Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Nije 500l nego je Grande u pitanju...

 Proveri i dotegni sve  spojeve od volana do letve. Meni su svi ovlašteni i neovlašteni tvrdili da je letva isto na 40000km međutim problem je bio u otpuštenom vijku kod kardana negde ispod stuba upravljača.

Zvuk je upućivao na nešto napolju. Dakle spone,letva,šolje ili nešto na trapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima... isčitao sam temu i nisam siguran da li imam razloga da se nerviram.

 

Ukratko, lepljenje, lupkanje i kao malo cimanje i preskakanje nemam... kolega je imao te simptome, probao sam, vozio, znam kako to izgleda. Ja to na mom autu nemam, ali imam ponekad čudan zvuk i to isljučivo kad je napolju minus ili oko nule. Kada motam volan na desnu stranu čujem neko šuštanje. Znači volan ide glatko, ne prenosi se nikakva vibracija, samo se čuje zvuk. Već kad ode temperatura malo u plus, ne čuje se ništa. Da li bi to mogao biti početak nekog kvara oko letve? :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas zvao da trazim polovnu letvu volana jer cuka kad se vrti volan.

Ta ista je vec jednom menjana u garanciji (2014g) jer je imala taj osecaj lepljenja.

Letve volana su osetljive na 500l pre facelift model.

Nasao sam polovnu za 100e.

 

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada motam u mestu i u toku vožnje kada okrenem pola krug volana ili više, nešto pukne dole u predelu papučica, kao da nešto udari u lim, tako se nekako čuje, da se nešto otkači ili preskoči. Probao sam i stavio ruku na kardan - osećam kao udar-vibraciju? 

Zna li neko šta može da bude? Da li je neko imao sličan kvar? Moram u subotu na dalji put, a majstor mi se ne javlja. 

Strah me da ne završim u njive. 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sva sam iščitao, znači stub volana, kardan i servo. Imam lepljenje volana i tačno zvuk kao da puca feder kada motam.

Da li je neko to radio van ovlašćenog i koliko košta? 

Hvala unapred

ps. Ako je neko rešio problem dotezanjem šrafa, gde se on tačno nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...