Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Zarad neke prodaje tog auta u budućnosti, bolje je i da vam ne upišu zamenu letve... Kome ti posle da objasniš da nisi pukao u neku rupetinu i razvalio pola auta tom prilikom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će da se jave da vam kazu kako niste pravilno postupili, kako ste vi krivi sto ste preuzeli auto dok vam ne upisu u knjizicu sta su radili, zato sto ih niste odmah prijavili, zato sto ih niste unapred pitali hoće li vam dati pisani dokument, kako nista ne sme usmeno da se radi,...

 

Šta tačno od toga nije korektan stav? Tačnije, šta bi napisali dežurni tužioci ovlašćenih servisa? 

 

Zarad neke prodaje tog auta u budućnosti, bolje je i da vam ne upišu zamenu letve... Kome ti posle da objasniš da nisi pukao u neku rupetinu i razvalio pola auta tom prilikom... 

 

Pogrešan rezon ;) Insistiraš (ako već nije podrazumevano) da stoji naznaka "zamena u garantnom roku" i onda je svima jasno da nisi razvalio pola auta ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stajalo je i meni u servisnoj za Toyotu da je zamenjen polumotor u garantnom roku (poznat slučaj za Toyote), pa su se svi okretali i odlazili kad to vide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Složićemo se da je ipak značajno drugačije kada neko dođe kod tebe da kupi auto ili kad dođe kod nekoga ko je auto kupio nov ;) Mislim ne generalno zbog tebe lično ili tvoje firme već zbog opšteg stanja u toj grani trgovine :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon zamene bilo kog dela u garantnom roku trebalo bi da dobijete kopiju check liste dinamičkog prijema i overenu kopiju radnog naloga sa opisom izvršenih radova. U najgorem slučaju se mora usmeno kupcu objasniti šta je zamenjeno u garantnom roku. 


U zadnje vreme se najviše zamenilo zvučnika. Bar u AK Stojanov.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Guliver

Da li je to pravilo koje propisuje Fiat ili je to stvar koja se interno na nivou auto-kuce uredjuje?Posto smo mi onda prosli i gore od te "najgore" varijante...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I koji su uslovi da bi se došlo do tog pravila ? Šta treba da ima luft i koliki  ili neku drugu neispravnost ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovorio sam vezano za pitanje na koji način se kupac obaveštava o intervenciji na vozilu u garantnom roku:

"Nakon zamene bilo kog dela u garantnom roku trebalo bi da dobijete kopiju check liste dinamičkog prijema i overenu kopiju radnog naloga sa opisom izvršenih radova. U najgorem slučaju se mora usmeno kupcu objasniti šta je zamenjeno u garantnom roku."

To je pravilo koje propisuje Fiat.

 

Inače opis kvara se evidentira u radni nalog ( na kojem je jasno zabeležena kilometraža, kupac, br.šasije vozila, datum prijave nedostatka i sl.) koji se šalje mailom određenim ljudima u Fiat. Ukoliko je potrebna fotogrfija, audio ili video snimak  takođe se dostavlja Fiatu. Nakon što oni procene da li je na predmetnom vozilu zaista kvar koji podleže garanciji obaveštavaju servisera a on kupca. 

Takođe se traži scan servisne knjižice ukoliko vozilo nije održavano u servisu u kojem se prijavljuje nedostatak. 

Edited by GULIVER

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas u servisu povodom onog update-a centrale motora na 1.3 mjtd motoru koji nije prosao prosli put. btw nije hteo da prodje ni ovaj put, ne znaju zasto, kazu javice kad saznaju, al to nije ni toliko bitno...

 

Hteo sam da kad sam vec u servisu prijavim i ono lupkanje volana koje se desava vecini ali nece ni da cuju za to. Odmah sam dobio odgovor da je to neka sitnica...neko je vec prijavio i bila je neka glupost ali u svakom slucaju to tako treba. Kada sam im rekao da sam cuo da je vec puno ljudi prijavilo isti kvar i da im je menjana letva ili stub upravljaca, rekli su mi da se manem ovog foruma i da ljudi ovde izmisljaju svasta i pisu bezveze. Jedan serviser je cak rekao da su to gluposti i da i kad bi usao u Ferari i mrdao volan levo-desno da bi se culo lupkanje. Moj predlog da probamo na jednom novom 500Lu koji im stoji u salonu ili na parkingu da vidimo da li se cuje isto, pa ako se cuje prihvaticu da je to normalna pojava, to su naravno samo izignorisali. Rekli su da ce da provere,ali naravno niko nije nista ni proverio niti vise komentarisao,samo su mi vratili auto i rekli da Update nije prosao iz nepoznatih razloga.

