Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
garcha

Fiat Stilo - ugradnja dnevnih svetala?

Recommended Posts

Da li je neko ugrađivao LED dnevna svetla na Stila, ima li neka preporuka za modele i sl.?

 

Ima kod kineza dosta zanimljivih modela za 8-15USD a kod nas su cene od 1500 pa do 7-8000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nešo, namerno sam ovde pokrenuo temu jer na postojećim slabo šta ima konkretno.

 

Pošto još uvek ne ukidaju upotrebu dnevnih svetala, a sada ima dosta raznih povoljnih da se kupe

rekoh da pokrenemo diskusiju konkretno za Stila, gde je najlakše ugraditi, koje modele, kako povezati i sl.

 

Da li neko ima mere bočnih rešetki na prednjim branicima gde bi bilo zgodno ugraditi one dužne-trakaste LEDove?

 

Nešto ovako:

http://www.aliexpress.com/item/New-2PCS-Universal-Car-Light-Super-White-8-LED-Daytime-Running-Light-Auto-Lamp-DRL/1147008302.html

http://www.aliexpress.com/item/2x-30-LED-Car-Daytime-Running-Light-White-Daytime-Running-Lamp-DC-12V-Fog-Lamp-Driving/696663057.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast Arrowsoftu ali zašto nešto platiti 4000din kad može

 

http://www.aliexpress.com/item/1pair-2pcs-12V-LED-COB-Car-Auto-DRL-Driving-Daytime-Running-Lamp-Fog-Light-Drop-Shipping/1882980534.html

 

i sl.

 

Ne znam koliko su zgodne i trajne ove koje se lepe, čini mi se da je gore pomenuto rešenje bolje i trajnije.

 

Takođe tu je rele koji automatski pali i gasi svetla

http://www.aliexpress.com/item/LED-Daytime-Running-Light-DRL-Relay-Harness-Automatic-Auto-On-Off-Control-Switch/1482615174.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupljena svetla iz Kine :)

 

20140709_111430.jpg

 

Kupio sam svetla sa 8 dioda, trebalo bi da su ukupno po oko 4W, nije preterano svetlo, ali mislim da je dovoljno (proverićemo kod policije ;) )

 

Pored svetala kupio sam i automat za paljenje i gašenje svetala.


a danas su i ugrađena i evo kako to izgleda:

 

20140709_143452.jpg

 

20140709_143458.jpg

 

20140709_143505.jpg

Kontroler sam povezao na + i - direktno sa akumulatora, bilo je zgodno pošto već postoje buksne, samo sam otpustio dve matice i podvukao buksne.

 

20140709_143550.jpg

 

20140709_143559.jpg

 

20140709_144111.jpg

 

a ovako izgleda kada se upali

20140709_144103.jpg

 

20140709_144108.jpg

 

Celo zadovoljstvo me je koštalo  5 USD  za svetla i 12 USD za kontroler što mu dođe oko 1450 din. + malo zabave i majstorisanja :)

 

Hteo sam da ih postavim u rešetku pravo ispod farova, ali ako ih uvučem da ne štrče

mnogo su zakrivljena u stranu a svetlo je prilično usmereno i slabije se vidi sa prednje strane vozila

pa sam se ipak odlučio da ih pomerim ka sredini ispred hladnjaka.

U svakom slučaju pričvrstio sam ih vezicama tako da lako mogu da ih pomeram.

Razmišljam da kupim još jedan par i dodam na prvobitno zamišljena mesta.

Edited by garcha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preslabo i sija bas onoliko koliko i kosta ~ 400 din :D

Batali to ako mislis da imas dnevna svetla,mozes nocu da palis kao neku foru ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ova original su još najjeftinija opcija. Pustiš kako je, nikad ih ne gasim i već kod paljenja auta se upale i svjetla i to sve ove godine - čemu mudrovanje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ovo gore izgleda odlicno za privlacenje paznje na okupljanjima, za dnevno svetlo je ocajna pozicija i jacina, ako dodas jos jedan par bice pravi vasar, sad bar postoje moderne led sijalice koje se stavljaju u far i prolaze kod policije bez problema, jer postoji odredjeno na kojoj visini i koliki razmak treba da bude kod dnevnih svetala.

Najpametnije je ovo sto kaze Beri, kako je fabrika napravila, tako koristis i nema problema, jedna sijalica kosta 500 dinara, a ko nije u stanju da kupi 2 sijalice godisnje, ne treba ni da vozi kola ;)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

beli, nije problem kupovina sijalica, za sada, ali je smaranje cesta zamena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda lepo ugradis ksenone i ne mislis, u kratka ksenone, u duga neka bela sijalica i teraj ;)

Ako bas voli moze u maglenku da ubaci neku led sijalicu i da to bude dnevno svetlo, a moze i da ostavi maglenku da je koristi kad je magla :)

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za vas,ali ja ta dnevna svetla nikada necu ugradjivati,jer jednostavno,i ako crkne sijalica,zamenis je i teras. A i ne crkava tako cesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sve ovo radio isključivo zbog komplikovane zamene sijalica a ne cena istih.

 

Ova varijanta ne svetli baš naročito jako ali mislim da zadovoljava zakon (iznad 25cm visine su, razmak je možda malo manji od 60cm, a površina svetla je oko 60cm2 (2x15cm x2)).

Prošao sam prekjuče ispred pandura koji je zaustavljao vozila i iskulirao me je, tako da je prvi test prošao :)

 

zobs_dnevna_svetla_ece.jpg

 

clan_51.jpg

Edited by garcha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...