Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Rekoh ti ja da nije neka razlika.

Meni su GT lepše, ali ne toliko da bih recimo prodao Dynamic za 120-130e i uzeo GT upitnog stanja za 170-180.

 

Teraš ove, uzmeš sledeći auto sa felnama koje ti odgovaraju i u krug :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se pocastimo malo :D

 

CAM00254.jpg

 

Za sada samo xenoni, da vidim sta ce biti sa tim novim zakonom, pa onda verovatno padnu neki projektori ako ne budu zezali plavci...

 

Ugradnja ovih dana :D

 

 

Mogu reci da je kutija izuzetno kvalitetno odradjena :rofl:

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moooozda :D

Neću boju još da komentarisem dok ne vidim kako će da bude u faru. Nisam ni hteo da uzimam po tim oznakama koje pišu na setovima već sam probao 3 različite na aku, video boju i odlučio se. U svakom slučaju, rek'o mi je da mogu da zamenim sijalice ako mi ne bude odg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj ti je savet da vise gledas kako ce biti na putu, nego u faru ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam isao na cirkus varijantu, ne brini :D

Ovako van fara, posle nekih 3, 4 sekunde kada se zagreje u mrklom mraku ja sam video samo belo, sto bi se reklo - istera mi oci :D

Cim smo je povezali na aku, bila je plavkasta i dok se pojacavala dominirala je, bar po meni, cisto bela boja. Opet kazem, videcemo

 

Ne znam da li ima neke veze boja onog stapica koji ide uz sijalicu?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bre sta ste zapeli sa tipovanjem boja :p

 

Radeta sam zvao, preporucio mi Becejac, 40e sa ugradnjom (bar njemu toliko uzeo :D ). Ja ga zovem, pita koji auto - Stilo. Auuuu, tu ima mnogo pos'o, ovo, ono, 55 evra. Reko dobro, javicu ti se ja :D

20e da mu dam za ruke, a sve i da skida branik posao je od max 2 sata. Pa jel su mu zlatne te ruke? Za te pare sam odlucio sam da se pomucim :D

 

Uzeo sam od Milosa sa Duvanista, uzimao sam ranije sijalice za tablicu od njega.

Milan je bese onaj tamo kod Caira? Sa njim sam imao lose iskustvo pa sam gledao da ga izbegnem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam na temi o xenonima X puta - imaj u vidu da sijalicama treba vremena da se razrade i da su na pocetku blize zutom delu spektra.

Kada sam davne 2009. montirao svoje WellDone u Trionu odlucivsi se na kraju za 4300K na osnovu testova sa razradjenim setovima (posto to tada nije bila ni blizu jeftina igranka kao sada) - reko' mene ovde neko zaje*ava, ovo je halogena :) ?

Da bi se nakon par (desetina) sati sijalica razradila i dobila lepu, kristalno belu boju (videli su drugari na okupljanjima).

Tako da imaj i to u vidu - da ce sijalica otici vremenom ka plavljem delu spektra...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, da, znam to...

Videcemo sve kad se namontira :) Ako ne bude kise sutra, bacam se na posao pa kako mi Bog pomogne :D

 

Ivane, imas li ti projektore u farovima? Na onim prvim slikama u tvojoj temi ih ne vidim, ali reko' mozda su slike starije pa si naknadno ubacio?

Ovo ovako van fara bije pa rastura :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam projektore, xenon set je odlican i sluzi od 2009. bez greske. Posto nisam imao nekih neplaniranih ulaganja u auto, hteo sam da ugradim projektore kada im je pala cena, pa sam onda pre jedno 2 god bio u tripu da prodajem Stila, pa odustao... I ostade ovako sa klasicnim farom, stvarno mi je zao da cackam nesto sto odlicno radi (morao bih da menjam moj H7 set za H1 u projektoru). Dodatno, kako su se projektori omasovili, imao sam prilike da uporedim svoja svetla sa kolegama koji su ugradjivali projektore (uglavnom je to kombinacija Morimoto+Bear) i u minusu sam "samo" u sirini snopa gde je projektor nenadje*iv, pogotovo za voznju po krivinama. S druge strane sto se tice jacine snopa na putu ispred auta (sto je i neka najcesca situacija) ovaj WellDone je u prednosti. Meni na projektoru takodje u voznji malo smeta cut-off efekat na srednjim svetlima...

Nadjoh na brzinu samo ovu glupu sliku, fotkao sam navigaciju, ali mozes videti 4300K u akciji (gledaj deo levo od stuba na ulici, posto je deo desno od njega obasjan samo vozackim farom - otprilike je ovo realna boja iz auta):

 

040720152843.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma odlicno svetle, to bez greske...
Ja sumnjam da bih i ubacivao xenone da mi nije drugi put u godinu i 9 meseci, koliko imam Stila, crkla h7 u suvozacevom faru (to je cak idealno kako nekima crkavaju). Ova u vozacevom se jos drzi, ni ja ne znam kako, i onda sam samo pomislio kako ce i ona posle prve zamene poceti tako na par meseci, pa ronjenje ispod auta, kroz podkrilo i ostale muke... To mi je broj 1 razlog zasto ubacujem xenone.
Vama koji vec imate xenone i koji ste navikli na jako osvetljenje ispred verovatno sad smesno zvuci da je meni i ovo fabricko bilo dovoljno. Znaci to sto jace svetli, dobro ce mi doci sigurno, ali nisam nesto patio za tim.

