIIII.

 

Posebna sorta ljudi ima u tom segmentu kupaca najslabijih najjeftinijih novih automobila, prave mesije potrosackog drustva, oni su posebni novo je novo.... E da i sve moze za 20e da se popravi, ma to sklopvi bajo moj to sve najnovija tehnologija jer NOVO JE NOVO.

 

Kompleksi su cudo!

ISpravka: brutalan nov auto za čak 7500€!!! Zbog toga sam i prestao da idem kod ženine kume, puni su inače ko brod, al voze nove automobile, prvo z10, a sada i 500L 1.4 16v. I stalno mi kenja da sam lud što vozim porodicu u matorom autu. Ne mogu da više slušam to, majke mi mile. Reko šta te boli đoka što je moj auto mator, ako je ispravan i redovno i vandredno se održava, moja stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbte, nisam ni znao da je moja Kappa zapravo klasa malog gradskog auta... Fala Vi sto me prosvijetliste, o Zastavnice Dzemo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
19 minutes ago, marko.jovanovic said:

Zbog toga sam i prestao da idem kod ženine kume, puni su inače ko brod, al voze nove automobile, prvo z10, a sada i 500L 1.4 16v. I stalno mi kenja da sam lud što vozim porodicu u matorom autu. Ne mogu da više slušam to, majke mi mile. Reko šta te boli đoka što je moj auto mator, ako je ispravan i redovno i vandredno se održava, moja stvar.

Žao mi je što te prijatelji zahebavaju.

To ipak objašnjava neke stvari :lol:

 

 

PS- ovo i dalje stoji:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, marko.jovanovic said:

ISpravka: brutalan nov auto za čak 7500€!!! Zbog toga sam i prestao da idem kod ženine kume, puni su inače ko brod, al voze nove automobile, prvo z10, a sada i 500L 1.4 16v. I stalno mi kenja da sam lud što vozim porodicu u matorom autu. Ne mogu da više slušam to, majke mi mile. Reko šta te boli đoka što je moj auto mator, ako je ispravan i redovno i vandredno se održava, moja stvar.

Ja napisao 8000 pa ispravio na 9000 :D

 

Caletov izasao 7400. 9400 - 1000 sajamski popust - 1000 reciklaza. Dynamic TNG. 2010.

To je dobar solidan gradski auto kome je ekonomicnost eksploatacije najvazniji (i ostvaren) cilj. I to je sve. Volim ga i cenim ali to je to jbg :D Nije bolji automobil ni od jedne limuzine srednje klase za iste pare stare 10-15god, za neke tuzno ali istinito :D Jeftiniji da, bolji nikada.

 

Dobar polovan auto moze za razumnu cifru (1000-1500e) da se utegne (ako ima potrebe) da bude odlican, da imace povremeno nesto da se zameni, ali to je i normalno. 

 

Bas zato sto je nekim ljudima luksuz da izdvoje 300-400-500e GODISNJE za odrzavanje, samo zato sto se umalo ne slogiraju ako trosi 12-13l auto ili ne daj Boze ima neki skuplji deo koji moze da ode ili place se ako je registracija preko 25.000din, ZATO IMA LUKSUZA ZA 2K evra. To je luksuz o kome nesposobnjakovici mogu samo da sanjaju :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
14 minutes ago, maximus80 said:

Jbte, nisam ni znao da je moja Kappa zapravo klasa malog gradskog auta... Fala Vi sto me prosvijetliste, o Zastavnice Dzemo. :D

Ćuj stari, šta ti znaš. Al zato ne znaš šta je to kada ti pucaju noge i leđa posle 5 sati vožnje :D, zato što voziš polovnu kršinu, a ne "skoro" pa nov auto, sa naravno polovnim termostatom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prezimenjak, jel ti to mene malo prckas radi akcenta? :P:D

Edited by Woodoo
radi preglednosti teme ne treba citirati upis napisan neposredno pre tvog

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, confratelli said:

...samo zato sto se umalo ne slogiraju ako trosi 12-13l auto ili ne daj Boze ima neki skuplji deo koji moze da ode ili place se ako je registracija preko 25.000din, ZATO IMA LUKSUZA ZA 2K evra. To je luksuz o kome nesposobnjakovici mogu samo da sanjaju :D

