Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - lupkanje volana?

Recommended Posts

Malo pre sam cuo zabrinjavajuci zvuk pri pomeranju volana levo-desno. Zvuk dolazi negde iznad papucica kocnica i gasa, negde na izlasku letve volana iz kabine. Cuje se kao kad je volan zakljucan, a pomera se levo desno, samo malo tise. Cak se nekako oseca i u ruci, kao da volan negde zakacinje u nesto. Jedva cekam da ujutru vidim komsiju mehanicara, da dobijem strucno misljenje, koliko treba da budem zabrinut!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Garantnu knjižicu u ruke i pravac u servis. Proveriti da li vozilo ima kampanju. Ukoliko će biti potrebna zamena nekog dela na trapu a dela nema na stanju imate pravo na zamenski automobil dok se Vaš ne popravi. Nismo još imali primedbu na lupkanje u predelu upravljačkog sistema ili u trapu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, sutra zovem da zakazem za subotu. Konsultovao sam se sa komsijom mehanicarem, definitivno nije nesto kako treba, on kaze da verovatno zupcasta letva ima lufta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao malo pre ovlasceni servis da zakazem popravku za subotu. Kazu ne moze subota, ne radi im majstor koji radi vozila u garanciji!? Ja kadar nevera, sto bi rekao brat Pantela! Rekoh mogu li bar da dodjem, da neko oslusne to lupkanje, pa ako treba popravka, docicu drugi dan, kad radi taj majstor. Pristali su da makar poslusaju lupkanje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad odeš tamo, ako kažu da treba da se radi neka ti daju zamensko vozilo pa neka radi majstor kad se vrati sa odmora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvao malo pre ovlasceni servis da zakazem popravku za subotu. Kazu ne moze subota, ne radi im majstor koji radi vozila u garanciji!? Ja kadar nevera, sto bi rekao brat Pantela! Rekoh mogu li bar da dodjem, da neko oslusne to lupkanje, pa ako treba popravka, docicu drugi dan, kad radi taj majstor. Pristali su da makar poslusaju lupkanje!

ha ha ne mogu da verujem - zamisli, ne radi im majsotor koji radi vozila u garanciji subotom - zato sam i pobegao od tih po zvanicnim servisima, iako mi je auto jos u garantnom roku

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo izvestaja iz servisa. Lupkanje se cuje iz glave upravljaca koja mora da se menja! Procedura je sledaeca:

Prijavljuje se kvar FASu, koji odobrava zamenu dela. Deo se narucuje iz Italije. Dve nedelje rok isporuke dela. Kad stigne deo zovu me i za dva sata ga zamene.

Rekli su mi da auto najnormalnije vozim, cak da mogu i na more da idem!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

340 e u Španiji  

 

73_B9_DFC6_B810_ACC1_E62420_F9_D5_B76_C8

 

Malo neobično da tako brzo dobije lutf. Neka falična letva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kazes da se oseca bas i na volanu?Mi imamo "problem" kad se mota puni levi ili desni a vozilo je u pokretu na malim brzinama(pri uparkiravanju,npr.)-kao da treska volan(vibrira)...Ne znam da li si ti imao slican osecaj.Ne ispusta zvuke samo te vibracije.Ne znam da li jos neko ima slican problem i da li je uopste u pitanju neki defekt ili normalna pojava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Bojane na izvestaju...

Nadam se da ce na ovome stati a da se "virus" nece siriti i na ostale 500l...

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kazes da se oseca bas i na volanu?Mi imamo "problem" kad se mota puni levi ili desni a vozilo je u pokretu na malim brzinama(pri uparkiravanju,npr.)-kao da treska volan(vibrira)...Ne znam da li si ti imao slican osecaj.Ne ispusta zvuke samo te vibracije.Ne znam da li jos neko ima slican problem i da li je uopste u pitanju neki defekt ili normalna pojava.

Probao pre 5 min, namotao pun na jednu ili drugu stranu + mala brzina - nema vibracija.

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sam 9500, ne cuje se pri motanju volana, vec pri malom brzom pomeranju levo desno, nisam primetio nikakve vibracije, vec se oseti kao da kaci negde. To smo i danas zakljucili u servisu. Jos nesto. Kada smo auto digli na dizalicu skoro da se nije culo, ali cim je pod opterecenjem cuje se

Setih se jos necega. Kazu ovo im je prvi slucaj kod 500L, a dosta cest slucaj sa kvarovima glave upravljaca kod punta u garanciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekli su mi da auto najnormalnije vozim, cak da mogu i na more da idem!?

 

Slobodno.

Možeš da pređeš i 100.000 kilometara tako. Naravno da nećeš toliko preći jer je auto u garanciji i zamenićeš to o trošku proizvođača, ali ne utiče na sigurnost, upravljivost automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bi ti isto rekao da na mom Micubišiju već godinama lupa i da ne menjam, tvoj je u garanciji i menjaj. To što pričaju neka nastave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...