Jump to content
FAS Goran
Fikile :)

Neželjeno otvaranje vazdušnih jastuka?

Recommended Posts

Da li neko moze da mi kaze , da li ce se aktivirati  airbag kaad pojacam mnogo muziku u stilu? Mislim stavim vibracije na najjce pa se bojim da to ne aktivira airbag. Hvala na odg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema od toga nista, mnogo treba air bagu da se aktivira ! Ja imam 500w 94db sabvoofer tresu se svi retrovizori jos se nista nije aktiviralo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li ce se aktivirati  airbag kaad pojacam mnogo muziku u stilu?

 

Nikada. Sve i da staviš ozvučenje sa neke svadbe u auto. :)

Čitaj ovde, imaš objašnjeno kada izleće air bag:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/57814-otvaranje-vazdu%C5%A1nih-jastuka-pojas/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispravan airbag ce se aktivirati samo ako se u slucaju udesa registruje sila prednjeg "usporenja" veca od 7G.Takodje desavalo se,doduse retko,ali desavalo se da ljudi ulete u rupu,naravno pritom je pukla felna,guma i razni mehanicki elementi,aktivirao se suvozacev airbag.Ovo je generalno primenljivo na sve automobile.

Takodje neki automobili poseduju dvostepene airbagove,uglavnom novije generacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivsa direktorka je pretrpela ozbiljan sok i imala je ogromne podlive kada se na autoputu iz cista mira aktivirao suvozacki airbag. Udario je po ruci, cela ruka je bila ljubicasta, ocaj...

 

Audi A6 2002 godiste, nikada udaran, redovno odrzavan...

 

Ima primera da se ispucavaju bez sudara, ali to je neki kvar u pitanju, zbog bass vibracija je teoretski nemoguce da se aktivira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može da nanese ozbiljne povrede, čak ako se sedi preblizu volana i da ubije. Bilo je po americi baš zbog toga gomila slučajeva.

Nisam nigde čuo da se sam od sebe aktivira. Jedino neki kvar ali opet ima par sigurnosnih sistema koji to treba da spreče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja bivsa direktorka je pretrpela ozbiljan sok i imala je ogromne podlive kada se na autoputu iz cista mira aktivirao suvozacki airbag. Udario je po ruci, cela ruka je bila ljubicasta, ocaj...

 

Audi A6 2002 godiste, nikada udaran, redovno odrzavan...

 

Ima primera da se ispucavaju bez sudara, ali to je neki kvar u pitanju, zbog bass vibracija je teoretski nemoguce da se aktivira.

Ljudi kad kazu odrzavanje misle na mehanicko,medjutim,zaboravlja se drugi deo elektrika i elektronika.Da je stvarno odrzavan kako treba,i da je obracena paznja,videlo bi se da taj model ima problematicnu airbag centralu koja se menja u garantnom roku(centrale u problemu su sa zavrsnim slovima D i G na kraju),te bi se stoga ovaj nastali problem sprecio. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li prelazak preko rupe na putu može da aktivira vazdušni jastuk?

 

airbag a.jpg

 

Oštećene saobraćajnice, nažalost, deo su naše svakodnevice, ali osim uticaja na gume, felne i oslanjanje, rupe na putu mogu potencijalno da izazovu i neke druge opasne situacije za upravljačem kao što je, primera radi, neželjeno aktiviranje vazdušnih jastuka. Do ovog saznanja došla je ekipa iz Čikaga koja je do šasije ogolila jedan primerak Mercedesove E klase serije W211, a zatim je njime ''gađala'' rupe na putu. Sve su, naravno, snimili u visokoj rezoluciji koristeći superbrze kamere, a rezultat je takav da nanjega svakako treba obratiti pažnju.

Naime, u jednom od naleta, pri brzini od 60-ak km/h, vozač je uspeo da dovoljno potrese Mercedesove senzore da su aktivirali suvozačku vazdušnu zavesu. Pomalo neobičan izbor, budući da je traumu najviše podneo točak na vozačevoj strani. Odgovor je, dakle, potvrdan - naletanje na značajnije oštećenu saobraćajnicu potencijalno će aktivirati vazdušni jastuk. Aktivni elementi bezbednosti, čini se, preferiraju da prvo odrade posao pa tek kasnije da postavljaju pitanja.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas je veca sansa da ti air bag otpadne nego da se aktivira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj rad...Ja sam cepo gume na nasim rupama sa mnogo manje divljanja.Imamo mi specijalne rupe,dosta je i 40kmh...

Neki koji su upali u te rupe i danas se vode kao nestali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mojoj bivšoj direktori se otvorio suvozacki jastuk na autoputu, ničim izazvano. Ozbiljne modrice je imala na ruci, video sam svojim očima. 

Audi A6 je bio u pitanju, veoma sumnjivog porekla, ko zna sta je rađeno sa tim autom. Srećom pa je vozač bio iskusan i priseban pa nisu još i udes imali 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...