Ma bre, padaju u nesvest, imaju aritmije, guše se kada čuju za potrošnju od čak 6-6,5 dizela u gradu (moj slučaj). Kažu ti si lud, kako to možeš da podneseš, idi busom, vozi krnta na plin... Reko zabole me đoka, moja stvar

Just now, maximus80 said:

Prezimenjak, jel ti to mene malo prckas radi akcenta? :P:D

Ne znam kako pričaš, vidim Osijek, pa reko da se malo zezamo, nadam se da se ne ljutiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam odakle vam toliko negativne energije i generalno energije da se ubedjujete :) Pogotovu sto rasprava ide u smeru da li je starija koka ili jaje.

Luskuz nije isto sto i bezbednost i luksuz nije isti za svakog (da ne trazim onu sliku pesak, biciklista, covek na skuteru, vozac kola i Porsche i svaki gleda ovog pored i kaze da mi je ovo, a ovaj u Porsche-u gleda u avion :) ). Tako da je generalno rasprava presipanje iz supljeg u prazno. Svako uzima ono sto smatra da je najbolje za njega iz X razloga kao sto su: bezbednost (objektivna ili subjektivna), bolja oprema, motor, cena... i nema tacnog odgovora.

 

Ja sam vozio 12 god. starog Stila i uzivao u njemu i svesno ga kupio kada sam imao na raspolaganju Astru dosta mladju i sa 90kkm iako je Stilo imao bezmalo duplo vise km u trenutku kupovine. Hteo sam vise opreme, jaci motor i iskljucivo 3v Stila i nauzivao se lepih 60 000km sa njim.

Fun fact: mojim roditeljima je automobil sredstvo za voznju izmedju dve tacke i apsolutno ih bas briga za opremu, motor, lezanje na putu, sta je zamajac i tako dalje. Pre odluke sta da prodam dao sam im Stila da probaju i da vide sta zele da zadrze. Stilo imao 220 000km, a Astra 120 000. Hteli su da zadrze Stila jer im se daleko vise dopao, ali presudilo je dvoje vrata vise na Astri. Cak je i Astra bila na oglasima.

 

Nakon toga nisam hteo noviji auto sa manje opreme eto tako, da ne bih imao osecaj da prelazim u gore ili da doplacujem ni za sta. Takodje nisam hteo iz jtd u 1.4t jer jednostavno nije to to. I nalete Leon FR 2.0 na nenormalnom popustu koji sve zadovoljava. Da li ce posle Leona biti nov ili polovan i kakav, nemam pojma niti imam neke predrasude. Jeste lepo otici samo jednom godisnje u servis i ne razmisljati "e imam na sledecem servisu da sredim to, to i to", ali to i ima svoju cenu. Znam samo da bih vrlo rado posedovao pored Leona Barchettu ili Coupe-a, iskljucivo u zutoj ili crvenoj boji i smatrao to vrh luksuzom :) i to iskljucivo sa "najgorim" 1.8 hgt jer bi bio vikend auto i ne treba vise. 

 

A da li sam ja u pravu..koga briga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, igor0511 said:

 

Svako uzima ono sto smatra da je najbolje za njega iz X razloga kao sto su: bezbednost (objektivna ili subjektivna), bolja oprema, motor, cena... i nema tacnog odgovora.

 

Ja sam vozio 12 god. starog Stila i uzivao u njemu i svesno ga kupio kada sam imao na raspolaganju Astru dosta mladju i sa 90kkm iako je Stilo imao bezmalo duplo vise km u trenutku kupovine. Hteo sam vise opreme, jaci motor i iskljucivo 3v Stila i nauzivao se lepih 60 000km sa njim.

 

A jesi li ubeđivao ljude kako si zahebo Rokfelera pa kupio "luksuzniju limuzinu" za manje para...ili si uživao u sebi, za sebe - ne smarajući druge?

 

Briga mene da li će neko da vozi karting sa bušnim podom ( bez aluzija na stila)  i peva srećan ( što više srećnih ljudi to bolje ) ali kad krene da nameće i drugima svoju "pamet" ,lupeta o "luksuzu" sa otpada, i još LAŽE da je onaj drugi rekao šta nije rekao - e onda hbg.

