Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Poslacu ti sutra kako sam ja resio taj problem gde da se stave balasti.Isti su kao tvoji(poruceni od Radeta iz Nisa).prakticno mesto jer nisu vidljivi toliko kao ovaj tvoj na akumulatoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A b'e Gorance, ti bi samo da castim :D

 

@SrdjanNS86, meni je ok ovo mesto gde mi stoji taj sa vozaceve strane. Imao sam mesta i u kutiju akumulatora da ga stavim ali sam se plasio da ne skodi nesto akumulatoru, ako se greje itd.

Valjda balastu ne smeta sto je tu? Bice mu toplo od motora :D Moracu hladnjak da mu ugradim :D

 

Ovaj sa suvozaceve strane sam razmisljao da usrafim iznad hladnjaka na onaj lim, odozdo.
Oznacio sam na slici:

Screenshot_35.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deluje mi da su 4300k :) ali ajde da sacekamo 10-15 dana da boja "nalegne". :)

Verujem da je bolje nego sto je do sad bilo sa obicnim sijalicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rastemo, rastemooo :D

 

@Joshibeast, samo sam xenone platio 35e, sam sam ih ugradjivao. Bio sam voljan da mi majstor sve to odradi i da mu platim, al trazi mi 20 evra za ruke (Becejcu je na Punta ugradio za 40e, a meni 55e trazi sa ugradnjom). Nisam toliko hteo da dam i sam se upustio u akciju. U sustini, najvise problema sam imao sa pozicijama :D

Upade mi jedna u far i nikako da je izvadim :D I posle nekih 40ak minuta konacno je iscackam.

I jos toliko vremena mi je uzeo poklopac levog fara kad sam ga vracao. Nikako nije hteo da udje u svoje leziste i to ti je.

 

A ostalo, sta znam. Sa suvozaceve strane sam samo pomerio bocicu za tecnost za stakla malo unazad. Tu je bilo sve gotovo za 20ak minuta.

Vozaceva strana - pokusao sam kroz podkrilo, ali sam ipak morao i akumulator da skinem, pa malo odozdo, malo odozgo,  i napravih ga :)

 

@MS PK konacno i ti za nesto da kazes da je odlicno :p

 

@Axic, ja potpisujem da uzivo izgledaju kao 4300K. Bar za sada. Jedini plavkasti efekat je kad se bas zagleda u far, pa ovo sto pozicije obasjavaju. Inace i one su bele, ali je plastika ona preko njih plava pa dodju plavkaste.

Poplavice i xenoni verovatno, samo da ne preteraju :D Bear ne postoje 5000K, pa sam se odlucio za 6000K.

 

Razlika u odnosu na halogene je nebo i zemlja.

Sada ih vozim spustene za jedan stepen na motorcice, pa cisto da vidim da li ce smetati drugima, da li ce mi neko blicati... Mada mi odgovara ovako za voznju po gradu.
Testiracu i kad budu na nuli da li ce neko da se buni.

 

Nisam imao bas dobre uslove za stelovanje farova pa mi je levi za nijansu nizi od desnog.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane odlicno izgleda, progledao Stilo. I sto kaze Axic prava boja ce doci do izrazaja tek posle nekog perioda koriscenja.

Reci mi da li ti balasti prave smetnju na radiju u kolima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Balast na suvozackoj strani zaglavi izmedju krila i posude za brisace,malo je rasrafis i taman uglavis balast.Tako je kod mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bane tu sam ja stavio balaste bas na to mesto koje si oznacio.Isto tako i desni sa vozaceve strane i oba sam spojio vezicom crnom tako da se nista neprimeti da stoji ispod.a tu nema nikakve toplote da je u blizini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, nisam primetio da prave smetnje. Mada nisam ni obracao paznju na radio, gledao sam ispred sebe i divio se :p

Videcu sutra pa cu se javiti ako bude smetnji.

 

@gogi1101 to sam i ja razmisljao. Ali reko' ako nekad budem morao da skidam poklopac fara da bih zamenio poziciju, zmigavac ili maglenku, uostalom i xenon sijalicu, smetace mi pa cu morati i njega da skidam.

 

@SrdjanNS86 i ja cu verovatno tako. Nisi busio nista, samo si ga vezicom uhvatio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad je odlicno kako da kazem da je lose? :)

Sta se cimas oko tog stelovanja? Nasteluj kako tebi odgovara i gotovo.

A za ove smetnje, nemam ni ja nikakve i to sa kinezima. Hoce kad se pale na pola sekunde bukvalno da zasusti radio i toliko..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da samo duplom vezicom i to je to.Nisu mrdnuli ni milimetar od kada sam ih stavio.Kad ih stegnes samo kraj vezice otkines kljestima i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje balaste kako je Buca stavio bez vezica, srafova i slicnog stoje i ne mrdaju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad je odlicno kako da kazem da je lose? :)

Sta se cimas oko tog stelovanja? Nasteluj kako tebi odgovara i gotovo.

A za ove smetnje, nemam ni ja nikakve i to sa kinezima. Hoce kad se pale na pola sekunde bukvalno da zasusti radio i toliko..

 

Pa znam kako je kad meni smeta neko drugi, pa ne bih voleo i ja da smetam ostalima. :)

Ja nisam primetio ni da se zaustavi radio. Polako, tek sam ih stavio, tek cemo da vidimo na cemu smo :D

 

Cini mi se da sam otkacio konektor sa motorcica bocice za tecnost za stakla, ili sam nesto drugo sje*ao oko toga :D Nece da prskaju prskalice, a ne cuje se motorcic. Moracu da pogledam to sutra

 

Da samo duplom vezicom i to je to.Nisu mrdnuli ni milimetar od kada sam ih stavio.Kad ih stegnes samo kraj vezice otkines kljestima i to je to.

 

Ma da, znam kako funkcionisu vezice :)

Hvala ti za ideju, to ce tek da dodje na red :D

 

Fala Dinicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam kako je kad meni smeta neko drugi, pa ne bih voleo i ja da smetam ostalima. :)

Ne znas veruj mi, nisi se sa Micom mimoisao nocu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali sam cuo price :D
Veruj mi da sam mogao da docaram tu sliku :D

 

Na vreme je otis'o sa skupa, a hteo sam bas to da vidim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...