Jump to content
FAS Goran
cileee

Fiat Punto mk.2 dizel vs benzin

Recommended Posts

Ahahhahahahahahahahhahahahahahahahahhahaha, ma do 140 ce ici svaki pa cak i 150 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam kupovao kola trazio sam fiat bravo 1.6 16v ili 1.8,naravno nisam se uklapao sa kintom jer sam kao i vecina bio ogranicen sa nekom cifrom i onda mi sasvim slucajno izleti punto 1.2 16v i njega kupim.Nemam plin jer mi se ne ispati posto godisnje prelazim oko 6000 km tako da mi ne smeta potrosnja koja je u proseku nekih 7 l u gradu normalne voznje.Kada sam stavljao vece gume svi su mi vikali ima da ti poveca potrosnju ali meni je bitniji izgled od potrosnje.Znam samo da kada sam jednom bas na sam docek docek tacnije 31.12. upao u guzvu i bilo pola sata pomeranja kola bukvalno po pola metra da je potrosnja bila kao da vozim tenk.Sto vise komentara cujes teze ces se odluciti,svi hoce da pomognemo koliko mozemo ali ti kupujes auto a ne mi tako da ti najbolje znas sta ti odgovara.HGT je tata za sve ostale.Toliko od mene i srecno sa kupovinom. :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kada sam kupovao kola trazio sam fiat bravo 1.6 16v ili 1.8,naravno nisam se uklapao sa kintom jer sam kao i vecina bio ogranicen sa nekom cifrom i onda mi sasvim slucajno izleti punto 1.2 16v i njega kupim.Nemam plin jer mi se ne ispati posto godisnje prelazim oko 6000 km tako da mi ne smeta potrosnja koja je u proseku nekih 7 l u gradu normalne voznje.Kada sam stavljao vece gume svi su mi vikali ima da ti poveca potrosnju ali meni je bitniji izgled od potrosnje.Znam samo da kada sam jednom bas na sam docek docek tacnije 31.12. upao u guzvu i bilo pola sata pomeranja kola bukvalno po pola metra da je potrosnja bila kao da vozim tenk.Sto vise komentara cujes teze ces se odluciti,svi hoce da pomognemo koliko mozemo ali ti kupujes auto a ne mi tako da ti najbolje znas sta ti odgovara.HGT je tata za sve ostale.Toliko od mene i srecno sa kupovinom. :thumbsup:

Imas pravo. Svi ste vi prosli ono sto sada ja prolazim. Ne zivim u centru (inace na Miljakovcu) pa mi je malo lakse sa potrosnjom. Ali volim da izadjem popodne ili uvece i da se provozam sa drugaricama :D a isto tako volim i da me auto povuce i da mogi da se poigram po krivinama. Razmisljao sam izmedju Stila i Punta, pa sam odabrao Puntisu jer je manji i manje trosi dizelas. Sada predpostavljam da 1.9 jtd trosi isto ili pak za 2L manje od Stila. Sve vise i vise me sada privlaci HGT ali jednog leppog dana, odigracu na 1.3mjtd ( to za temperaturu nema veze :p ) ali hocu da kad sipam za 1000 mogu da izvucem makar nedelju dana solidne voznje (mozda ga i preterah sada) po gradu. Ako teca hoce da prodaje Stila na lastis da ga uzmem ako nece onda cu mu uzeti Punta da ga bas onako ganjam i vidim kako realno ide mada sam vec to radio i znam. Samo je sada pitanje naci dobrog za lepe pare. Ja mislim da je do 2500 jura izdvojivo za nekog lepotana 2004-2005 god, a za svaki evro vise idem na Stila. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš baš tolerantne drugarice kada vole da se voze u lokalu.

Nađi neko sokoćalo na metan i možeš i cele dve nedelje da se voziš a točionica ti je relativno blizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sto ljudi sto ćudi. Meni je bitna ekonomičnost. Pičim svaki dan od Borče do aerodroma Nikola tesla i nazad na posao. idem Zrenjanincem, pa ako je guzva kroz Kotez i Krnjacu, pa  sve okolo pored Tempa na Vilinim Vodama, pored Boban pumpe Dunavskom, oko Kalemegdana pored Nebojsine kule, pa na stari tramvajski most, posto je manja guzva pa na auto put. potrosnja sada leti je 3,9l/100km. znači sajednim rezervoarom ili  49l dizela kolko stane (ili 60 evrica) predjem tačno oko 1300km mesečno koliko i iznosi taj put od posla i nazad - 60 km u oba pravcax22 radna dana i to je to. Toplo preporucujem 1.3 jtd. Na auto putu sam ga terao po cajgeru 180 bez problema. 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj 1.3jtd ima barem 100ks, jer u suprotnom u realnosti nece biti ni blizu toga sto cajger kaze... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laze sat, ali je istina da pokazuje toliko, znam po svome. Cak je i u prometnoj napisana najveca brzina 162 mislim.

