Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Haha ma ne bojim se, nego se sve pretvorilo u dobru zaje*anciju pa reko da je dibidus dokusurim ovim podatkom :p

Nije me mrzelo da udjem i trazim sifru poklopaca :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde si nabrao i ovu originalnu kesu za poklopce :D ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

:clap: :clap: :clap:

 

Otvorio (.)(.) majkicu :D

+1 za komentar ! Neka je sa srecom, u zdravlju da se vozi ! Bas mi je drago ! :)

Idi onde gde Becejcev cale radi,imaju oni dosta stvarcica...

 

Samo napred, dodji i kazi da si moj drugar sa foruma i da sam te ja poslao, prvo dobices popust a drugo najvaznije recice ti sta valja da uzmes a sta ne. Videli ste i sami ona sredstva sto imam ja za plastike, kako lep sjaj daju ! :)

Videces kad uletis u pravu maglu sa xenonima o cemu ti pricam. I koliko te maglenke, iako su visoko u faru pomognu da vidis ivicu puta i sredisnju liniju, bukvalno te navode.

Iako po normalnom vremenu, pored xenona deluje da su beskorisne.

 

Ubice me bane izakah mu temu :D Sto se tice magle apsolutno si u pravu Ivane ! Isao sam svojim Puntom do Doljevca na burek, reka ovo ono gusta magla bas dobra sto bi se reklo za testiranje svega. Nisam zadovoljan bio, ksenon je to, jos 5000k mnogo beline. Naredni dan sam vozio drugaricin auto, seat ibiza je u pitanju, kratka i maglenke u braniku prvo sto se vidi jasnije, drugo maglene taman toliko daju da znas koliko si udaljen od ivice i bele linije. Zato mi nikada nece biti jasno zasto ali zasto pojedine ne znam kako da ih nazovem spodobe od ljudi stavlja ksenon u maglenke. Stavis bre zuto, sto je zuce moguce, da te spasi od guste magle i problema ! :)

A bre sta ste zapeli sa tipovanjem boja :p

 

Radeta sam zvao, preporucio mi Becejac, 40e sa ugradnjom (bar njemu toliko uzeo :D ). Ja ga zovem, pita koji auto - Stilo. Auuuu, tu ima mnogo pos'o, ovo, ono, 55 evra. Reko dobro, javicu ti se ja :D

20e da mu dam za ruke, a sve i da skida branik posao je od max 2 sata. Pa jel su mu zlatne te ruke? Za te pare sam odlucio sam da se pomucim :D

 

Uzeo sam od Milosa sa Duvanista, uzimao sam ranije sijalice za tablicu od njega.

Milan je bese onaj tamo kod Caira? Sa njim sam imao lose iskustvo pa sam gledao da ga izbegnem.

 

Zasto sam ja otisao kod Radeta, kad mi je moj drugar Mirce tjuner ugradjivao ksenone posle 2 sata poceli su da se gase, pale, kako se kome svidja. Otisao sam kod Radeta, uzeo je struju za maglenke pre konektora jer prolazi dosta vode kod Punta, sve to zalemio, ustelovao. Balaste tada 4 komada po dva zasrafio i zalepio dupleks trakom jedan ispod akumulatora drugi u podkrilo i dan danas ne znam gde su tacno zasrafljeni. To stoji tako a bilo pre 6meseci a mozda i sigurno vise. Vredi rade, svaka mu cast ! 

Edited by milos.becejac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem na čestitkama :D da znaš da ću da svratim i da kažem poslao me taj i taj, daj ovamo šta valja :D

Ja još nisam imao priliku da se nadjem u onoj bas gustoj magli, biće i toga.

Videcemo :D

U maglenke xenon 3000k :) Stilo ima maglenke u faru, znas i sam. Mislim da je to visoka pozicija za maglenku. Dok sam imao halogene h7 i kad upalim maglenke jasno se primeti da osvetle jedno metar i po-dva sa svake strane u širinu. Sad pored xenona primetim samo blago promenu boje ispred auta, ne provaljujem da osvetljavaju šire...

Zato mi se em svidja, em je funkcionalan branik od brazilskog stila sa onim predobrim maglenkama :o

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cekam, posto najverovatnije pada jedan JTD zdravlje od Boga za mesec ili dva, kupe sporting icice branik od punta mk2.b sa maglenkama dole bas iz tog razloga ! Slobodno idi, moj cale radi uvek ! Idi posle Malosista do Doljevca negde na sredini posle 24h uvek maglica neka :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, verujte mi da su i te visoke maglenke na Stilu spas kada vozis po gustoj magli par desetina kilometara.

Bez njih te ona belina ispred ubije, posle 10-15 minuta ne znas da l' si pos'o il' si dos'o :) . Ovako imas orijentir ka ivici puta ili srednjoj liniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma sigurno da znače, ali opet im je nekako neprirodna pozicija, ne znam :) kad kažeš maglenka, prva asocijacija ti da su u braniku :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I puntu mk2a su u faru, samo sa strane i bacaju bas sa strane tako jeda cekam da ih namestim :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Secam se kad sam krenuo da se interesujem za Stila jos davne 2006. (u igri bili jos 307, Megane, 147 i Focus), svuda u oglasima pise - maglenke.

