Jump to content
FAS Goran
Stardust

Lancia nuova Delta 1.9 TwinTurbo - problemi sa snagom

Recommended Posts

Trebao bi danas da me zove majstor, bio sam do servisa, i rekao mi je njegov kolega da je turbina zaribala. Da nece da radi..  i poslata je na remont.


Sto se tice imena servisa, nebih da kazem i da uticem na poslovanje nekog servisa. Ne razumem se u tehnikalije motora dovoljno da bi mogao da sudim dal su dobri ili ne.

Videcemo na kraju kako ce sve ispasti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako turbina nije kako treba mora da trosi uje, ako ne trosi onda je dobra ima drugi problem.  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih da ti stajem na muku, ni da izmišljam toplu vodu, ali ove na forumu je 100000 puta pisano, uvek po kupovini radi veliki servis! A finansije se lako rešavaju, jednostavno uzmeš neki drugi jeftiniji model auta. I ja bi voleo da vozim nešto novije i skuplje, al za Fiat se love imalo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamenjen je zupcasti spaner roler, filter ulja... ociscen egr, ociscen leptir gasa zamenjeno ulje. Sada prva turbina radi, da kazem radi i druga, ali prijavljuje gresku nedostatka vazduha na dijagnostici.

 

Automobil ne ide kako bi trebalo, od 2800 obrtaja ima turbo rupu, pa se od 3000 turbina pali gasi pali gasi.. i smesno vuce u odnosu kako bi trebalo.

Prvo su probani i zamenjeni i isprobani overboost moduli, nije do toga, pokusano je direktno prespajanje turbina ali neuspesno. Onda se mislilo da je do leptira gasa , nije ni do toga, na kraju je diskonektovan protokomer, i auto puni obrtaje vuce kako treba, radi kako treba, normalno i bez turbo rupe. Tako da blago meni, morace koliko vidim protokomer da se menja. A receno mi je da je za ovaj motor prilicno skup...

 

 *1.9 tvin turbo* jej.

Edited by Stardust

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa obzirom šta si sve navodio kao potencijalne kvarove, protokomer je mnogo blaži problem. Kolika je cena protokomera, ako nije tajna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si poceo, te zaribalo ovo te zaribalo ono, kad ono pisljivi protokomer. I ja podrzavam ideju da promenis majstora, jer sa tim simptomima brljavljenja turbine, protokomer i map se prvi gledaju. A da je skupo, jeste sigurno. Na ovim mega sajber dizelima nema vise nista za male pare

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa koliko skupo? Baš me zanima...

 

Znam puno primera gde su novi automobili, premium proizvođača, imali ogromnih problema sa nekoliko hiljada pređenih km... Ja prosto više ni od jednog auta ne mogu da očekujem da ga vozim bez i jednog kvara, a s' obzirom koliko su danas sve komplikovaniji sistemi na modernim vozilima, sve je jasno.

 

Isto tako je jasna stvar da se od polovnog auta sa lepom kilometražom može očekivati svašta. 

 

Delta nije ni malo jeftin automobil za naš standard, i vodeći se time ne treba žaliti novac u redovno održavanje. Uzmi primer da moraš zameniti set kvačila i plivajući zamajac, i biće ti lakše. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato kupiš ono što najmanje boli tj ono čiji bol možeš najlakše da podneseš.

Nova kola su takvi sistemi da je to čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za koju godinu necemo moci nista da kupimo, novi bravo, delta, passat b6, to su automobili koji se proizvode od 2006 ... generalno stari, ali za nase uslove skupi, i da se kupe i da se odrzavaju ...tako da mi je najbolje da kupim stila i da ne brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto kao što je i Stilo pre 4-5 godina bio "tehnologija" za nas, tako će i ti automobili koje si naveo biti za neku godinu kao i Stilo danas. 

