Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Verovatno bi pomoglo nesto da se spuste farovi na trojku pa da svetle sto blize ispred dok se lagano kreces kroz maglu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas se malo radilo na estetskim detaljima :)

Maska mi je bas izbledela pa sam resio da je farbam. Uzeo crni bumper sprej (450 dinara 400ml) i bacio se na posao. Ujedno sam malo eksperimentisao.

 

Zaboravio sam da slikam masku pre radova, ali nema veze. Kod mene je ona maska za hromiranim lajsnicama, pa na kraju kad sam poceo da odlepljujem trake kojima sam zastitio lajsne, zapalo mi za oko da ne bi bilo lose kada bi cela maska bila crna, samo donja lajsna i one dve sa strane da ostanu hromirane. To izgleda ovako:

 

CAM00305.jpg CAM00308.jpg

 

Zatim sam odlepio traku samo sa srednje lajsne

 

CAM00309.jpg CAM00310.jpg

 

Interesantno, ali mozda malo kic. Ne znam, mozda neka druga boja za ovu lajsnu u sredini? Da mi je crn auto znao bi koja boja bi mu najbolje legla, a ovako...

 

I na kraju poskidao trake sa svih lajsnica

CAM00311.jpg CAM00312.jpg

 

Sta mislite vi, koja je varijanta najbolja?

Meni nekako prva, ne znam. Bilo bi mi mozda interesantno za promenu.

 

Evo jos malo slika maske. Odlicno je ispalo, boja je stvarno dobra. Nekako matirana, bas lepa crna boja. Kao fabricki

CAM00314.jpg CAM00316.jpg CAM00318.jpg CAM00319.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro izgleda.

A šta misliš na ovu varijantu. I okvir ofarbaš u crno a onda ovu središnju u crveno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Crveno bi'  farbao sigurno samo da mi je auto crne boje :D Nema bolje kombinacije.
Isprobacu u PS kako bi "legla"  na sivu boju kola. Ali kada uzmem alu felne i ako budem farbao celjusti u crveno, onda bi i maska isla u crveno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ovaj "kic" i svidja nekako. Da l sto nisam vidjao do sada to ili sta ali deluje interesantno.

A jel mogu te lajsnice da se skinu pa sutra da ih vratis?

Skini ram i usrafi tablicu tj iznituj je ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ne mogu lajsnice da se skidaju. One su kao hromirane, mada je na vise mesta zagrebana pa bi najvise i zbog toga prefarbao. Ne znam samo kako bi se primio sprej preko toga? Smirglom lepo da se zguli to i udri.

 

Za sad ga neka tako, ali ce u bliskoj buducnosti sigurno nesto da se radi :p

 

I tablica ce da ide na nitne, pitanje je dana samo kad :D

Citao sam ovde u nekoj temi da su lepili tablicu obostrano lepljivom trakom. Ne znam kol'ko je to dobro resenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da lajsnice mogu da se skinu,vidjao sam da ima da se kupi takva lajsnica pola metra-metar u koturu,pa se sece na odgovarajucu duzinu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavicu da su lajsnice aluminijumske,pa s tim u vezi ako se odlucis da ih farbas trebace ti neki sprej koji sadrzi u sebi alu prajmer (sprej za alu felne) ili odvojeno prajmer za alu pa neka boja,sto je podosta veliki trosak da bi ofarbao 3-4 lajsnice,a ako ih ofarbas bumperom Mislim da nece to potrajati jer su izlozene svemu i svacemu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bumper spreju koji sam danas uzeo za masku pise "drvo, metal, plastika". A ovaj "hrom" se smirglom skida samo tako. Noktom ako malo jace zagrebes ostaje trag. Mada bamper sprej otpada jer u ovim farbarama u Obilicevom vencu postoji samo u crnoj i tamno sivoj boji.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god oces,ali ako su aluminijumske ja ih ne bih farbao njim iakovpise metal,prosto recimo,celicnim felnama ne treba prajmer,a aluminijumskim treba,i jedno i drugo su metali ali zahtevaju razlicito tretiranje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda druga pesma,to je nesto kao kod mene na auspuhu od motora,kao da su kinezi hromirali,malo malo pa otpadne neko parce "hroma" :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa i ovo je puno izgrebano... Najvise zbog toga bih ga zgulio i prefarbao :)

Nego sad se igram u PS i bas mi nekako zapada za oko crveni neki detalj ^^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aman ljudi, kakav crni hrom i aluminijum, najobicnija plastika je u pitanju :laughing: .

Meni je bas extra fora na onoj fotki sa jednom, centralnom srebrnom linijom. Valjda sto je neuobicajeno, uopste mi nije kic, a poznat sam kao neko ko ne voli suvisne detalje (sljastece elemente, natpise, nalepnice, stikere, ramove, cunerske spojlere...) i sabaniju na kolima. I super cuci na srebrnoj boji auta, crveni detalji mi vec ne idu nikako uz trenutni setup.

