Jump to content
FAS Goran
limkom

Totalna šteta za 6500 evra

Recommended Posts

Pozdrav za sve clanove posto sam novi na forumu i ja trenutno cekam naplatu od DDOR-a preko zelene karte jer nisam iz srbije pa kad zavrsim idu detalji,auto je totalka kao i ficko sto je bio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast, ali prosto mi je neverovatno da se 500L tako lako doveo u red. Punto koji je bio takodje u vodi jedva da je doveden u vozno stanje... menjana su mu cak i sedista, tapacirunzi...

Ako misliš na mog punta puntiša je doveden u stanja kakav je bio pre poplave. I već uveliko gazi 3000km. Treba samo da uhvatim vreme da dam komletan izveštaj ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su mu menjana sedišta, to mora da uradi svako ko namerava da dalje odnosno duže vozi takav auto. To nema ni teorijske šanse da se očisti kako treba. Naravno, ako je za preprodaju onda je to već neka druga priča. Tapacirunzi isto, unutra je (kod Punta) karton koji se naduvao od vode i to nije ličilo ni na šta. Još jedan potencijalni izvor buđi i smrada. Sve to mora napolje i drugo unutra.

Edited by Sasa_NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sh@rance

Da, mislio sam na tvoj. Znam da je odavno doveden u vozno stanje, ali da si imao dosta problema oko njega. Upoznat sam sa poplavama, jer i sam imam rodbinu sa zenine strane u Obrenovcu... al to je druga (i duga) prica...

 

Da se vratim na temu - koliko sam razumeo na ovom 500L-u nije menjano toliko stvari koliko na tvom puntu, naveo sam samo sedista i tapacirunge, koliko sam se setio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ortakova Astra G je bila odnešena u bujici i jedva živu glavu izvukao spašavajući auto. Ko zna koliko je vremena provela pod vodom i koliko znam osim pranja , zamene svih ulja , filtera i alternatora ništa nije menjano. Niti jedan kompjuter. I auto radi, vozi se . Za sada.

Drugi ortak slična situacija i sve živo izmenjao stigao do cifre 800 e i dalje nema šanse da osposobi auto.

Zaključak, nema logičnog zaključka. Samo ko je kako prošao kroz trnje.

A što se tiče tog 500 L ko zna šta će se u bližoj i daljoj budućnosti izmenjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

800e je mala cifra da se vrati auto u predjasnje stanje. Moze sve da se uradi ali bas kosta, kosta dosta i nocva i zivaca i glavna stvar je naci bas bas dobrog elektronicara. Ova poplava je specificna sto se kola tice niko do sada od tih nadri majstora nije popravljao kola iz poplave a svi su se ponasali takvi strucnjaci da svi sve znaju. Ko je imao nesrecu da da auto u pogresne ruke taj sem novca verovatno i danas jos uvek gubi zivce. Ja sam kada sam konacno pokupovao bas sve oterao auto u Zedex na Banovo brdo gde su ga zavrsavali.

Najbolja moguca varijanta je sto je limkom uradio izvukao svoje pare, a ti momci sto su ga kupili dobili su ispravan auto u pola cene, ja budala istekao mi kasko u februaru i umesto kaska ugradim zeder mislio da preskocim ovu godinu i eto sta se desilo, da sam uplatio kasko potpuno bih isto uradio kao limkom cag ga ne bih ni prao prodao bi ga onako kaljavog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nazalost u takvom stanju ne moze puno da se izvuce. Moj rodjak je prodao Forda Fokusa starog 3 godina za 2.000 eura, u takvom prljavom stanju - kaze niko nije hteo ni da cuje za vise, dobro je i ovo izvukao... dzabe sto je pre toga bio prakticno potpuno nov i sto je prelazio manje od 10.000 godisnje, tu se vise ne gleda koliko je presao i slicno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

800e je mala cifra da se vrati auto u predjasnje stanje. 

 

Kako  za koga.

Njemu je ogromna + auto koji nije iz poplave vredi oko 1700 e.  Tako da sve je relativno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga upravo i rasklopio i oprao sve sto se moze da me ne bi ucenjivali sa tim da je prljav-a opet ka da ga rasklopis tek vidis da to sto se vidi spolja nije nista u odnosu na ono "ispod":Momci koji su ga kupili su električari i zamenjeno je sve od elektronike (mislim da nisu samo motori od brisaca i ona jedinica koja se nalazi u motoru-kada sam skinuo kontakte i ja sam  video da ima zastitu i da nije usla voda-verovatnopredviđeno kad se pere auto a ne da bude u vodi...) A slažem se da ko zna šta će biti u daljoj eksploataciji.....citam temu sa menajcem i gledam moju sliku-avatar-to sam Ficka prosle godine provozao do Peloponeza oblast Mani 1600 km od Beograda najuznija kopnena  tacka u Evropi i razmišlajam sta bi bilo da mi je tamo riknuo menjac :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima još jednom. 

Preneću Vam danas jedno iskustvo, naime radi se o šteti AO, Fiat 500L star 6 meseci gde vlasnik nije bio kriv. Slučaj čist. Osiguranje prihvatilo predračun da se vozilo popravlja jer je pravni osnov u redu. Konačan račun 771.000,00 RSD, s tim da je vlasnik podneo prigovor koji se temelji na činjenici da je vozilu nakon udesa umanjena vrednost. Prigovor prihvaćen i vlasniku će biti u ugovorenom roku isplaćeno još 66.000,00 RSD

Što dalje navodi da je realna šteta na vozilu 837.000,00 RSD (6.999,00 EUR ).

Eto čisto jedan mali da kažem savet ako neko nekada ne daj Bože bude imao sl. situaciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...