Jump to content
FAS Goran
VladaNS

Fiat Stilo - maska bez znaka

Recommended Posts

Ma usrafis je za branik, negde gde se ne vide srafovi kad zatvoris haubu, snadjes se :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako neko ide u Bugarsku kojim slucajem, neka mi kupi dajem pare unapred, ili ako moze da se poruci odavde, ja sam za te stvari duduk. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da vidim sa ortakom kad bude išao za bugarsku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se upisem i ja na listu.
Postupak je manje-vise opisan od strane VladeNS i Nemanje, tako da cu ja samo dodati neke moje slike tokom rada. Posto sam imao dve, sekao sam sve sem gornje ivice da ne bi izgubila svoj oblik. Ali sam pre secnja poslednje (donje) precage izmerio rastojanje za svaki slucaj ako se rastegne. Nemojte da me pitate koje je, zapisao sam ko zna gde, a i nije mrdnula.  :D

Pocetak, pacijentu izvadjeno srce, donor se smeska ne zna sta ga ceka. :)
IMG_20141221_183309.jpg
 

IMG_20141223_132740.jpg  IMG_20141223_125216.jpg 

Svi potrebni delovi.
IMG_20141223_132747.jpg

Lepio sam sa nekim dvokomponentnim lepkom. Lepi odlicno, videcemo kako ce drzati.
IMG_20141223_193820.jpg

Neka tokom lepljenja. Maska zalepljenja, malo osmirglana i spremna za dalju fazu.
IMG_20141223_202926.jpg   IMG_20141223_221257.jpg   IMG_20141223_221313.jpg IMG_20141223_221332.jpg 

 

Transplantacija uspela! Donor idalje mrda, pacijent preziveo! :)

IMG_20141223_221504.jpg

Naneo git na mesta gde je lepljeno, i odozdo da joj da malo cvrstinu, ali to se ne vidi.

IMG_20141224_110437.jpg 

Nakon toga smirgla, smirgla, smirgla, smirgla i samo smirgla....
IMG_20141224_145103.jpg  IMG_20141225_195037.jpg  IMG_20141225_195047.jpg

 

Pa je malo radio malo spric-git, pa opet smirgla.
IMG_20141228_163323.jpg

I na kraju, najsladji deo posla-farbanje.
IMG_20141225_200458.jpg  IMG_20141227_192355.jpg  IMG_20150115_230435.jpg  IMG_20150115_230444.jpg 
To mu dodje to.
Racunica na kraju dodje da me je ova maska bez znaka kostala 2000 din i malo zivaca. Da nisam imao nesto vec materijala, da se kupi sve potrebno, cena izadje skoro kao i nova sa ''kupujemprodajem'', pod uslovom da necete da svoju secete, vec da pravite od dve kao ja. Svako ce naci svoju racunicu da li mu se isplati da pravi. Ja sam negde vec na forumu napisao da je mozda na kraju i bolje uzeti novu, a svoju prodati da se uzvuce nesto para, ipak novo je novo. :) (ne znam ko prodaje, niti imam nesto od toga, samo iznosim svoje misljenje) Ova moja je ispala generalno dobro, mogla je i bolje, ali za pocetak nije lose. Propusta ima, ali posle par dana necu ni obracati paznju na to. Ko voli tako da radi, i da zna da je sam uradio, samo napred! Ovih dana cu montirati na kola, pa da vidimo na sta lici. :)





 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepo uradjeno, svaka cast, mi te sitnice koje ti smetaju verovatno ne mozemo ni da vidimo ;) . Cesto se na ovakvim radovima nazire mesto starog znaka, ali u tvom slucaju su lepo izvucene linije, bar ovo sto ja vidim.

I svaka cast za post i slike radova. Lepo je na forumu videti konkretan i koristan sadrzaj, posle gomile nepotrebnog off-a koji se pojavljuje u zadnje vreme.

 

Sve pohvale, jos jednom.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivane na lepim recima, kad vec nesto cackam oko kola, gledam da okinem koju sliku uz neki komentar, nekome ce znaciti mozda. Sa druge strane i ja sam svasta nesto nalazio ovde na forumu od drugih kolega, pa da se oduzim. :)

Elem, montirao sam masku. Rezultat je sledeci: IMG_20150116_145915.jpg received_10203793294420962.jpg received_10203793294660968.jpg

Posto je maska sveze ofarbana i cista, ona najvise upada u oci trenutno u odnosu na kola koja su prljava. Dvoumio sam se da li da je farbam u crno ili sivo. Na kraju sam u crno za pocetak da vidim kako ce ispasti. Kad operem kola, vratim felne, skinem okvir tablice, bice druga prica. Neka je malo za promenu. Ali u medjuvremenu cu ako stignem odraditi jos jednu, posto mi ostalo nesto materijala, samo nju farbam u sivu (boju kola) ili malo tamniju, kao sto je prethodna bila, videcu, otom potom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto bez znaka ko muskarac bez stomaka :p

Salim se, odlicno je ispalo. Nikad ne bih reko da je rucni rad...

Mozda ne bi bilo lose da iskombinujes crnu i sivu....Kao recimo one maske sto su hromirane sa prednje strane
FIAT%20STILO%20OBRVICE.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ljudi jos jednom. :thumbup:
Slicnu kombinaciju je radio VladaNS, on je lepio trake od folije, pogledaj na prvoj strani. Nije ni ta kombinacija losa sta znam....motaju mi se po glavi neke ideje, videcu sta i kako. Za pocetak neko vreme cu ovako da vozim, cisto radi promene. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde od svih slika nadje da postavis ovu sa izuzetnim "styling" dodatkom u vidu obrvica :) ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ja znam nigde, samo polovna ili da das nekome da ti napravi, a ako imas volju mozes i ti sam da napravis
82c6340c6ded75e176d32da4d40a75fb.jpg
Moj rucni rad, nije nista komplikovano, alat koji sam koristio je skalper, moze bonsek za grublje secenje, pistolj za plastiku, ono kinesko sto se rastopi na sunce (to ti treba samo privremeno) donatorska maska, lepak i posle toga kit i farba, ja sam tako, a mozes i da varis plastiku, ali za to ti treba ozbiljniji alat

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

CEF34538-E208-4-DA2-AAE1-82-B77-A1-C94-E

Hmmm, posto vec moram da varim plastiku (od udesa se “drzac” fara slomio pa sad moram da sredim to) taman bih mogao i ovo da sredim

Samo jel ja sad moram da kupim drugu masku i isecem za ovaj deo koji fali ili?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ti fali jedno rebro mozes da ga napravis od neke plastike i da ga ukrojis, ali nije to to, jer ima oblik koji mora da se ispostuje da bi licilo, mozda ima neko parce pa da ti posalje, jer zalosno je da kupujes celu masku za tako malo

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...