Koje maglenke, kad ih nigde nema :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na onim starijim mislim da je dole migavac, a u faru maglenka. Na FL obrnuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fotkaće ti Ivan ako ga zamoliš. Vrlo elegantno rešenje.

Ivane... :D :D :D

Nervira me jer je na neravninama ponekad cujem kad zavibrira :D

 

Evo da ti prodam "patent" :) . Gornji prorez postoji fabricki. Sa donje strane piknes samo jednu rupicu koliko da provuces plastiku. Niti se vidi, niti smeta ako kasnije pozelis da stavis fabricku zabicu. Polica se takodje vrlo lako skida, tako sto plastiku poguras u stranu da spadne:

 

071120153254.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zahvaljujem Ivane, mozda se vec sutra poigram ako mi se bude dalo (a mislim da hoce ako bude vreme kao danas) :D

 

Inace, malopre se vratio sa prve voznje na otvorenom po ovako dobrom vremenu od kako sam stavio xenone, malo je reci da sam odusevljen. Iako su mi svetla mozda kraca nego sto bi trebala, ali nije bilo potrebe za paljenjem dugih jer je i put malo losiji pa nema brze voznje.

 

CAM00471.jpg

 

Stvarno vrede svaki ulozeni evro, jos jedino da budu dugotrajno resenje i to je to :D

Ako se neko jos uvek razmislja da li da stavi xenone ili jok, moja preporuka je da vise ne treba uopste da razmislja. Ako ima novca i vremena da ih ugradi - uraditi to odmah :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu.

Moj ti je savet da slobodno podignes farove (ako su sada u poziciji 0). Previse svetla neposredno ispred auta, a na 20-30 m mrkli mrak. Ako je verovati slici, tesko ces voziti iole brze samo pod srednjim.


Za xenone se funkcionalno slazem sa tobom, ako se lepo nasteluju dominantni su u odnosu na klasicnu sijalicu sa vlaknom.

Ali se ne slazem za termin :) , ko je do sada cekao, mozda je pametnije da saceka jos malo da vidimo sta ce biti sa folijama i svetlima, da ne bude bacanje para.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako su mi svetla mozda kraca nego sto bi trebala, ali nije bilo potrebe za paljenjem dugih jer je i auto malo slabiji pa nema brze voznje

WTF?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro, i to sto kazes :D

Mada drug je pre 2 dana registrovao, kaze palili svetla, slikali, al nista nisu rekli...

 

Razmisljao sam i ja da podignem malo, pa da se po gradu svrckam na 1 a na otvorenom ako sam sam u kolima dignem na 0. Mada i ovako se bez problema vozi 70-80km/h. A i veceras se nasla dva pametnjakovica (od njih 30ak sa kojima sam se mimoisao na otvorenom) da mi se ku*ce sa paljenjem dugih, i to jedan sa Xsarom Picasso kome levi far bije u nebesa, a drugi sa Floridom :D Ja tacno vidim dokle mi bacaju svetla i nema teoretske sanse da ga zaslepljuju, jedino ako se magarac ne zagleda u moje farove...tako smeta i ako se u obicne zagledas :D

 

Joshi, znamo se, nemo' tako :D Bio sam sa kevom u kolima :p hahaha

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako iole nesto sumnjas - standardna metoda sa stelovanjem na zidu ce ti sve reci. Mada ja to uvek malo dostelujem na otvorenom putu.

A mozes i da se mimoidjes sa svojim autom - u necijem tudjem ili se odmakni pesaka pa proveri.

U zadnje vreme vidjam masu vozila sa nekim ocigledno "S" ksenonima, gde far nije podignut nego je sijalica losa i rasipa svetlo na sve strane. Pogotovo se to vidi sada ako ima magle, nema onog ostrog snopa i gornje linije, nego im sve bljesti ispred auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 kako si zadovoljan po magli,jer treba da se pale maglenke? I da li je neko stavljao ksenone u maglenke da li imaju bolju efikasnost od obicnih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam iza druga jos kad sam ubacio xenone i pitao ga jel mu smetam na retrovizor, kaze jok... A i u mraku se jasno vidi dokle je projekcija fara, tj. ono ___/ ___/, nema rasipanja...

 

Gagy, po onoj pravoj maglurini nisam. Upao sam jednom onako u osrednju maglu, ne znam kako da je definisem. Vidiljivost mozda 40ak metara. Nisam imao problema.

U maglenke sam gledao da stavljaju 3000k (bar ovi po yt), ali ne poznajem licno nikog ko je stavio xenon u maglenke...

 

Ali kad sam veceras upalio duga :S bljak :D haha

Moracu da uzmem neke "obojene" H1.

Sta preporucujete? Osram Nightbreaker ili Cool Blue?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da je "legla" boja xenona majkicu. : :thumbsup:   Definitivno ti je ovo 4300k ili ga barem tako prikazuje taj aparat ili fon na kom si slikao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini ista kao i prvog dana :) Nemam neki osecaj da mi vuce na plavo...

A malopre na fb vidim jedan decko izbacio sliku uz status "Upravo ubaceni xenoni 6000K" i evo kako to izgleda

12191658_962290120499080_702787945630847

 

U odnosu na moje, ovo je 8000K :D

 

Drug je isto ubacio skoro Bear 6000K i isto je kao kod mene. Videces neki put uzivo, bice prilike ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...