Jump to content
FAS Goran
tantor

Fiat nuova Croma 1.9 MJet 120 - gasi se / gasi se u vožnji

Recommended Posts

Dakle, pocelo je pre 2 nedelje, tako sto se auto ugasio u toku voznje. Onda par dana sve ok. Sledeci put mi se desi da pri ubrazavnju,i prebacivanju iz druge u trecu dodam gas i auto ne reaguje 2 sekunde. Tek nakon 2 sekunde odreaguje. Onda je pocelo to isto i u drugoj brzini da se desava. Napominjem da to nije konstantno. Nekad ide skroz ok, a nekad se sve ovo sto sam napisao. Svo to vreme se auto ugasi kad recimo stajem na semafor i pritisnem kvacilo da pristanem, ali ne uvek...samo ponekad. Obrtomer samo padne na nulu. Auto se pali bez problema. Primetna je i veca potrosnja goriva 11.4L sa ukljucenom klimom (gradska voznja). U medjuvremenu se upali lampica za DPF....Ista lampica mi se i ranije palila, ali sam to resavao izlaskom na auto put, i 10min voznjim preko 2000 obrtaja. Sada to nije slucaj. Jel moguce da sve ovo zeza zacepljeni DPF?

 

par dana nakon toga mi se upali lapmica CHANGE ENGINE OIL. Ima li to ikakve veze sa svim ovim? Ulje menjano redovno i pre nekih 5-6000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

update: jutros mi se ugasila lampica za DPF. pretpostavljam da je uradjeno auto ciscenje filtera, ali i dalje stuca auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi se od NBG do Šimanovaca gore-dole na 3000 obrataja (svejedno u kojoj brzini) sve dok se stanje ne vrati na normalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zajebi ti takav auto kome treba da titras. Skini taj dpf, ukloni i softverski i vozi se kao covek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da... zajebi i to što se troše gume... skini gume pa vozi na felnama :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec sam radio tu voznju vise puta da bi regenerisao filter. Pocelo je sve cesce i cesce da se pali lampica. Ako je momenat za zamenu filtera, pre cu ga odstraniti i remapirati nego da kupujem novi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da pre svega moraš zakačiti dijagnostiku pa videti o čemu se konkretno radi. Da li je uopšte DPF ili se radi o nečemu drugom. AKo je do DPF-a onda videti da li je za zamenu ili prosto nije radio rgeneraciju toliko dugo da mu je sada potrebno neko vreme da se povrati u neko "radno" stanje tj. zapušenost. ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vise se ne gasi, vuce kako treba, potrosnja se smanjuje. Definitivno je dpf u pitanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi  li dijagnostikom ponistio gresku "Change oil" tj.  resetovao broj regeneracija ili sta vec  ,ili si bas zamenio ulje i uradio opet  taj reset?

Posto je i meni juce izbacilo da menjam ulje, a menjano pre 3000km. Naravno majstor je izgleda samo tad resetovao servisni interval, a interval zamene ulja i broj regeneracija DPF-a na novom ulju nije ni pipnuo u  racunaru i eto problema bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je opet poceo da stuca i gasi se. Ne toliko cesto kao onda, ali se opet desava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mu dođe kao pranje kola nakon kupovine- podrazumeva se   :laughing: Čim uhvatim vremena zaviriću u klapnu gasa kod mene. Sa otvorenim egr-om je bila onako srednje napunjena ugljem, baš me zanima kakva je sada

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nikako da pogledam, nemogu sa kinezima da je odvijem :)

 

Ja jedne polomio i sa drugima imam više sreće :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ti. :wallbash: Udarila ti ženidba u vuGla :D Mislim na čoveka koji ima problem i čija je tema :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad si rekao da su "sređeni" DPF i EGR šta je to tačno podrazumevalo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...