Jump to content
FAS Goran
preacher

Fiat Stilo 1.9 JTD - gasi se

Recommended Posts

4 hours ago, Naki202 said:

a kvar je poceo kad je bilo hladno vreme.....

Jesi li imao i malo goriva tada?

Kada pogledaš sada, nakon spajanja tema, sve ranije napisano u temi na kojoj smo, videćeš da linija goriva može da bude problem, od pumpe do dizni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav imam problem fiat stilo 1.9 jtd 2002 85kwn,motor mi se ugarsi u voznji pise engen problem  i nizak pritisak ulja,zaustavim se oduzmem kontakt pise isto engen problem upalim makne se greska i sve normalno,sta to moze biti majstor je misio senzor pritiska ulja ali nije hvala pozdrav....

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

@miloraddjurnic

Nepotrebno otvoren topic je spojen sa postojecim, sa istom tematikom. Mozes da procitas iskustva ljudi na prethodne 3 strane.

Slicnom problematikom se bavi i ova tema:

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Momci, hitno mi je potrebna pomoc, fiat stilo 1.9 jtd, jutros normalno sve radio, odvezao klinca u vrtic, zenu na posao i kada sam se vratio, ugasim auto, odem do frizera na pola sata, auto upalim i on se ugasi, svaki put, znaci auto pali ali odmah se ugasi, pomoć bilo koja sto pre, hvala unapred.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majstor druže, ko će šta preko tastature da ti pomogne?

 

10 hours ago, Mijailović P. said:

Da nije pumpa goriva. Zuji li kad se okrene ključ na kontakt?

 

Velika verovatnoća, ali šta i da jeste?

 

Da zna da zameni ili premosti pumpu, znao bi i sam da predpostavi da je ona u faulu...

A može da bude i 16 drugih razloga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma znam ja da treba da idem kod majstora, mozda je neko imao slican problem, ne znam da li da slepam kod mehanicara, auto elektricara, nije pumpa za gorivo, toliko bar znam, kaze majstor da moze da bude milion stvari, dizna, regulator pritiska, mozda je i do elektronike jer je pala kisa.

 

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je JTD u pitanju, meni recimo prvo na pamet pada regulator pritiska ili senzor Raila, npr.

Ima li oscilacije u leru, izbacuje li neke greske na tabli, sta je ocitano dijagnostikom...? Malo su drugaciji najcesci simptomi za RPM senzor(najcesce nece da upali kada je vruc), ali moguce i da je do njega. Par puta su ljudi imali probleme i sa nepovratnim ventilom na kucistu filtera goriva.

Sto postovane kolege vec rekose - moze da bude svasta, bez dijagnostike ovde samo mozemo da caskamo.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@NovakStiloJTDPower

Evo, spojio sam temu sa postojecom, pa mozes da procitas i dosadasnja iskustva i cene resavanja problema.

Imas i ovu slicnu temu: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65385-fiat-stilo-19-jtd-gasi-se-u-vožnji-pri-preticanju/

Dopisi i svoje iskustvo kada resis problem, znacice ljudima ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi ja dosao od majstora, auto pali, radi, dijagnostika nista nije izbacila, majstor mi je rekao da je ili regulator pritiska, ili dizna, ali ne moze da zna dok auto ne stane skroz, pa ja sada vas pitam jel to normalno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 06/11/2019 at 10:17 AM, Ivan said:

Posto je JTD u pitanju, meni recimo prvo na pamet pada regulator pritiska

:)

Na JTD regulator vrlo cesto zna da bude uzrok opisanih problema (posto u prvom postu nisi napisao, zato te i pitah ima li oscilacije na leru). I nemas sta da se brines, em je motor sazvakan do u detalje, em su delovi bagatela (polovni pogotovo).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...