Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Bio danas u servisu. Zamenjena letva volana, uradjena reglaza trapa, izvrsena vizuelna provera motora, pneumatika, metlica brisaca,... Sve je ok, vise nista ne lupka... Osim onoga sto zveckaju tapaciri vrata

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja imam isti zvuk ko ti sto lupka samo je to od teleskopa volana (podesavanje volana po visini i dubini) u tom teleskopu se pojavio luft i kad stojim u mestu i brzo pomeram volan levo desno cuje se lupkanje, ali nek lupka posto je zmanea van garancije :D presmesna sa cenom tako da samo nek lupka, ako se opet pojavi da znas do cega moze da bude

Share this post


Link to post
Share on other sites

isti slucaj kao kod bojan dim. Bio sam u ovlascenom servisu. Zakazao za utorak. Kada sam pitao da li ce trebati sta da se menja, rekli su da ne treba, kaze samo da nesto padmazu - ne znam samo sta....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Kuburu,pre svega, a moze i za druge vlasnike Fiata 500l-a :-) Da li je normalno na ovom modelu da prilikom kretanja u nizim brzinama (mislim pre svega na uparkiravanje i motanje volana pri tome,bez obzira da li je rikverc ili kretanje u napred) ,volan vibrira, blago ali primetno. Bili smo na redovnom servisu i rekli su da je to za ovaj model normalno obzirom da nema klasican servo, vec neki elektro-motor (prica servisera) da daje taj simptom. Prikacili su ga i na dijagnostiku i kazu da nikakve greske ne prikazuje taj deo. ( ako je normalno,sto su ga kacili na dijagnostiku?)  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje za Kuburu,pre svega, a moze i za druge vlasnike Fiata 500l-a :-) Da li je normalno na ovom modelu da prilikom kretanja u nizim brzinama (mislim pre svega na uparkiravanje i motanje volana pri tome,bez obzira da li je rikverc ili kretanje u napred) ,volan vibrira, blago ali primetno. Bili smo na redovnom servisu i rekli su da je to za ovaj model normalno obzirom da nema klasican servo, vec neki elektro-motor (prica servisera) da daje taj simptom. Prikacili su ga i na dijagnostiku i kazu da nikakve greske ne prikazuje taj deo. ( ako je normalno,sto su ga kacili na dijagnostiku?)  :question:

Tesko dok ne bih video,ne bi trebalo da ima,al opet...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I kod mene mora da zamene letvu volana. Nisu imali na stanju, porucili su, kazu za destak dana bi trebalo da stigne, sve zavisi da li moraju da je cekaju iz Italije ili ima kod FASa na stanju (ako sam dobro razumeo). Posle ovoga poceo sam debelo da razmisljam o produzenju garancije. Ne verujem da je letva bas jeftina.Bas bezveze sto se ovo desilo, razocarao sam se. Nov auto sam kupio da ne bih posecivao majstore zbog ovakvih stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitao sam u servisu koliko bi kostala letva da nije u garanciji. Rekose mi 380€. Zvao sam posle cisto iz radoznalosti i Sabac, onog lika sto radi polovne delove, cena 250€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ništa jeftinija ni za druge Fiate. :)

Inače, još jednom...kao što Igor jednom reče na forumu, garancija na nove automobile ne znači da se tokom njenog trajanja neće dogoditi nijedan kvar, nego da će biti zamenjeno o trošku onoga čiji je znak na haubi.

Ako je neko raspoložen, neka baci pogled na ove nove automobile:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/40227-fabrički-opozivi-vozila/?p=1093944

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve u svemu, nisam hteo produženu garanciju, ali posle svega ovde, ozbiljno se razmišljam  :question:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzo prođe godina, ja bih onu varijatnu, 3 godine/15hiljada km, taman toliko prelazim godišnje, ako se ne varam, to je 365evra. Svaki dan sam na ovom delu foruma, tehnički problemi 500L, neću da se štrecam svaki put  :hope:


Ups, sada sam video, jeftinije je godina za godinu ... 3 x 105evra : 365evra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece moci godina za godinu,vec se samo jednom mozes odluciti za produzenje garancije i to je to...Koji paket kupis-to ti je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odosmo mi u off...

U temi o produzenju garancije Jelena84 iz AK Radulovic je napisala:

"Rok je pre isteka osnovne garancije od dve godine

 

ali kada se opredelite za ugovor(+1,+2 ili +3) to je konačno,ne može se posle promeniti ugovor,odnosno paket produžene garancije

imate vremena da dobro razmislite za koj vremenski period I koju kilometražu će te se opredeliti,prema svojim potrebama"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...