 

Takodje sam primetio neki cudan otpor na volanu pri vecim brzinama. Idem autoputem od 90 do 120km/h,nije toliko bitno, i ukoliko hocu da pravim male korekcije volanom volan je nekako krut i pruza neki cudan otpor. Pridrzavam volan sa dva prsta i hocu bukvalno da ga mrdnem milimetar u recimo levo...volan pruza otpor i ne mogu to da uradim...probam malo vecom silom opet nece...i tako probam vecom i vecom silom dok na kraju ne popusti ali onda ga nisam pomerio milimetar nego santimetar posto dok dodjem do sile koja mi treba da bi pobedio taj otpor vise nemam osecaj da cimnem milimetar nego ode malo vise, ne znam koliko sam uspeo da budem jasan ali ne znam kako drugacije da opisem...vrlo neprirodan osecaj koji nije pre bio,a putovao sam bas dosta autoputem od kad sam kupio auto i 100% bih primetio da je tako bilo od pocetka. Naravno nikad nisam to primetio na bilo kom drugom auto koji sam vozio pre. Ne znam da li to ima veze sa ovim lupkanjem i da li je neko primetio nesto slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao na Vectri C...i curilo mi ulje na letvi volana.....

A za njihov odnos sta reci......sem muka mi je od takvih odgovora. :popo:


U kom servisu se radnja dešavala?

Stojanov 300%

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dejac

Promeni servis ;-)

Sto se tice tog osecaja na volanu-i mi smo imali neku slicnu pojavu na auto-putu pre zamene stuba upravlja a (to ce Erdelja bolje da opise posto je on tada vozio).uglavnom,znam da mi se zalio da ima osecaj kao da su se gume zalepile za put i da treba da cimne volan kako bi odreagovao....tako nekako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stojanov je u pitanju...

 

Da...to je taj osecaj...treba da cimnes malo da bi se "odlepio"

 

@acikota (Erdelja)

Posle zemene tog stuba na upravljacu nemate vise taj osecaj?

Edited by Dejac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan serviser je cak rekao da su to gluposti i da i kad bi usao u Ferari i mrdao volan levo-desno da bi se culo lupkanje.

 

A on verovatno redovno sedi u Ferrari-ju?

Mogu ja da mu odvezem Stila pa da vidi da se ne čuje lupkanje pri pomeranju volana, verovatno je nešto otkazalo kod mene.

 

Ja bih prvo batalio odmah servisere i tražio šefa ako misliš da si u pravu. Pa onda tražiš njegovog šefa i someneš advokate, tužbu inspekciju, veštaka i ostalo, ali onako kroz priču. Ne bi verovatno koliko prodavaca promeni mišljenje posle ovih magičnih reči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u principu jedan jako miran decko i ne volim i cesto i ne mogu da se svadjam. Otisao i najnormalnije hteo da prijavim kvar. Niti sam ja ista zahtevao, ni rekao da ja znam u cemu je kvar i sta treba da se menja...samo sam objasnio sta mi se desava i pri tom odmah dobio odgovor da to tako treba,nije niko hteo ni da pogleda. Posto mi je nalog od Update-a ostao otvoren nisu hteli da otvaraju novi nalog i da pribeleze moju prijavu kvara.

 

Posto je auto uzet na firmu u ponedeljak cu da obavestim direktora da nisu hteli da pogledaju problem u servisu pa ce verovatno direktor da ide ponovo. Verovatno ce se iznervirati kad cuje kako su me "otresli" u servisu,a zna da bude jako neprijatan kad se iznervira. Ja sam probao mirno i kulturno ali tako kanda ne prolazi. Sledeca prijava ce biti malo neprijatnija za njih. A ako i to ne pomogne moracemo opet kao i prvi put kad smo imali problem (opisao sam ga u predstavljanju 500La). eMail italijanskoj Customer Care sluzbi, email nasoj Customer Care sluzbi, zalba telefonom u Kragujevac i to je prosli put bilo dovoljno da zamene deo koji je bio problematican,nadam se da ce i ovaj put biti dovoljno i da necemo morati da se bakcemo sa advokatima, vestacima i tuzbama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav L-ovci...

...Takodje sam primetio neki cudan otpor na volanu pri vecim brzinama. Idem autoputem od 90 do 120km/h,nije toliko bitno, i ukoliko hocu da pravim male korekcije volanom volan je nekako krut i pruza neki cudan otpor. Pridrzavam volan sa dva prsta i hocu bukvalno da ga mrdnem milimetar u recimo levo...volan pruza otpor i ne mogu to da uradim...

 

Meni se to isto dogodilo pre par meseci na putu za Segedin. Pojavu sam primetio na pola put i drzala je sve do Segedina. Osecaj je kao da se otimas sa autom za volan i svaki put kada pobedis blago cimnes auto levo ili desno, cak sam pomislio i da ima veze sa gumama, u povratku je sve bilo normalno tako da sam to i zaboravio, nisam se javljao u servis... Juce mi se isto to dogoilo na lokalnom putu pri przini 70-80km/h....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno ste opisali problem sa volanom na autoputu. Na zalost od promene dela nismo vozili auto van Subotice, pa ne znam da li je taj problem resen. Kada sam se i na to zalio gledali su me u servisu ko debila, al ajde... Sto se bezobrazluka tice u Stojanovu, to bi Dejac bilo dobro da vidis sa Gulliverom. Sram ih bilo..
Onda kada me ljudi pitaju kakav je ficko... ja zbog tih pacera ne znam sta da kazem, a realno za ove pare je auto extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...