Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Ako se ovo desava i na modelima koji su namijenjeni izvozu bas me zanima zasto Fiat nije napravio opoziv modela. Ili, nemaju rjesenje pa bi samo napravili jos veci blam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je loše proračunao deo , Fiat ili komponentaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo sa volanom polako postaje ozbiljan problem.Ako se ovako nastavi pre ili kasnije svi ćemo doći na red.Najgore je što nema rešenja.Zameniće fiat letvu u garanciji bez problema ali je ona verovatno istog kvaliteta kao i stara i opet sa rokom trajanja od maximum dve godine.I dokle tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

srecan sam sto je pamet pobedila srce...ne radujem se vasim problemima vec ih prozivljavam isto.Zamislite ja sam hteo trekinga u koga bi sprcao 20000 eur,i da mi se desi ovo,tacno bih ga u Nisavu bacio.Ljudi dizite se,opsedajte Fiat i servisere dok vam to ne rese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isuvise ocekujete od novih automobila te klase.

Sve se kvari.zato postoji garancija.

Npr hyundai i20 ima isti problem sa letvom volana.Menjane su u garanciji,stavljane nove i posle par hiljada km opet isto-Truc.Pravili su se ludi u pocetku,pa je problem postao globalan ali opet nije bilo nikakvog opoziva.Kako ko istera.Problem je resen posle 3 godine proizvodnje,tj dolaskom facelift modela.A i onda je trabalo obratiti paznju koji je kataloski broj letve,da ne bi dobili staru.

Jednostvno se desava...

Secam se kada sam reklamirao skripu sedista-majstor iz ovlascenog mi je rekao:"NIje to Bmw". :smoke:

Naravno dobio sam novi kostur-ram sedista.

Dobicete novu letvu,platite produzetak garancije za svaki slucaj,dok se ne promeni  izrada komponente koja skripa :-))

Share this post


Link to post
Share on other sites

do pre neki mesec sam citajuci komentare i probleme koje ste izneli odlazio do kola i proveravao da li imam takve "simptome", naravno ono sto sam sam otkrio je bio problem sa menjacem. i onda shvatih da polako ludim, da postajem onaj deda iz majstorske radionice, samo sto ne odem u servis i ne kazem : nesto mi se zali......vec par meseci uopste ne obracam paznju na simptome, krckanje, lupkanje, skripanje menjaca kad ga poteram u rikverc itd.  Pala  je odluka, ja cu lepo da uplatim produzetak 3 godine, pa kad se nesto bude desavalo dam kljuceve i kazem zovite me kad zavrsite.....cena mozda jeste malo visoka,al za 3 godine mirnog sna i nije toliko.

i na kraju, mi smo kupci nulte serije, tako da smo kvarove mogli i ocekivati, nimalo ne sumnjam da oni koji budu kupovali kola posle nas nece imati toliko problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od jutros i kod mene.Identičan zvuk kao kod acikote na snimku.Jutros se čulo jako a evo sada dosta slabije. Pitanje za vas koji imate probleme sa letvom volana jeste vozili sa city? Zanimljivo je da se lupanje u letvi pojavilo jutros isto kao i onaj karakteristični metalni zvuk prilikom jutarnjeg starta po hladnom vremenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno nam je upaljen city ali se zvuk cuje i kada je ugasen.Metalni zvuk pri prvom paljenju takodje prisutan :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene je stalno uključen city a zvuk se čuje i kada je ugašen.Metalni zvuk prisutan od jutros.Da li je to posledica vožnje sa city?Ako može bezbedno da se vozi onda ću svratiti u servis Stojanov posle novogodišnjih praznika.Verovatno će zameniti letvu volana pa dogodine ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bio stalno upaljen city, ali posle zamene vise nije. Mada su mi u servisu rekli da to nema sa time nikakve veze. Mozes slobodno da vozis, meni su cak rekli da mogu i na more da idem, jer je bilo vreme godisnjih odmora dok smo cekali deo iz Italije

Share this post


Link to post
Share on other sites

e pa mozda zato se kod mene ne cuje, nikad ga nisam upalio......mozda bih trebao do maja non-stop........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene City nije ugasen poslednjih godinu dana - ko zna da li mi radi volan bez City-ja
Nego, provalio sam da se onaj moj zvuk federa obavezno cuje kada dam migavac - inace ranije se culo gotovo non stop a sada vise ne. Npr, dam levi migavac, skrecem u levo, a oni se zacuje par puta. Iskljucenje migavca kada ispravim volan radi normalno i tu je onaj drugi "normalni" zvuk.
Sto se tice "skripe" u jutarnjem paljenju kada je niza temperatura - pocelo je 8 kod mene. Nije svaki put, ali traje oko 1 sec. Rekoh onomad u servisu, pregledali kais, sve je ok

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da lupkanje volana nema veze sa City rezimom. Kod mene je pocelo da se cuje,a City sam ukljucio 2-3 puta od kad sam kupio auto i to bukvalno na minut dok se ne uparkiram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lupka u letvi ili kardanima. Servo motor je gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas kod Stojanova u NS.Dok sam iz ZR stigao u NS po ovim nasim putevima auto se rastresao i lupanje volana je upola tiše nego što je bilo ali i dalje lupa. Pustio sam video snimak gde se jasno vidi i čuje lupanje isto kao kod acikote,našta je prvi njihov odgovor bio da to TAKO TREBA.Kasnije uz konsultacije sa "majistorom" možda je letva,možda je kardan volana...Na kraju rekoše da im jednom doteram auto i ostavim jedan dan da prenoći da oni to kao bolje čuju pa će da se vidi za dalje.Moram da pohvalim prijemno odeljenje koje je veoma ljubazno dok za servis odnosno njihovu stručnost nemam nijednu lepu reč.Izuzetno neozbiljno od strane najvećeg Fiat servisa u Vojvodini.Pa stoga isti ne bih nikome preporučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za pohvalu prijema. Ipak za takvo zapažanje neophodno je da auto ostane u servisu jedan ceo dan, znam da će sevati kojekakvi komentari ali to je sastavni deo procedure. Napamet se ne može ništa menjati kao što se ne sme takav, uslovno rečeno, problem rešavati metodom eliminiacije. Bitno je da ste Vi prijavili nedostatak a audio snimak pošaljite na Email (ukoliko već niste).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A od tog odgovora "to tako treba" mi se dize kosa na glavi.Na redovnom servisu smo napomenuli da se osecaju i vibracije u volanu (bas primetne) prilikom uparkiravanja da bi nam rekli da na dijagnostici ne prikazuje gresku i da je samim tim u pitanju "normalna" pojava. Ako je normalno onda bi trebalo da se pojavljuje na svim vozilima,zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

i kod mene pocelo da lupa.......jedino sto se vise ne nerviram ni oko cega....inace city nikad nisam upalio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto Stojanov ili neki drugi servis ne pokrene inicijativu kod FAS Srbija da se pozovu sva vozila na vandredni tehnicki pregled, zbog ucestalosti ovog problema. Pa i drugih. Pitanje za Gulivera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima zasto posle XY prijavljenih problema sa lupkanjem volana i XY vec zamenjenih letvi volana ili sta vec menjaju da bi resili problem dodje Z kupac i prijavi isti identican problem na istom vozilu kao i predhodnih XY kupaca 500La i i dalje mora da prolazi kroz pricu "to je normalno", "to tako treba da se cuje", "dodjite opet kad pocne jace da lupa" i slicne odgovore iz servisa...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...