Jump to content
FAS Goran
limkom

Totalna šteta za 6500 evra

Recommended Posts

Sam piše.

Traži dopunu zapisnika kako bi se konstatovala (ne)ispravnost motora, menjača.

Ako odbiju dopunu Zapisnika o šteti (verovatno će to da urade), onda AMSS CMV i pravljenje novog Zapisnika. Može da im se navede ta pravna pretnja (legalno je, dozvoljeno) u zahtevu za dopunu Zapisnika, tj. da će ukoliko bude obijen, novi Zapisnik sastaviti AMSS CMV. Ako odbiju i sam prigovor (verovatno hoće), faktički se onda ulazi u sudski put nadoknade...ali, da ne trčimo. Prvo traženje dopune zapisnika, a taj zahtev bude sastavni deo prigovora.

Ako se dođe do toga da oni sve odbiju, onda sesti, razmisliti i prikupiti mišljenja. Konsultacije sa advokatima. I, onda odluka daju li se na Sud.

Dobra stvar je da advokati specijalizovani za štete na sebe preuzimaju sve troškove pokretanja i vođenja postupka ukoliko, na osnovu dokumentacije, procene da ima osnova za dobijanje spora na Sudu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam dao agenciji koja ima svoje advokate i procenitelje kad me je otpozadi udario stranac.. Jako bolje sam prosao nego da sam sam cimao osiguranje. Cak i kada sam njima dao kat od 15%... restitucija doo.. Okreni ih pa proceni sam. Vrlo su korektni i brzi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije jasno kako se toliko razlikuje suma osiguranja... Prosle godine su mi u AS osiguranju izracunali 1.342.661,00 rsd za Fiat 500L (bez paketa) + LPG... Pre par dana sam obnovio polisu, ugovorena vrednost vozila mi je sada 1.309.673,00rsd...

Ja sam imao paket 1 i nabavna vrednost je bila 1370661,00 dinara..sad u obracunu štete piše da auto vredi 85% posle 1 godine što je 1165061,85...nije mi jasno kako onda  ne uzimaju za osnovu posle prve godine tu cifru nego se kao  u tvom slucaju  opet vrte oko milion i trista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno su prošle godine uzeli jeftiniji model da bi dobili manji kasko jer se model birao iz kataloga. Sad se model bira kroz kompjuter pa su morali da uzmu baš taj model tj. paket koji i jeste... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skočila je kataloška vrednost, jer nema više subvencija. Ja sam auto ove godine osigurao na trenutnu katalošku vrednost, a ne po računu tj. onoliko koliko je auto koštao kad sam ga kupovao 2013.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skočila je kataloška vrednost, jer nema više subvencija. Ja sam auto ove godine osigurao na trenutnu katalošku vrednost, a ne po računu tj. onoliko koliko je auto koštao kad sam ga kupovao 2013.

PA Kolika je bila kataloska cena ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Promenjeni su nivoi opreme. Ono što je nekad bio "klot" ili "Paket 1" sada nema istu opremu kao ranije. Takođe, model je star već dve godine, normalno je da mu cena pada i kao novom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve to stoji, ja samo zelim da istaknem da je startna subvencija navodno bila 3.000, ako je uinuta onda moj auto, koji sam u februaru 2014 god platio 12.000, trebao sada da kosta 15.000. Pad cene i promena paketa sigurno nije 2.450 eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam 100% siguran kada je izašao novi cenovnik, ali mi se čini da je bilo posle februara. Tako da u trenutku tvoje kupovine subvencija jeste bila 3000€. To što mu je cena 2 meseca kasnije pala za 2000-3000€ može da bude predmet sumnje u subvenciju, mada opet i nema nekog prevelikog osnova za to. Uporedi razliku u opremi tvog i ovog koji se sada nudi za 500€ više i uračunaj razliku pada vrednosti novog modela i trebalo bi da se poklopi matematika ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uporedio, ja platio 12.000 sada je 12.800 ( u predhodnom postu sam zaboravio farbu da uracunam)

 

E sada, ja sam bio los iz matematike pa mi je mozda tu najveca razlika ali meni se nikako ne uklapa subvencija od 3.000 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta je sa ostatkom opreme? Ista i kod tebe i u sadašnjoj ponudi? Pisalo se ovde na forumu tome da je sadašnji "klot" mnogo više "klot" od prethodnog subvencionisanog... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam to znao pa sam opet pogledao  i dosao do nove cifre od 13.150

I dalje ne znam koliko da racunam pad cene zbog starosti modela ali bez tog pada fali mi jos 1.850 eur. Da li je to ta cifra?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj platio 12.000 sa subvencijom, a sada je isti taj 12.550 sto svakako nije razlika od 3.000

Sve to stoji, ja samo zelim da istaknem da je startna subvencija navodno bila 3.000, ako je uinuta onda moj auto, koji sam u februaru 2014 god platio 12.000, trebao sada da kosta 15.000. Pad cene i promena paketa sigurno nije 2.450 eur.

Uporedio, ja platio 12.000 sada je 12.800 ( u predhodnom postu sam zaboravio farbu da uracunam)

E sada, ja sam bio los iz matematike pa mi je mozda tu najveca razlika ali meni se nikako ne uklapa subvencija od 3.000 eura

Šampion si! Ne umem da citiram više postova preko tt-a ( tvojih narednih postova) ali si šampion!

Čime se ti baviš?????

Edit: Snašao sam se!

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto?

 

PS vec smo upozoreni za off pa ili otvaraj novu ili salji pp

juuuhuu jos neko se plasi mene osim dece...juuuhuuuuu :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...