 

Ovde ljudi svoje zadovoljstvo brkaju sa "luksuzom" a za traume sa porodičnih okupljanja krive nepoznatog lika sa foruma :)

I eto problema...( ali uvek je isti 3-jac, 4-tverac u pitanju) 

Edited by Zastavnik10

Share this post


Link to post
Share on other sites

reče Zastavnik:

Quote

 

"Malo je reći da mi se život smučio. Auto je kupljen polovan samo par meseci pre toga ( oko 80 000km, pet i po god star) i izabran je z'inat zlobnicima koji pljuju domaće proizvode (od jogurta preko vodokotlića do automobila) a hvale tuđ otpad. Meni je bilo logičnije "Novo je bolje" , odnosno "novije je bolje nego još polovnije", tjst da je auto od 5 god i sa parolom "kupljen nov u Srbiji" sa urednom knjižicom i istorijom tek izašao iz garancije, bolji nego neki dreš od 7-8 god izvađen iz poplave u Bavariji ili koji je služio kao službeni auto veterinarske inspekcije u Marselju ( zašto je većina polovnjaka sa auto placa bele boje i sa 3-je vrata, cvrc). "

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/71341-z10-punto-2-gasi-se-odmah-nakon-paljenja/

 

Koliko besa i mržnje je u tebi, to je strašno.

Sad su mnoge stvari jasnije, ja se isključujem iz ove debate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Većina zna da auto koji je preko vozen 100k km izgleda bolje nego da je vozen 50k km ovde..Jer voziti tamo po kvalitetnim putevima i ovde nije isto..Kao i kvaltet goriva delova i ostalih stvari da ga ne mrsim previše.

Imao sam prilike da vozim tamo od auto puta pa do loklanih puteva..Svi su perfektni u odnosu na ovde kratere kod nas..Ovde od 100km puteva truckaš se na 80% a kad voziš po nekom šatro presvučenim opet nije perfektno ravan..Evo odakle potiče ono iz oglasa utegnut u trapu..

Primer jedna od preostalih ulica u Smederevu koja kad voziš malo preko 30 moze točak da otpadne..

https://goo.gl/maps/6VXa52ZBcg62

Edited by kreator

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor0511

Nisi stavio posvetu

 

Evo npr ovako nešto:

Pozdrav preprodavcima na temi (ciao totti) , svim ljubiteljima tuđeg otpada, luksuza od 2k e :lol: , žrtvama terora ( pametnijeg dela) familije, onima koji se kriju iza lažnih naloga...

 

96146_full.jpg

 

 

Edited by neshaoct
rečnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastavnikovu Zastavu je vozila samo srpska baba do pijace. Jeste da se nije ni ugrejao motor zbog lošeg termostata ali nema veze. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

au bre ljudi opustite se tek je pocela nova godina,treba gledati sve sa vedrije strane,auti su samo materijalna stavka,da smo mi zivi i zdravi

Srecni praznici i sve najbolje za drugare forumase

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, marko.jovanovic said:

Ćuj stari, šta ti znaš. Al zato ne znaš šta je to kada ti pucaju noge i leđa posle 5 sati vožnje :D, zato što voziš polovnu kršinu, a ne "skoro" pa nov auto, sa naravno polovnim termostatom.

E ja imam HLX sedista i me boluuu me ledja hahaaha samo me krsta malo iskidaju ali namestim lumbalni deo hahahaa :) do Grcke..ma idi milina..lux :P

Edited by cuore_sportivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ćuti tamo trula buržujčino propala, rasipniče!!! Voziš matorog polovnog HLX krnta, i to 1.2 16v, za koga je skupa registracija i koji guta gorivo. Bolje da si kupijo Z10 s ništa, al je noviji (malo).

P.S.

Inače, meni lično Punto 2 u HLX opremi u fulu nije za poređenje sa Z10, al nikako.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu ti reci da trosi 4 litre na 50km i to mi dosta.. registracija je 16000 :) iz 4 rate dodje cak 4 soma mesecno...bahat sam i luksuzan i bas me briga ;):)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...