Jump to content
FAS Goran
luka78

Fiat nuova Bravo - Blue&Me i prebacivanje pesama sa USB-a / ne vidi USB

Recommended Posts

Pozzz,

Imamo jedno banalno pitanje. Kada ubacim USB sa pjesmama, na koji nacin mogu prebacivati pjesme? Jedino sto sam otkrio da mogu preko win dugmenta, pa onda izgovorim next itd. Malo komplikovano. Kako na dugmicima da to radim, jer ja ih pritiscem ali dzaba?

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko može da mi namesti direktno na autu konekciju za mob. telefon i da mi podesi navigaciju, pošto ne mogu da se snadjem sa ovim fabrickim uputstvima?

Radi se o novom Bravu koji ima veliki displej i Blue&Me.

Glasovne poruke na navigaciji su na italijanskom pa me uzasno nervira kada mi na italijanskom prica.

Pokusavao sam u svim ovlasćenim servisima u Bg ali niko ovo ne zna da podesi. Takođe sam kontaktirao i nekoliko ljudi koji rade elektroniku i dijagnostiku ali bez uspeha.

 

Zivim u Bg, na Vozdovcu, pa vas mollim da, ukoliko neko hoce i zna da mi ovo podesi, ostavi kontakt telefon kako bi se dogovorili, ili da mi date preporuku ko to moze da mi namesti. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedeljom su redovna okupljanja ljudi sa foruma ovde:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/27773-redovno-fiat-lancia-okupljanje-beograd/?p=1165282

 

Prati temu, dođeš na okupljanje, dogovoriš se na temi, vidiš hoće li te nedelje dolaziti neko sa novim Bravom, ili neko ko zna... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drustvo, ja sam novi u grupi i u Fiat automobilima, imam problem sa USB-om, do pre neki dan sam ga redovno koristio, samo je prestao da vidi muziku, a kada prikljucim fon on ga puni, sta li se dogadja? :(

Da li mi mozete reci kada su skupovi i gde :)

Hvala puno ;)

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se USB tice, problem koji  se ne tako retko javlja, prvo sto mozes da pokusas je da resetujes Blue&Me skidanjem kleme sa akumulatora. Ako ni to ne prolazi, probaj sa reinstaliranjem, imas temu na fiatforum.com: http://www.fiatforum.com/bravo/288695-usb-not-working.html

 

FLCS okupljanja su nedeljom od 18h ispred Intera:

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti puno, resio sam problem sa USB i sad radi full, a da li postoji neka clanarina ili kako vec to ide za FLCS ili se okupljate redovno kod intera pa mogu da banem :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu, drago mi je ako mogu da pomognem.

Sto se clanstva u klubu tice, imas detaljno na ovom linku:

A na okupljanje su, naravno, svi dobrodosli. Tamo mozes i licno da dobijes informacije za sve sto te zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne otvaram novu temu. Juce sam uzeo  Bravo, do sada vozi gp :) i imam problem sa usb-om. Ubacim ga , on ga direktno prebaci u media , pokazuje da pesma ide ali je ne cujem. Cak ne mogu kada povezem mobilni da zovem, ne cujem, a ne cuju ni mene. Radio radi normalno itd. Idem prvo da probam sa skidanjem kleme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pomoc drugari :)

 

Imam problem sa blue and me uredjajem u kolima, tj odjednom je prestao da cita usb i ono main dugme na volanu ne funkcionise. A npr kad upalim bluetooth na telefonu i kad me neko pozove, uredno se cuje preko zvucnika u kolima :D znaci povezan je, ali ne mogu nikako da pristupim meniju preko volana. Neko ima neku ideju?

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav, želeo bih da pitam, da li neko zna, ili ima sličan problem sa Fiat Bravo '08 :

- Kada ubacim flash drive, sa nasnimanom muzikom, jedna te ista numera se non-stop vrti, tj. na repeat, i ne mogu da promenim u podešavanjima. Čitač flash-a je fabrički. 

- Flash kojeg kapaciteta je najbolji za pomenuti auto, imam flash od 64gb, i neučitava mi sve pesme (sve su u mp3 formatu)? 

Hvala unapred. 

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

:Dtako i ja kad sam kupio auto, nisam mogao da nadjem nigde u opcijama da iskljucim ponavljanje pesme. Stisnes na volanu levo gornje dugme za glasovne komande i izgovoris LOOP OFF

Share this post


Link to post
Share on other sites

@F3NRYRxX

U pitanju nije radio (kao u naslovu nepotrebno otvorene teme), nego "Blue&Me" sistem (USB MP3 + BT handsfree + voice recognition). Iz tog razloga je tema spojena sa postojecom ;) .

Kao sto kolega rece, "Loop" opcija ti je na ON. Mozes da je iskljucis ili glasovnom komandom kao sto je opisano. A mozes i preko komandi MF volana, kroz "Blue&Me" meni (Media Player->Settings->Loop). Uputstvo za "Blue&Me" sistem (uz ostala fabricka uputstva za Nuova Bravo) imamo okaceno na forumu: https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/100012407.pdf

Sto se kapaciteta diska tice, maksimalno preporuceni je 32 GB. Licno odavno koristim 8 GB, bez ikakvih problema ili "stucanja". Za update firmware ili jezika cak preporucuju sto manji kapacitet USB stick-a.

Sto se izbora tice, moja preporuka je SanDisk-ov Cruzer Fit, zbog izuzetno malih dimenzija. Na Aliju imas sada za 450 kinti 8GB, a za 500 kinti 16 GB, pisao sam detaljno ovde:

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super :thumbup: .

Posto si pominjao radio, cisto da znas da je "Blue&Me" maltene zaseban sistem i sva podesavanja idu preko njegovog menija (MF komande + glasovne komande + ekran izmedju cajgera). Tako da sa radijom nemas malene nista, sem sto mozes da podesavas Volume (a i to imas na volanu) i ekvilajzere. Cak se i ekran radija blokira i na njemu ispisuje "Media Player" kada utaknes flesku u "Blue&Me" USB slot kod menjaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja problem jedan, kupio sam FB 1.9 2008 godište, mana mu je to sto ja ne mogu flesku da priključim tj neće da učita, dok telefon mogu preko neke Blue&me fleske i to jedino ako je iPhone ili IPod, pa me zanima kako bih mogao da priključim USB fles, posto ne razumem ništa na Italijanskom je

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@777777Uros

Ne razumem bas najbolje post, ali ovo dokle razumem :), kapiram da je Blue&Me ispravan i da radi (posto cita Apple uredjaje).

1. Koristi manji USB drive, od 8 ili 16 GB, obavezno formatiraj na FAT32, nasnimi MP3 pa probaj 

2. Ako reprodukcija ne krece, udji u B&M meni, Media Player, pa pokreni muziku "rucno"

3. U podesavanjima B&M proveri da li ti je ukljucen "Autoplay" (da reprodukcija krene cim ubacis flesku)

4. Promenu jezika i glasovnih komandi, sa italijanskog na engleski detaljno sam objasnio ovde:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61292-fiat-nuova-bravo-update-blueme-greška-no-english/&do=findComment&comment=1444844

5. Fabricko uputstvo za B&M takodje imas okaceno na forumu, u "Uradi sam" sekciji:

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/other/Nuova_Bravo/100012407.pdf

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...