Cak mi na blic deluje kao one retro maske sa linijom na starim Fiatima, a u trenutku me na maloj slici asociralo i na prednji grill Freemont-a.


Jesi li skidao masku da je ofarbas, odlicno je uradjeno?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima taj neki sjajni sloj koji imitira hrom, ali je neverovatno nezan. Slucajno sam na jendom mestu zakacio smirglom i to vrlo lagano i skinuo se na tom mestu :)

 

Ivane, ako je tebi zapalo za oko ono sa jednom linijom, ozbiljno cu razmisliti o tom resenju :D Nego o tom-potom, tek sam ovo odradio. Ne planiram ponovo u skorije vreme da se igram sa maskom. Za sada je to samo u planovima :)

 

Masku nisam skidao. Hteo sam, pokusao sam, nije islo i odustao sam. Procenio sam da ce mi vise vremena oduzeti igranje sa zabicama nego sto bi mi trebalo da oblepim sve oko maske novinama. A odustao sam vec kod ona 4 srafa iznad maske. Jedan sam odvrnuo a ostala 3 ni makac. Jos imam one kineske torexe pa se uviju ako malo jace zapnes :D

 

Presmirglao sam masku sa P400, onda presao lagano sa P1000 (mada nisam morao, ali ajde), obrisao lepo, prelepio "hromirane" lajsne trakom i isprskao 2 puta bumper sprejom.

Inace, sprejom sam odusevljen. Stvarno odlicno prekriva, boja je bas onakva kakvu sam hteo. Plastika bas lici na plastiku, nista ne sljasti, bukvalno kao da je samo osvezena boja. Susi se za 5 minuta. Ustvari i to je mozda mnogo. Bas se brzo susi.

 

Ako nekome bude zatrebalo, sprej je ovakav:

 

pro03_01.jpeg

 

Kosta 450 dinara - 400ml.

Drug je farbao donji deo branika na Golfu 4 i zadnji brisac koji je metalni. Odusevio sam se kako je ispao brisac pa sam poskidao i moje prednje, presmirglao i prefarbao :D :D :D

Po povratku kuci vatreno krstenje - pljusak :D Videcemo sutra kako su brisaci i maska podneli kisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam obisao vecinu prodavnica u Nisu koje imaju auto-kozmetiku i nisam pronasao TurtleWax Dry Touch Trim Care koji mi je Ivan preporucio (kao ni maltene nista od TurtleWax-a, osim nekih sampona, polir pasti,, itd), odlucio sam da uzmem ovaj Dr.MARCUS
 

tit_cockpit.jpg

http://gumatic.com/prodavnica/auto-kozmetika/kokpit-mleko-titanium-dr-marcus/

 

E sad, jos sam sumnjicav i ne usudjujem se da isprskam onaj gornji, hrapavi deo table. Prebrisao sam plasticni deo tapacira i donji deo table.
Rezultati su onako...Boja je kao malo osvezena, za sada se malo sija ali mislim da ce posle nekog vremena (par sati do 1 dan) izgubiti sjaj.
Jedino me buni sto je ovo mleko za kokpit, a bas je nekako u tecnom stanju. Nije onako gusto kao mleko.

 

Je l' koristio mozda neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas li kod vas nesto od Ma-Fra auto kozmetike? Solidni su i oni, davao mi je svojevremeno Bane iz AK Vozdovac kada je kupovao za sebe.

Sa tim su oni odrzavali enterijere u auto kucama. Vidjao sam da ima u Tempu.


Dry Touch je ubedljivo najbolji od onoga sto sam ja koristio, pogotovo za gornji, hrapavi deo Stilo table.

Osvezi enterijer, antistatik je i ne lepi prasinu, neutralan miris...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam obratio paznju za Ma-Fra, ali sumnjam da ima. Mnogo smo siromasni sto se tice te auto kozmetike, ali ozbiljno. Razmisljao sam cak tebe da cimam da mi uzmes ovaj Dry Touch u BG-u i posaljes postexpress-om (stavis otkupninu cena mleka + kafa ili neko pice), al'  reko aj da ne cimam coveka, nije on zaludan k'o ja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod njega sam i uzeo ovaj sto sam postavio sliku gore (ako je njegova tezga ona na autopijac gde ima puno tih sampona, polir pasti, voskova, kokpit sprejeva, itd...) Negde na polovini odprilike, levo je skretanje za onaj "kruzni tok"?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tu negde je,bas duga tezga,videh da ima brdo stvari...kornjacu sam ja vido na nekoj pumpi,e sad na kojoj,ne mogu da se setim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima i kod ovog kornjacica, ali su to polir paste, samponi, voskovi, nesto za tapacire cini mi se... Jeste, dugacka tezka, ima tu  one markere za ogrebotine, u boji ona sr*nja :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...