Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

I kod mene mora da zamene letvu volana. Nisu imali na stanju, porucili su, kazu za destak dana bi trebalo da stigne, sve zavisi da li moraju da je cekaju iz Italije ili ima kod FASa na stanju (ako sam dobro razumeo). Posle ovoga poceo sam debelo da razmisljam o produzenju garancije. Ne verujem da je letva bas jeftina.Bas bezveze sto se ovo desilo, razocarao sam se. Nov auto sam kupio da ne bih posecivao majstore zbog ovakvih stvari.

 

E Fiat je ponekad stvarno jad. Samo jos kod njih postoje problemi sa letvama volana, a vuku ih jos od Stila, Lybre, Alfe 156, pa preko Grande Punta i eto sada i na 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene letva, bio u sredu u Kompresoru kazu ima zazor u letvi volana. Cekam sad odobrenje Fiata... Inace osetio sam lupkanje kad okrecem volan levo desno u mestu i kao neki otpor ili zupcasti osecaj pri skretanju, ne znam kako drugacije da ga opisem. Pretpostavljam isti osecaj kao kod bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga, i kod mene. Kao opruga da se cuje tokom kretanja vozila pri motanju levo - desno. Cuje se negde u gornjem delu volana. U bilo kom rezimu rada (bilo da je city ili ne). Zvuk je ostar, ko sto rekoh, kao opruga koja se napreze i kaci nesto... Predjeno 32k - 18 meseci


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bruka bude i veća, danas ne lupka... A čulo se od nedelje (3 dana za redom)...
Snimio sam zvuk, ako se ne ponovi, pustiću u servisu dok nađem vremena da odem. Rekli su mi da je možda neka "špulna" i da smem da vozim...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba meni jasno lupka kad brze okrecem volan levo desno i imam kao neki zupcasti osecaj kad polako okrecem levo desno. Trazi da ga pogledaju, kod mene su sumnjali na spulnu ili tako nesto dok ga nisu pogledali i jasno videli da postoji zazor u letvi volana. Inace ja sam presao oko 28k...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakva spulna, sta tu ima da lupka... Zasrafljena ispod volana, najobicniji namotaj linija (airbag-a, sirene, MF komandi) u plasticnom kucistu, koji omogucava rotiranje istih tih linija zajedno sa volanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno pročitajte temu oko tog lupkanja kod Stila. Kome god lupka na 500L, iz istog je razloga kao i kod Stila.

Isto tako i servisi znaju šta može da zeza jer to nije stvar koja se počela pojavljivati kod 500L, a da pre toga nije ni kod jednog drugog Fiata.

Ne utiče na bezbednost, na upravljivost, ali lupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imali ste pre 4 godine i poziv za Grande Punta na vanredni servis (proveru) koja je rađena i u Srbiji:
http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41562-grande-punto-poziv-na-servis/
 

...simptomi su kao kad letva volana dobije lufta a jos pritom i krcka u volanu,tako su bar rekli...


Možda je sličan razlog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nesi i Danteu, iscitao temu, nisam nasao da su ljudi opisali simptome kao kod mene - kao zvuk opruge pri motanju levo desno dok se auto krece... Mozda je ta spulna...

Kako sam "tanak" sa vremenom, tek cu sledece nedelje otici u servis

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio juce u servisu, drugim povodom. Kako se zvuk nije cuo i nisu mogli da cuju i shvate o cemu se radi, ostaje mi da pratim i da se ponovo javim - kada ovo bude permanentno. Nisu otvarali volan niti sta proveravali - ne cuje se, pa nista... Sa snimka nisu shvatili u cemu je problem, nemaju ta iskustva do sada.
Da smejurija bude veca, jutros, vozim na posao, opet isto. Krckanje, kao opruga... U povratku nista - ludilo

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ukoliko se problem javi nedugo i nakon isteka garancije a zapažanja su prethodno evidentirana u ovlašćenom servisu tokom dvogodišnje garancije Fiat to uvažava i rešava kroz garantni rok. 

Tu odluku naravno donosi Fiat, ali je bitno i to veoma da su zapažanja evidentirana kroz servisne radne naloge u garantnom roku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od prosle nedelje volan krenuo da proizvodi zvuke.Danas sam snimila i postavila snimak na youtube.Tek cu sledece nedelje ici kod servisera,ako i medjuvremenu misteriozno ne nestane zvuk...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sraf na kardanu volana..mozda nije stegnut dovoljno..?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sraf na kardanu volana..mozda nije stegnut dovoljno..?

 

Bimba meni jasno lupka kad brze okrecem volan levo desno i imam kao neki zupcasti osecaj kad polako okrecem levo desno. Trazi da ga pogledaju, kod mene su sumnjali na spulnu ili tako nesto dok ga nisu pogledali i jasno videli da postoji zazor u letvi volana. Inace ja sam presao oko 28k...

                                         :up:    :up:     :up:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pratim na casu.Strasno i sramota.Nov auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...