 

Malo je falilo da pljunem 1500 i uzmem one Osram Cool Blue, video sam kod druga kako lepo svetle. I onda se preracunam da ce one terati nekih 7, 8 meseci, godinu dana u idealnom slucaju i onda ponovo. E sad, moguce da cemo za to vreme morati da skidamo xenone, kako su krenuli ovi sa pricom :D Mada tesim se da pas koji laje ne ujeda i da ce da ostane samo na ovome.

 

Kakav je tebi plan ako pocnu da zezaju oko xenona?
Sumnjam da ces se vratiti na halogene? Verovatno ti je plan B neki drugi auto koji ima fabricki xenone? :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je konstantno u igri ;) , ali trenutno resavam mnogo bitnije stvari u zivotu, pa je novi auto jos malo u drugom planu.

Cisto sumnjam da ce skorije krenuti da zezaju za farove, mada ja sam prvi protiv razrokih i sljastecih pojava po putu, a jos vise protiv onih koji imaju ocajno osvetljenje.

Aj' da vidimo sta ce biti sa folijama, o tome se mnogo vise prica trenutno... Imam i jedno i drugo :D .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam problem, ja sam baksuz :D Kad sam poceo da razmisljam o folijama i xenonima, sad pocinje hajka na to :D

 

Pitah te jos malopre ali mi nisi odg, mozda nisi ni video.

Da li ima neke razlike u xenon sijalici koja ima onaj kao stapic uz sijalicu braon boje i ona koja ima staj stapic plave boje?

Da li taj stapic na neki nacin oznacava temperaturu boje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj "stapic" je keramicki izolator elektrode sijalice. Vidjao sam bele, braon, plave... Koliko je meni poznato, boja izolatora nema veze sa kelvinazom sijalice, ali ne smem da tvrdim 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha dočekao Mića svojih 5 minuta :D

Mislio sam da boja tog štapića označava na neki način i boju sijalice. Kad kupujes rezervnu da znaš koju uzimas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:D , pa nisam ja Google, rekao sam u startu da koliko ja znam mislim da nema veze i ogradio se da mozda nisam u pravu.

Kada sam za nesto siguran, iza toga apsolutno stojim ;) .

Tako da me slobodno ispravite ako gresim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akrobacije sa xenonima su zavrsene :)
Ispade da je najveci problem cele operacije bilo vracanje poklopca fara sa vozaceve strane. Poludeo sam, nikako da stane kako treba.

Nisam skidao ni far, ni branik. Odsrafio sam podkrilo i skinuo poklopac fara, ali sam skapirao da ce biti problem da se vrati poklopac jer smeta kuciste akumulatora. Onda sam i aku skinuo, kuciste odsrafio i po potrebi ga povlacio ka nazad.

 

Zamenio sam odmah i pozivije, stavio canbus sa 5 dioda a aliexpress-a, ali me nesto ne greje sunce da ce dugo da teraju :D

 

Sa pozicijama to izgleda ovako

 

CAM00259.jpg CAM00278.jpg

 

Xenoni:

 

CAM00275.jpg CAM00282.jpg CAM00288.jpg

 

Pokusao sam malo da ih stelujem, spustio sam ih u odnosu na ono sto je bilo sa halogenim sijalicama. Sada cu da teram ovako pa da vidim da li ce drugi da se bune. Spusteni su i na motorcice za 1 stepen. Testiracu i kada budu na 0 pa cu pratiti reakcije drugih :D Uglavnom, za voznju po gradu mi odgovara ovako na poziciji 1.

 

Balast na vozacevoj strani sam usrafio za kuciste akumulatora, a na suvozacevoj sam za sad samo spustio dole. Jos se razmisljam gde cu ga.

Ako neko ima predlog, slobodno neka se izjasni. Ili sugestiju za ovaj kod akumulatora....

 

CAM00264.jpg CAM00267.jpg

 

E sad, sto se tice boje, znate i sami da nema veze sa slikom :)

Mada, mogu vam reci da ne odskace mnogo, bar ne ovako po sumraku, videcu veceras po mraku.

Kada gledam u far meni, mom jednom drugu i mom drugom drugu je ovo cisto belo. Belo pa nema gde. Ja bih se usudio da kazem da cak malo naginje ka zutom. Vrlo malo.

Rekao bih kao 4300K.  Pozicije svetle plavkasto pa celom faru daju taj neki plavi ton.

 

Ovo su 6000K sijalice, tako da ocekujem da vremenom malo nagne na plavo. Ja sam hteo da malo vuce na plavo, zato sam i trazio 5000K. Ali bear ne postoje 5000K, samo 4300 pa 6000K. Videcemo koliko ce da poplavi od muke :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...