Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Inicijativa kreće nakon određenog broja prijavljenih istih nedostataka na vozilu. Tačnije broj otvorenih naloga kojih vezuje isti problem. Sve prijave svih mogućih zapažanja, nedostataka, određeni ljudi iz FASa to prate i analiziraju. Kod nas konkretno pomenuti problem nije ni prijavljivan u nekoj meri da bi izazvao potrebu za angažovanjem ljudi iz FASa, tačnije oni su ti koji nisi videli potrebu za tim.  Više je bilo npr.problem sa ubacivanjem u 6. brzinu i krčanje zvučnika. I to se rešilo na način koji je predviđen po proceduri. U samom početku je bila kampanja za zamenu amortizera i to je urađeno u roku koji je za to predviđen

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je sto ovo lupkanje 90% ljudi i ne primećuje (iskreno ja ne bi primetio sam) a sto se velikog broja sluzbenih vozila tice.... to necu ni da komentarisem. Problem definitivno postoji ali ih nije briga... Ako ih zakon ne obavezuje... nece sebi praviti trosak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volio bih da znam kakva je situacija na ino trzistima, prevashodno ITA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 34 500L-ova ovde na forumu, 8 ima problem sa letvom volana,što je 23,5%(u prvih godinu dana).Zar to nije dovoljan pokazatelj da je problem veoma ozbiljan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

8 automobila na forumu koja imaju uslovno rečeno problem svakako nije dovoljan pokazatelj. Ukoliko neki servis ima određen broj prijavljenih istih nedostataka ( naravno taj nedostatak mora biti evidentiran i prijavljen FASu), mora da obavesti odgovorne iz FASa o istim kako bi oni preduzeli sledeći korak. To je procedura. 


Što se tiče službenih vozila, popriličan broj kupila je Elektrovojvodina, Telekom Srbija, Idea i do sada, barem kod nas, niko nije prijavio sličan problem a prešli su blizu 60000km.

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim, kod mene nije upitanju letva volana vec stub upravljaca. Deo je narucen, kazu bice do nove godine... Inace ovo im je treci ovakav slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od 34 500L-ova ovde na forumu...

Mnooogo je više od 34 komada 500L na forumu...nije predstavljen ni svaki deseti... :);)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da produbim off i ne otvaram novu temu - ne lupka mi i ne cuje se volan, cuje se neka opruga u suvozackom sedistu. Najgore je sto to nisam sam provalio vec u servisu juce.

Snimili su video, poslace u Fiat, ne znaju sta da rade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je obavezno da se posle zamene letve ili bilo kog dela koji se menja oko volana radi i reglaza trapa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam tacno sta je zamenjeno od svega toga posto su nam u servisu jedva da lii ovu informaciju(stub upravljaca).Ako je kardan ono vratilo kod pedala-to je definitivno zamenjeno posto ima nalepnicu sa datumom proizvodnje-9.2014.-made in USA :-)...Sama zamena je trajala oko 2,5 sata i vise nema cudnih zvukova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li elektricni servo i dalje TRW ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ispravim suprugu... u servisu nam nisu da linikakvu informaciju. "Zasto bi vi trebali da znate sta je zamenjeno, vama je bitno da sada to radi". Ne bi dalje komentarisao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će da se jave da vam kazu kako niste pravilno postupili, kako ste vi krivi sto ste preuzeli auto dok vam ne upisu u knjizicu sta su radili, zato sto ih niste odmah prijavili, zato sto ih niste unapred pitali hoće li vam dati pisani dokument, kako nista ne sme usmeno da se radi,...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...