Jump to content
FAS Goran
vagenovac

Grande Punto 1.9 JTD Sport

Recommended Posts

Nedavno sam isao kolegi pogledati jedan gp 1.9 sport isto crni ko tvoj i zaljubio sam se na prvi pogled. Auto mi se svidja u svakom pogledu i ako jednog dana dodje bude vrijeme za promjenu auta ja nemam o cemu razmisljati. :)
Jos jednom odlican auto i svaka cast :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wagenovac, odlican ti je GP! Bas mi je drago sto deres ovog GTI golfa. :D

Ja sam mislio da je taj sto se prodaje od 170ks ustvari ovaj, tj jedan isti koji se prodaje i koji dere ove po miseluku :) ... al sam ga objasnio sad

Beli taj na oglasima i ovaj su 2 razlicita. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opasan GP, opasan... Na prvom klipu su lošije krenuo, a ipak dobio. :)

Lepo se i čuje ako mogu da primetim.

Kad budeš imao još vremena, davaj slike.  :cheers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@martin pozdrav :D

 

Inace imam problema da uhvatim dobar start, cak imam osecaj da sam bolje startovao na novim zimskim dunlop 3d 15", nego sad na isto novim goodyear eagle F1 iako mi je sad letnja guma sira cak 40mm, jednostavno previse lako provrti.

 

Na stranu sto su ove gy f1 gume tihe, udobne i izuzetno dobro drze u krivini, sto se tice ubrzanja na pravcu mislim da je zimska bila u prednosti, ne znam kako bih opisao, kao da se vise lepila za asfalt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske su ti mekse pa se vise ljepe, ali i brze trose.
Ono sto sam ja primjetio na street raceu je da vecina malo ispusti pogonske kotace da bolje uhvati

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na street raceu većina koristi zimske za pogon i kao što kolega kaže malo ispuštene, odnosno dosta mislim da su negde 1-1,5 bar maksimslno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ja teram matorog da stavi letnje,poteže znači :D mali off :ph34r:

ne stvarno imam utisak da kad krenem, napunim po gasu da nedodiruju asfalt....

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ukratko rec je o GP sa sjajnim 1.9 JTD koji trpi moju torturu vec nepune dve godine, ali zato dobija punu negu i paznju.

Od opreme ima hill holder, tempomat, bluetooth, dvozonsku digitalnu klimu, kozni mf volan, naslon za ruku, maglenke, bord, sportska sedista i jos neke sitnice, ako se setim napisacu.

Auto je chipovan u novaspeedu, ko je NSa verovatno me je nekad upamtio po oblaku crnog dima koji ostaje iza kad potopim gas, dpf sam izbacio i odradio komplet auspuh nedavno kod bate, licno sam veoma zadovoljan zvukom za jednog dizela.

O motoru ne treba trositi reci, izuzetno linearno i snazno povlaci.

 

Zanima me samo sta si tacno radio sto se tice auspuha jer i da li si dobio nesto vise sto se tice snage i odziva ?

Inace dobio sam vrlo dobre informacije sto se tice izduva kod JTD-a.. Shvatio sam i preracunao da povecanjem protocne cevi do zadnjeg lonca za 10-15% auto izvlaci nekoliko konja.. Zelim da znam da li je to tacno i da li smem to da radim

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja moje letnje drzim naduvane na 2.6 bara  :turned:

 

@andrija ono sto je sigurno je da ces dobiti pristojan zvuk i da ce se turbina lakse izduvavati gasove, primetio sam prateci parametre preko dijagnostike da mi je temperatura u izduvu opala, mislim da sam dobio i nesto na snazi, ali sitno, mozda par ks, kao i da se lepse ponasa u visokim obrtajima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@martin pozdrav :D

 

Inace imam problema da uhvatim dobar start, cak imam osecaj da sam bolje startovao na novim zimskim dunlop 3d 15", nego sad na isto novim goodyear eagle F1 iako mi je sad letnja guma sira cak 40mm, jednostavno previse lako provrti.

 

Na stranu sto su ove gy f1 gume tihe, udobne i izuzetno dobro drze u krivini, sto se tice ubrzanja na pravcu mislim da je zimska bila u prednosti, ne znam kako bih opisao, kao da se vise lepila za asfalt.

Vidi, vidi, znaci ipak nisam jedini...kad sam uzimao gume, video saru i dubinu sare mislio sam to je to, resio sam sve probleme, kad ono medjutim, imam utisak da bolje krecem sa zimskim yokohamama

Da li je ovo kako kazu najbrzi punto u Novom Sadu ja uopste ne mogu da skontam...znam da je taj o kome se prica isto crn, isto ostavlja oblak dima, isto bude na miseluku, ali sam ja cuo da je tog radio safe-chip, sad ne znam do kraja o cemu se radi...

Koji ce ovo biti duel :D i niko ne moze da se vadi na gume haha :D

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je taj punto, jedan jedini :D

 

Istorija tuninga ide ovako, prvo sam stavio racechip box koji nije skoro nista radio (mereno na dynu 12ks dobitka kod zeravice), pritom je bord lagao za potrosnju, pa mi je safe odradio mapu kad mi je dpf vadio, ali neku blagu optimum varijantu za taj motor 1.9 8v mjt, nije bilo znacajne razlike u odnosu na box te i dalje nisam bio zadovoljan, hteo sam neku jacu power varijantu, ali safe nije bio zainteresovan, pa sam onda otisao u novaspeed na preporuku (a ispalo je da su mi i passata oni radili tj. preko coveka koji za njih upucava njihove mape), pa su mi na kraju odradili mapu sa kojom sam iskreno zadovoljan, a i prepoznatljiva je zbog dima :)

 

p.s. kad inace ides do miseluka, da naletim :)

Edited by vagenovac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li tu Milutin neke šanse u eventualnom povlačenju?

Ne znam...videcemo...kazem nisam ga video na delu. Bitno samo da je zanimljivo, koliko sam se puta potezao a znao da cu ostati iza tako da...ne marim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...