Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

A b'e Gorance, vodim Bucu i tebe u kafanu...

@SrdjanNS86, meni je ok ovo mesto gde mi stoji taj sa vozaceve strane. Imao sam mesta i u kutiju akumulatora da ga stavim ali sam se plasio da ne skodi nesto akumulatoru, ako se greje itd.

Valjda balastu ne smeta sto je tu? Bice mu toplo od motora :D Moracu hladnjak da mu ugradim :D

Ovaj sa suvozaceve strane sam razmisljao da usrafim iznad hladnjaka na onaj lim, odozdo.

Oznacio sam na slici:

Screenshot_35.jpg

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha ma lako cemo za njih sve se nesto mislim nemoj da nas kecaju zato ih nisam ni stavljao...A tebi uzdravlje da se sluzis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako pocnu da kecaju skidamo ih i gotovo :D

Samo zelim da vidim kako ce onog ko 6, 7 godina vozi sa xenonima da vrati na halogene :D

 

Ja posle jednog dana vec sam se naviko na njih :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znas kako. Po gradu kad se vozikas sa halogenim, maltene ih i ne vidis na putu od ulicne rasvete. Lagano bi mogao da vozis bez svetala :D

A ovo vidis i u takvim uslovima dokle svetle :p

 

Neuporedivo jace, to je sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Xenoni bear h7 AC slim balasti 35e, ruke ništa, sam sam ih montirao. Pozicije sam još odavno uzeo sa društvom, naručili smo 20 komada sa aliexpressa za 7 dolara. U enterijeru mi za sad rade bez greske, videcemo kako je u pozicijama kad rade non stop. Drug ih je na 307 stavio za tablicu i počele su da mu trepere. Nije neki kvalitet :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se zato nisam ni zezao sa LED u pozicijama napred. Cesto su loseg kvaliteta, crkavaju, otpadaju SMD... Da se cimam i otvaram farove, skupljam SMD, plus su provuceni kablovi od balasta, ne pada mi na pamet. Otkako sam stavio xenone 2009. maltene nisu ni otvarani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino dobro sa njima je to sto ne javljaju gresku ni kad pregore :D Ustvari bar mi nije javljala ona za tablicu, mislim da je tako i sa ovim pozicijama

A pored xenona maltene se i ne vide :D

 

Ljudi, za sada sam stvarno odusevljen xenonima.

Nisam ih jos testirao po kisi, ali zato jesam po magli. Rezultati impresivni :D Vidljivost - onoliko koliko xenoni obasjavaju :D

 

CAM00296.jpg

 

Rekao bih da vise obasjavaju u sirinu od halogenih, sto mi svakako odgovara.

Veceras sam se vozikao sa maksimalno podignutim snopom svetala na motorcice i niko se nije "bunio"

 

Planiram da uzmem OSRAM Night Breaker za duga...Neki savet? Dobar izbor?
Ili pak OSRAM SilverStar?

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites
Rekao bih da vise obasjavaju u sirinu od halogenih, sto mi svakako odgovara.

E to sam ja prvo primetio da sa strane mnogo bolje osvetljavaju.

 

Sve u svemu mislim da su ti dobro nastelovani farovi i ne spustaj na poziciju 1 dok vas ne bude 4 u autu. :)

P.S. Padno kiso da majkic testira xenone po vlaznom kolovozu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc ovi prali ulice, al nije to to :D Jos ulicne svetle pa ne mogu lepo da ocenim :D Bice prilike

 

E da mi je Ivan u Nisu pa da on to presteluje. Al jbg :D Do tad ih neka ovako :D

 

Sinoc sam bas palio maglenke, rekao bih da uopste ne svetle vise u sirinu od xenona. Jedino sto primetim je to da pozuti svetlo u tom delu gde svetle maglenke :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih jos testirao po kisi, ali zato jesam po magli. Rezultati impresivni :D Vidljivost - onoliko koliko xenoni obasjavaju :D

E, vidis, ovde gresis... Jedina mana xenona (bar meni) je sto nisu bas prikladni za voznju po magli. Fora je u tome sto je snop izuzetno jak i sto posle izvesnog vremena krene da zamara oci. Slican efekat kao sto po magli mnogo bolje vidis pod srednjim svetlima, a losije kad upalis duga.

Inace, ovo sto si slikao nije ni "M" od magle (ako je to bila poenta poslednje slike). Pricam o pravoj, gustoj magli. Imao sam ko zna koliko puta priliku da milim nekoliko desetina kilometara nocu po bas gustoj magli (ono sto se kaze, da je seces nozem, zadnji put preko Romanije, uzas zivi) i xenoni malo znaju da zamore u odnosu na halogeno svetlo. Imas osecaj da gledas u zid koji bljesti, plus tacno vidis pravac snopa i to je jedina mana koju sam im ja nasao. Za sve ostale situacije su 4300K tata-mata.

E sad, postoji varijanta toplije boje za maglenke (3000K) sto je u principu boja koja "probija" maglu, ali tako nesto nisam probao.

Nevezano za ovo, na Stilu su maglenke nesto manje od pomoci, jer su visoko i integrisane u far. Pomognu, ali u smislu da daju malo siri snop i obasjaju ivicu puta, sto ipak znaci kada vozis polako. Mnogo bolje resenje su maglenke u braniku, jer se u toj poziciji "podvuku" pod sloj magle i obasjaju put, a ne sam oblak magle.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne, nije bila ona gusta maglurina kakva zna da bude. Ali ovim putem cesto ima ovakve magle jer je u blizini reka i znam kad se vracam iz sela da sa halogenim bas nista ne vidim. Maglenke kad upalim pomognu (logicno, zato se zovu maglenke :D ), a sad sam pokusao sa maglenkama i jedino primecujem da svetlo ispred auta promeni boju, dobije nijansu zute. Vidljivost nije ni malo bolja, sirina snopa ista :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videces kad uletis u pravu maglu sa xenonima o cemu ti pricam. I koliko te maglenke, iako su visoko u faru pomognu da vidis ivicu puta i sredisnju liniju, bukvalno te navode.

Iako po normalnom vremenu, pored xenona deluje da su beskorisne.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bas znam sta prica Ivan. I bas je zahebano. Kad se on zali na 4300 da bole oci, videces sa 6000 sta je nocna mora.

Ali zato ima resenje. Izbegavaj voznju po magli :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas da bole oci, ali je toliko jak snop da posle 10-15 min pocinje da te zaslepljuje iako je lepo nastelovan, kao da si ispred nekog zida. Dodatno ona monotonost i iscekivanje da vise izadjes iz oblaka magle. I onda te najvise navode maglenke, kao recimo kad se nocu mimoliazis sa vozilom iz suprotnog smera.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...