 

Što se tiče Delte twin... pa jbg to je auto koji se tako održava. Čak na kraju nije ispao nikakav poseban kvar koji nemaju svi JTD motori u bilo kom automobilu da se nalaze. Sad ćeš videti kako cepa gume... meni su na Bravu 1,6 120KS gume trajale samo jednu letnju sezonu (15-20kkm) i to prilično normalne vožnje. Pa ćeš videti kad dođu diskovi i pločice na red da se menjaju pa ono ne idu standardni nego oni za auto od 200KS. I tako redom... jednostavno to nije auto samo za gas i nije problem samo potrošnja... ne samo taj nego svaki koji ima 200+ KS ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kocnice su menjane kada je uzet auto.. i da bilo je prilicno skupo (ako se odlucis za iole kvalitetan set) . Jedini problem s time sto je radjeno jeste da sam odlucio da poverujem prodavcu koji je rekao da je radjen veliki servis.. pa sam odlucio da se fokusiram i na kocnice, mali servis itd. Ali evo posle 8 meseci eksplatacije ispade da kajs nije menjan, kao ni pk kajs, pumpa za vodu, a ni mnogo drugih stvari. ne razumem cemu tolika neiskrenost ovih prodavaca. Bilo bi mi mnogo lakse da mi je lepo rekao sta treba da se menja.. a ne da verujem na rec i da ostanem bez motora. Ja sam svakako ulagao te ulagao pare u njega, samo na pogresne stvari.

 

Problem je sto protokomer sa npr brava ne pasuje na deltu tvin, dijametar protokomera je drugaciji,  jednostavno ne moze da se uklopi. Mora da bude deo konkretno za ovaj moj motor.. a mala serija motora, znaci automatski vecu cenu. 

 

Cudno mi je da sa diskonektovanim protokomerom auto radi kao podmazan, vuce i radi bas kako treba, da li ovakva voznja moze da proizvede neke ozbiljnije probleme ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dovla: Upravo tako.

 

Ali evo, uzmimo primer nekog starijeg stila ili 147, nije ni bitno u suštini, samo eto neka je star 12-13 godina recimo, i da vredi do 3000e max. Jtd motor, kvačilo+zamajac, sve to sa rukama lepo izađe 600 evra, a kolika je vrednost auta celog?

 

Povuci paralelu sa deltom koja vredi sada 8000e i više, i ako jednostavno moraš neki dinar da uložiš, ne vidim tu smak sveta...

 

 

@stardust:

 

Pa on definitivno ne daje svoje prave performanse sa diskonektovanim protokomerom. Tada ecu ''napamet'' pravi smešu, i brini se da ne dođe do nekog eventualnog oštećenja motora. Sigurno da bi vožnja bez njega uzrokovalo lošije izlazne karakteristike motora, a vrlo verovatno bi se povećala potrošnja goriva. 

Edited by banjo1990

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javice se jos njih koji su vozili bez protokomera i nista se nije desilo motoru, a sto se tice velikog servisa to ne treba verovati nikome nego na pocetku odradis koja god da su kola...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada je diskonektovan protokomer automobil radi kako bi trebalo, vuce kako bi trebalo. Razumem da taj deo sigurno ne postoji za dzabe, ali dok je on povezan auto ima turbo rupu na 2800 rpm, pa od 3000 na dalje stuca i nema ni pribliznu snagu kakvu inace treba da ima. Naravno , ne verujem da bi se to toliko primetilo u normalnoj voznji.  Samo pri maksimalnom (ubrzanju 3,4,5 6 brzina) se vidi da nesto nije uredu. ubrzanja i medjuubrzanja nemaju veze s vezom kakva bi inace trebala da budu. Vazno je da sada radi "kako treba" pa kada se skupe pare i to ce da se menja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje je voziti sa raskacenim protokomerom nego sa prikacenim pokvarenim.... ali treba da se kupi drugi i zameni, jer to sto ti mislis da radi kako treba-ne radi, i performanse koje pruza nisu onakve kakve su sa ispravnim protokomerom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da ti kazem druze da su simptomi protokomera jako slicni/isti sa losim/zaprljanim egr ventilom.. Tako da ti preporucujem da ne kupujes protokomer na svoju ruku vec da prvo istestiras ili cak zatvoris egr makar i privremeno jer ce ti izbaciti gresku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali kad ga raskacis, protokomer zauzme jednu vrednost.. Egr bitno utice na vrednosti koje daje maf ka ecu, i ako je on neispravan, sve ukazuje na neispravan protokomer.. Kazem, 5 min posla, zatvoriti egr na pola sata i probati auto sa zakazenim protokomerom.. Nekako mi je neverovatno da protokomer crkne tek tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...