Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav drugari.

Ja sam Bane, imam 22 godine, iz Niša sam.

Tačno 5 meseci (od Srpske Nove godine) sam vlasnik ovog Stila, i sada ćete imati priliku da ga upoznate :)

 

Stilo je 2002. godište (preciznije, kraj 2001. ali prva registracija februara 2002. pa se vodi kao 2002.)

Uvežen je iz Austrije i ja sam prvi vlasnik u Srbiji. Kupljen je u Gornjem Milanovcu za 2100 evropskih novčanica, sa ~207.800 pređenih km :)

 

Nisam baš neki ljubitelj stylinga, više volim onako kako je fabrika napravila.

 

Od stylinga je jedino u planu:

- Alu felne, verovatno fabričke 16", na sledeće leto kad budem menjao gume :D

- Možda maska bez znaka

- Eventualno farbanje crne plastike na vratima i napred ispod farova u boju auta

 

Do sada, na Stilu je odrađeno sledeće:

- Veliki servis (kaiševi, španeri, vodena pumpa)

- Mali servis (ulje, filteri)

- Remont kompresora klime

- Remenica alternatora

- Zamenjeno zadnje staklo (na 1. maju ispali amortizeri gepeka iz šoljica dok je drug otvarao, i tol'ko beše :D)

95e me izašlo polovno sa ugradnjom, a u glass servisu sam imao novo za 110e, i plus bi mi radili grejači. Al jbg kad nisu radili 2. maja. Zamenjeni odma' i amortizeri 5. vrata

 

Od daljih većih ulaganja (planiranih):

- Termostat

- Zimske gume

 

Od sitnica bi mi trebalo:

- Plastika za odmaranje noge pored kvačila

- Guma kojom je obložen držač za čaše iznad menjača

- Poklopac leve zadnje maglenke (kad se otvori gepek na onoj plastici)

- Poklopac ispod desnog fara, gde se ušrafljuje kuka (pravio sam ga sam od crne plastike, za prvu pomoć :D)

 

Ako neko ima nešto od ovoga, neka se javi pa ćemo da pregovaramo :D

 

Evo par slika:

 

cam00823.jpg cam00824.jpg cam00828.jpg cam00829.jpg cam00833.jpg cam00838.jpg

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Idemo Niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiš :fun:
Neka je sa srecom i da lepo sluzi.
Sto se tice stylinga, ni ja nisam planirao nista preterano, par tih stvari sto si naveo i jos po nesto i to je to -sto blize fabrici. ;) Bitno da je u top mehanickom stanju. A ovo ostalo otom-potom kad bude para.
Te sitnice vidi po otpadu, ima sigurno sve, samo vidi da uzmes ako mozes sve na jednom mestu mozda dobijes popust, jer na tako sitnim stvarima lupacu cene. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na lepim željama :)

 

Da, za sad sređujem samo mehanički :) Volim da sve bude ispravno, ne mogu mirno da vozim kad nešto zvrlji, tandrče, cvrči :D

10 evra mi tražio na jednom otpadu u Nišu za odmaralište noge, a vidi se da po sredini ima pukotinu, samo što se nije proširila. Kaže ne mogu manje, to ćemo mi da stavimo na nekog našeg Stila pa ćemo da ga prodamo tako :D

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala :) Nije bas idealan, ali se trudim da bude sto bolji :)

U planu su fabricke 16" na sledece leto, kada budem menjao letnje gume, ove ce da izguraju jos ovo leto

Ove sada su 15", i na njih ce da idu zimske.

 

Sto se tice ratkapni, sinoc sam zapazio jedne fine na Grande Puntu. Ako se ne varamt o su fabricke za naseg Punta, mozda cak i za Grande Punta.
JEoEaPb.png

 

Vidjao sam ih i ranije, ali nisam toliko obracao paznju. Fino stoje na Grande...Uskladjeno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super je stilo :)

Nego sto bi menjao termostat, vidim skala za temp stoji tacno gde treba? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji sad kad je +30, i po gradu :D

Cim izadjes na otvoreno, odma' pocne da pada.

 

Majstor mi kaze da ne trebam jos, nego tamo na jesen. Ali tada mi idu i zimske gume, pa bolje postepeno, shodno mogucnostima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu to iste ratkapne, GP nosi 15" fabrički, a Punto 14", i GP je uljez, njemu je raspon rupa 4x100, a kod skoro svih ostalih Fiata sa 4 rupe je 4x98...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bio na mini izletu posle Euro018, isprobavao ručnu :D

A i u komšiluku mi je :)

Ti samo noću tu, a? :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lep stilo, nema greske, ali i malopre kad si odlazio cule ono lupkanje i nisam imao broj da te zovem da stanes da cujemo :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nocu devojcice slikaju :D

 

Buco, cuje se nekad pri paljenju i polazku kao da zvekece nesto. To najbolje cujem kad izlazim sa parkinga pa se zvuk odbija od susednih kola. Moguce da je onaj roler sto je Maksa rekao.

 

Kad smo kod toga, zadnja 3, 4 dana se ne cuje vise ono na prvom paljenju sto sam snimao (da ga ne ureknem) Tacno od onog dana kad sam bio u Euro018, tad je Maksa skidao kais, pregledao sve sa te strane i vratio kais. Nista vise nije dirao. Moguce da pri prethodnoj intervenciji nije sve bilo lepo vraceno. Ne znam sta drugo da pomislim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da vidite kako izgleda Stilo bez zadnjeg stakla :(

 

img-20140502-wa0000.jpg img-20140502-wa0001.jpg img-20140502-wa0003.jpg

Verujte mi da ne zelim nikome takvo iskustvo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo na zameni termostata :)

 

1403956182020.jpg

 

Da kucnem u drvo, nisam jos ni izasao iz Medjurova (tu se nalazi servis) a kazaljka vec na pola. To je oko 3km mozda.

 

Stavljen BEHR, kao sto je i bio u njemu.

Samo da potraje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

On je i sa starim termostatom fino grejao. Cak su bili i komentari suvozaca da bas dobro greje :D kako li ce biti sada, ne zelim da zamisljam.

 

Otvaram saunu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vrlo lako sam i ja mogao da dobijem AH :D

Al ipak bi on bio Alah haha

Vrlo mala razlika u boji, ostalo sve isto, samo što rođa ima masku bez znaka, alu felne i naslon za ruku... Što ću i ja, nadam se, da imam :)

Imaju i isto poreklo, austrijanci :) samo je rođin mlađi godinu dana

Milane, mislim da se zove Dejan. Iznad stadiona živi

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican stilo,bas,bas...

Polako pa stavi sve sto mislis da treba...bitno je da je mehanicki kako treba a vidi se da ga odrzavas.

Da te dugo,dugo i dobro sluzi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...