Jump to content
FAS Goran
abarth #

Kupovina prvenca / Šta gledati prilikom kupovine polovnjaka?

Recommended Posts

Sledeće godine sam planirao da kupim automobil i razmišljao sam o Puntu ili Stilu.

Budžet će biti oko 2000 eura. Tražio sam po oglasima i našao dosta puntica za te pare. Stila ima dosta manje za te pare s obzirom da želim sa 5 vrata,kao i punta.

Voleo bih da svako ko ima punta ili stila da mi napiše svoje utiske,zamerke,kvarove,pohvale i naravno savete što mi je najbitnije ipak sam nov u svemu.

 

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro dosao na forum, imas dve teme sa iskustvima o dva auta koja si pomenuo, nadji  vremena pa ih procitaj.  :thumbup:

 

 

Za Stila:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/31847-savet-pri-kupovini-fiat-stilo/

 

Za Punta:

 

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/36826-punto-mk2-cena-prednosti-mane-%C5%A1ta-gledati/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Abarth, isti si kao ja, prvo sam se uhvatio za Stila 140hp, pa za Stila 150hp, pa sam shvatio da je Stilo 120hp idealan za mene, a onda sam hteo Punta Multijet dok nisam prosle srede uzeo Audija A4 1.9 TDI 85KW quattro. Sad njega hocu. Ko zna sta cu ja jos voziti i hteti. Tako da se ne vezuj za neki auto :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi sad gledao za sledecu godinu, ko zna sta ce ti se svideti i pojaviti do tad.

 

Pojavice se dosta toga to stoji,ali ne bih nista drugo kupovao osim gore navedenog posto mi se jako svidjaju,a i za pocetak su sasvim pristojni. Za alfu sam cuo da su losi za nasu drzavu zbog puteva,bmw,mercedes,vw i audi otpadaju i malo sta ostaje.

 

Da li je neko kojim slucajem ima staru fabiu i ako ima koji su utisci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto sam tako i ja pricao, ma kakv Audi, jesu Nemci Nemci, ali ne daju nista. Ovaj primerak A4, ja mislim da u Srbiji ne postoji takav. A4 1.9 TDI 280nma i jos quattro pogon. Samo sedi jednom i vozi ga pola sata. U trenutku ces promeniti misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za pocetak ti treba neki manji jeftiniji auto, koji ti nece biti skup za popravku i u slucaju da oceses branik ili polupas far, nije isto kad odes kod majstora sa puntom i sa a4 ... koliko shvatam ti si tek polozio ili si jos u procesu polaganja i pravis planove ... pogledaj te teme, pogledaj teme o predstavljanju nekih stila ili punta i pomocice ti da odlucis ;)

Ima i tema o nekom bmw-u 3 ovde na forumu ... na pocetku sve sjajno i bajno, posle nekog vremena se videlo da to nije bas tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno, drugarski savet od mene ti je da ne gledaš Stila do 2000e jer dobrog nećeš naći. Punta već ima ako gledaš 1.2, a i za prvi auto ti je to sasvim ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj primerak A4, ja mislim da u Srbiji ne postoji takav. A4 1.9 TDI 280nma i jos quattro pogon.

 

Svaki MJet sa 140KS, 150KS ili 165KS ima više Nm od toga, tj. najslabiji od nabrojanih ima 305 Nm. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam. Ali quattro pogon sa 1.9 TDI motorom od 110 konja ga cini jedinstvenim u Srbiji :) samo ne zelim da se ovo pretvori u raspravu. Dao sam samo primer da se govori tako jer sam isto sve pricao i evo ne znam sta da uzmem sada :D

P.S. Audi je '98 godiste. Ne moze da se uporeduje sa novim a pri tome je karavan :)

Edited by CileBGD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pričam uopšte da li je jedinstven jer nemam pojma šta ima od Audija u Srbiji. :)

Samo sam želeo da ukažem da 280 Nm nije ništa posebno ekstra, a kvatro pogon ga čini težim automobilom i većim potrošačem, tako da je sigurno slabiji po pitanju ubrzanja i maksimalne brzine od klasičnih dizelaša i sa manje konja nego što on ima. Niti on jače poteže, niti brzo ide. Prednosti kvatro pogona su nesumnjive, ali prvenstveno ne po suvom i ravnom gde je kvatro samo višak. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo je 10 godina dug period. Svašta može do tad da se desi. A i pitanje je u kakvom će stanju biti npr 11-13 godina star auto za još 10 godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa da mali je punto za njega a nece menjati auto tako dugo al ako mu to nece biti jedini auto u porodici onda i nece biti mali,

al promenuce sigurno vise auta za tih deset godina sto je naveo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najveci problem je sto ja licno dajem pare za taj auto i ne zelim da budem prevaren,a znam da istih ima previse. Jedni kazu ovaj nije dobar alfa zbog trapa i zbog nasih puteva itd. Moje neko licno misljenje jeste sve zavisi kako se prethodni vlasnik ophodio prema automobilu nista vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koliko kosta taj audi ... jedno 3500 evra manje vise :)

Benzinci idu od 2800-3900, ima jedan 2000. kosta 4000jura. Da je mnogo, PREMNOGO je, nego taj lik je sa mojim caletom kao sa rodjenim bratom tako da bi dao njega na dug lastis ako ga uzimem.

Ako mene pitas koliko u maju sam napunio 19tu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pričam uopšte da li je jedinstven jer nemam pojma šta ima od Audija u Srbiji. :)

Samo sam želeo da ukažem da 280 Nm nije ništa posebno ekstra, a kvatro pogon ga čini težim automobilom i većim potrošačem, tako da je sigurno slabiji po pitanju ubrzanja i maksimalne brzine od klasičnih dizelaša i sa manje konja nego što on ima. Niti on jače poteže, niti brzo ide. Prednosti kvatro pogona su nesumnjive, ali prvenstveno ne po suvom i ravnom gde je kvatro samo višak. :)

To da, pa recimo meni treba auto za akanje, da moze da ide na lozaka, da trodi do 7l po gradu, nije bitno u kom je segmentu ali da me bas briga za njega. Punta bih sahranio posle 5k km, Stilo mi kosta isto koliko i neka solidna A6tica do 2001. godista. Iskreno ne znam sta da uzmem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izracunaj koliko kosta mali i veliki servis za Stila, a4/a6, racunaj i cenu registracije, pogledaj sta je moguce od kvarova kod audija i koliko kosta, isto to pogledas i kod stila i videces gde si

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...