Dok je potrosnja na mjestu kako kazes :)

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj 1.3jtd ima barem 100ks, jer u suprotnom u realnosti nece biti ni blizu toga sto cajger kaze... ;)

u pitanju je Fiat Punto Classic 1.3 jdt 51kw ili 69konja (ili kako mnogi vole da ga zovu multijet, a nije). Navigacija na 180km/h po cajgeru kaze 165km/h kolika je deklarisana max brzina. Imam slike kod kuce, ali mi nisu na ovom kompu, ali ima cak i klip jednog naseg lika kako ga tera tako na 4000 o/min. 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne treabaju meni nikakve slike niti snimci, ja sam samo rekao da cajger puno laze sto si i potvrdio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko drugarica mozes u ovaj autobus da provozas? Sigurno 7-8 moze da ih stane ... batali kupovinu manjeg auta :D

Ahhaahahahahahahah, pa ako nadjem neke sa full opremom onda ih poteram :D imam par full fulova, od prednjih do zadnjih erbegova, maksimalno utegnuih :D

A sto kazu za potrosnju 1.3mjtd-a potvrdjuje da po gradu (centar) ne prelazi 5l u maksimalnoj guzvi.

Metan sam i ja razmisljao ali mi se vise lezi dizel, zivahniji je a trosi manje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretpostavljam da taj 1.3jtd ima barem 100ks, jer u suprotnom u realnosti nece biti ni blizu toga sto cajger kaze... ;)

Nema, ima oko 58kw ili 56 ne znam tacno, dok 1,9 ide oko 88ks-a :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Koliko drugarica mozes u ovaj autobus da provozas? Sigurno 7-8 moze da ih stane ... batali kupovinu manjeg auta :D

Ahhaahahahahahahah, pa ako nadjem neke sa full opremom onda ih poteram :D imam par full fulova, od prednjih do zadnjih erbegova, maksimalno utegnuih :D

A sto kazu za potrosnju 1.3mjtd-a potvrdjuje da po gradu (centar) ne prelazi 5l u maksimalnoj guzvi.

Metan sam i ja razmisljao ali mi se vise lezi dizel, zivahniji je a trosi manje :)

 

po najgoroj guzvi leti ne preko 5, a zimi ne preko 5,5

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dudule1 To mi je najbitnije, a u manje promentnijim ulicama kao Miljakovac 1, Kanarevo, Banjica, Vozdovac, Skojevsko i sve ka Banovom ne prelazi 4l normalne voznje, mozda par puta stiskanje na semaforima i to do 4000 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesu li to potrošnje po kompjuteru ili merenje na sipanjima?

interesantno je da se uvek racunica od cepa do cepa pogadja sa bordom u decilitar. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po bordu. Cak je i u nekim danima pisalo na kraju i 3,7 3,8 sve zavisi kako sam ga vozio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je previse za Punta, pre bih Stila ili Bravu uzeo za te pare iskreno. Mislio sam nesto do 2000,2300 max.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko troši kad je situacija "kreni-stani". Ja ujutru ( oko 7) savladavam "Takovsku",od 29 nov. do Skupštine 15 min,a to je 1,5km. Po podne (oko 15), Kneza Miloša,od "Mostara" do Skupštine,2km -25-30min. Relacija je Karaburma-Miljakovac i ostatak deonice je manje-više čist. Max potrošnja u takvom režimu je 6 lit. Auto je remapiran. Sa fabričkom mapom troši tačno koliko je fabrika rekla, 6,5lit. Kako to da kod benzinaca potrošnja bude manja od deklarisane, i to za čak 2-3 litra.

Otvoreni put me uopšte ne interesuje,jer na isti izlazim jednom mesečno,a u gradu sam svaki dan.

 

Cisto da se nadovezem na potrosnju od 11L u beogradu za isti motor koji je kao kod HGT-a. U pitanju je stilo 1.8 koji je 300kg tezi, ovaj put normalna voznja po Beogradu, ako treba rute da pisem mogu, ali bilo je svega. i po centru, oko pozorista, par puta oko 17 sa novog bg prema brdu. 

HGT trosi samo ako se stiska, a ta 11L je ako provodis u stani kreni rezimu, i da izgleda da samo meni i kicerici trosi 8L po gradu.

 

PS. Tersmostat je neispravan, pa cak i po ovim vrucinama se pati da dodje do pola.

 

http://youtu.be/CkLHX00X3pE

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...