Jump to content
FAS Goran
preacher

Fiat Stilo 1.9 JTD - gasi se

Recommended Posts

Nestabilan rad na leru, kao da stucne povremeno i tad padnu obrtaji a nekad se i ugasi. Kasnije se taj problem desavao i u voznji. Pocelo je povremeno da se desava, pa je bilo da se ne desi i par meseci da bi problem kulminirao pocetkom leta kada mi se 4-5 ugasio u toku kracje voznje od par km.

Edited by preacher

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni padaju na ler ali se ne gasi,konktetno u voznji me interesuje da lije imao lose ubrzanje ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni obrtaju nisu padali. Da ne zapisti kad se ugasi, bukvalno ne bih ni primetio. Zacudjujuce mirno se ugasio.
Kad ga gasim na kljuc, zatrese malo. Ovo je bilo bas mirno, iz cista mira.

 

Sutradan se caletu ugasio prvi put kada se vec parkirao i ugasio svetla, a auto radio na leru. Drugi put istog dana nekih sat vremena kasnije kada je trazio parking mesto, pa zastao i ubacio u rikverc. Ovo je po njegovim pricama.

 

Ja sam ga tog istog dana popodne provozao, pustio ga da radi na leru par minuta i nista se nije desilo. Danas sam isao do majstora da menjam plocice, nije se gasio.

 

Tamo smo odvrnuli senzor sa filtera goriva, posto mi cesto prijavljuje vodu u filteru. Ako je icega bilo, isteklo je sa ono malo goriva koje je bilo u filteru. Posle toga se provozao 10, 15 km po gradu i opet nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nisam ni pitao za to. Vidim prasinu po kompu koji im stoji u cosku, tako da ko zna kad je to korisceno, i da li je uopste korisceno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo me sa novim, taze informacijama.

 

Do sada uvek kad se gasio nije bio na radnoj temperaturi, ali nisam nesto obracao paznju oko toga.

U ponedeljak je vozen i van grada i po gradu, nije se ugasio. Juce sam se odvezao do grada, nije se ugasio. Kada sam posao kuci, cekao sam sestru u kolima i namerno ga nisam gasio. Dosao je negde do 70 stepeni i ugasio se. Ponovo sam upalio, pustio ga i dalje da radi u mestu, dosao je do radne, otisao sam kuci, sve je bilo ok.

 

Veceras idem do grada, i opet negde oko 70 stepeni se ugasi ali sada ispise Loose Connection. Znaci prvi put da je ispisao neku gresku nakon sto se ugasio. Upalim ga, i dalje sve ok.

 

Polazim kuci malopre i reko ajde bas da ga pustim u mestu da nabije temperaturu pa da vidim.

Radio par minuta, i kada je kazaljka presla 70 stepeni opet se ugasio. Odma' upalim bez problema, do kuce sam stajao na par semafora i sve je bilo ok.

 

Kad kazem 70 stepeni, mislim na onu veliku crtu, tacno na pola puta izmedju pocetne crte i radne temperature.

Gasi se uvek na toj temperaturi, i izgleda samo kada stoji u mestu, tj. radi u leru, jer je u ponedeljak vozen van grada i tada se nije ugasio.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukočeni čovek :DD

 

Ajde, kad tebi odgovara. Ja sam do 18:30 slobodan ;)

Moraces samo da mi objasnis kako da dodjem do tebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dekijeva dijagnostika pokazala RPM senzor.

U servisu su bili sumnjicavi po tom pitanju, posto po njima ne bih mogao da upalim auto dok se ne ohladi, ako je do senzora radilice, a moj pali odmah...

 

Uglavnom, da lisu mi zamenski Facet na koriscenje do ponedeljka, pa ako se ne bude gasio - on je problem. Vracam im ovaj Facet i uzimam Bosch

 

Mada, pokazace se to odmah popodne, kad se skroz ohladi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hocu sigurno.
Ako se opet bude gasio, ne znam sta onda da mu radim...

 

Jedino na neku jacu dijagnostiku, ali pitanje ko to ima u Nisu.

 

Videcemo popodne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece se gasi sigurno jedino taj sto ti da liza probu da je los tj polovan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta moze da bude uzrok gašenja auta posle par sekundi rada. Zamenio sam filter za gorivo i akumulator koji je bio los a kvar je poceo kad je bilo hladno vreme...

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...