Jump to content
FAS Goran
preacher

Fiat Stilo 1.9 JTD - gasi se

Recommended Posts

Desava mi se sve cesce da se auto ugasi sam od sebe kada radi na leru a od skora i u toku voznje kada se automobil jednostavno ugasi uz gresku 'Low Oil Pressuse'. Nakon toga ili upali odmah ili moram malo da sacekam pa tek onda (vergla na prazno i nista). Ler je sam po sebi prilicno nestabilan, ima oscilacije, nekad propadne na 500 obrtaja pa se vrati na na normalnu, nekad ugasi. Jedan dan mi ugasi 5 puta u voznji po gradu a sutradan nijednom recimo :S Prethodno, pre nego sto se ugasi (u voznji) ponekad osetim kao neki trzaj celog automobila kao da ga je nesto zakocilo na momenat.

Edited by neshaoct
skinut višak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto receno, moze da bude svasta. Proveri prvo dizne jer mi najvise lici da je neka losa skroz. Ujedno ces proveriti i ostale parametre. Ono sto mozes sam je dq prekontrolises sve mase i kontakte zbog tih greski koje ti prijavljuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sto te zeza mislim da nije dizna ma koliko da je losa nebi bio taj simptom,kao sto rece neko moze da bude regulator pritiska na cr pumpi senzor malo redje,a i senzor radilice hode da zeza sa milon simptoma najbolje na dijagnostiku da se vidi ako nisi vec bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nazalost, a i nisam vican tim stvarima :) takvu cenu sam i ja dobio kad sam se raspitivao...  samo sto ne bih da bacam novac ako nije greska do tog dela pa da se posle ispostavi da je ipak nesto drugo dok se ne izmenjaju svi delovu i otopi novac planiran za odmor ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nov regulator od 10000-12000din polovan od 40-60e sve zavisi ko kolko zacepi. Ima ja jedan polovan...:-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne može ovako...kupusara od teme...sve na jednom mestu.

Sad ću da razdvojim šta tehnički može da se razdvoji, sve ostalo se briše. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Višak skinut, sada više nije ''kupusara'' od teme.

Za ostale probleme koji su bili u njoj, pogledaj da li već postoji teme o tome, i ako postoji samo se nadoveži u njoj.

Ako ne postoji, otvori novu. Bolje je tri posebne teme nego u jednu trpati sve što ti padne na pamet. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I meni se sinoć ugasio dok je bio u leru, kad sam stajao na semaforu. Normalno sam ga odmah upalio i dalje je bilo sve ok. Nisam se previše brinuo oko toga.

Međutim, jutros je ćale išao kolima i kaže mi da mu se 2 pita ugasio, takođe na leru.

Sad me već brine...

Malopre sam ga baš vozio, pustio 5 minuta da radi u leru i ništa, sve normalno.

Par meseci unazad mi često prijavi vodu u filteru goriva, obično kad je blizu rezerve. Može li to da bude uzrok tog gašenja na leru?

Obrtaji ne variraju, ni kada stiskam i puštam kvačilo. Stoje na oko 850, to onako odokativno po crtama

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sutra idem pločice da menjam pa ću da vidim baš sa majstorom.

Mada ranije kad sam ih pitao za dijagnostiku rekoše mi da im nije baš neka jer može da vidi šta je samo ako se greška javi dok je povezan na komp. Za to ću morati nekog drugog da tražim. Evo npr Dekija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno promeni tog majstora koji to kaže.

Greška se čuva u ecu-u osim ako nije neka sitnica ili se restartuje ecu. Npr sijalicu ako zameniš gasi grešku. Ali ako uđe u safe mode velika je verovatnoća da ćeš imati tu grešku dok je ne obrišeš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma majstori su što se tiče mehanike stvarno ok. Hvalio sam ih već par puta na forumu, a i nisam jedini :)

To mi je rekao kad sam ga pitao za asr, abs failure koji mi prijavi nekad pri paljenju, pa kad ugasim i upalim onda više nema. Tada ne bi trebao da ide u safe mode?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran. Safe mode se najčešće dešava zbog pritiska turbine, a za ostalo ne znam kako reaguje.

Mada mislim da za većinu stvari čuva greške. 

Možda bi bilo najbolje da sam uzmeš elm327 i proveriš s vremena na vreme, nije ništa komplikovano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka gresku koju prijavi ecu on i zapamti tako da bi trebalo prilikom kacena na dijagnostiku da i pokaze,ovo za asr sto prijavljuje moze da bude ako je slab akumulator ali moze i jos sto sta da bude.A ko ti je taj deki?:-)

A koji su ti to majstori?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deki si ti :D
A majstori su Euro018 iz G. Medjurova

 

Za abs, asr i ja sumnjam na aku. Posto se javi kad auto stoji duze da ga ne palim. Recimo 2, 3 dana...
Samo zapisti i ispise na bordu, bez ikakvih lampica. Ugasim, upalim, sve u redu.

 

No sad da se vratim ovom gasenju.

Pomenucu to sutra njima kad budem menjao plocice, videcu sta ce da kazu, pa ako ne resimo to sutra ujutru popodne te zovem da ga kacimo. Naravno, ako si slobodan posle posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno je akumulator za abd i asr!Ja pa reko neki majstori.... :turned:

Vazi javi se pa ce se dogovorimo trebalo bi da mogu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim da je kod mene problem resen zamenom regulatora. Od tad sam isao na more, presao dosta KM i sve deluje OK. Nema varijacije obrtaja, ne gasi.

 

Eto ako nekom znaci... ili ako ima isti simptome na sta da obrati paznju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...