Jump to content
FAS Goran
cileee

Fiat Punto mk.2 dizel vs benzin

Recommended Posts

Ono sto tebi treba je GP sport 1.3 sa 90 konja, prvi razlog zbog godista, a opet  kod nas puntici dvojke su izvozeni pogotovo te hgt i sporting varijante cast izuzecima. Ja vozim 1.9 jtd jedina pohvala mu je potrosnja, za grad je idealan a za otvoreno ne volim da ga teram preko stotke iako moze i 150. GP ti je moj savet mada jedino ova sport verzija ima 6 brzina i plivajuci dok obican GP ima samo 75 konja i obican zamajac i taj cu auto sigurno uzeti jednog dana jer je mladji i svezija verzija punta koji svi mi vozimo. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoji Grande Punto 1.3  multijet 90ks  Sport  :)

 

prosle godine sam ga vidjeo na placu kod nas ovamo,na Cetinje.

 

Svu opremu ima kao 1.9, one siceve sa detaljima,felme.  Spusten,bas fin auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

od kud hgt-u 8 po gradu ? o.O moj 1.2 16v pa 7-7ipo po gradu i to normalne voznje, sto ne razmotris i sporting verziju ? trosi tuda nedje ko 1.2 8v a po meni ide komad bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

HGT moze 8 po gradu, ali to je da nemas nekog veceg stajanja i da izbegavas centra. Sve zavisi od grada dod grada i stajanja. Meni po BG HGT trosi 9 - 10l, a taj 1.2 16 posrce 8l ako ne i 9 u gradu, a razlika u voznji je ogromna, naravno ako volis zujalice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po Bgd-u HGT ne spušta ispod 11 lit,zavisi šta ko misli kad kaže "grad". Pa u karakteristikama piše da  u gradu troši 11,5 lit.

Što se tiče teškog zagrevanja dizela,to je potpuno tačno,a razlog je rasterećenost motora i odnosi se na bilo koju marku automobila sa CR motorom. Zimi dođem do posla (12km),on je tek tu negde oko radne temperature, ali grejanje kreće već oko 5-og km. Na poslu vozim Opel Combo 1.7 dti i Fiat Doblo 1.3 mjet 90ks, i priča je ista. U najgorim mogućim uslovima vožnje ta dva auta troše isto,oko 9 lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to samo Draganu i Kičerici 1.8 16v troši 8-9l. Rekao sam, vozio sam Cooper 1.6. Po fabričkim podacima troši po gradu 9.7. Po bordu je najmanje 9.5. na pumpi preko 10. Na otvorenom 6. I kako sada Punto HGT troši 3l manje od fabričke specifikacije? Jeste da sam coopera terao kako i priliči, sve do crvenog povremeno, šaltanje bar na 3000rpm. Ide on i na 2000rpm, ali kada treba da stisnem gas i nešto uradim ne desi se ništa. Od 3500 počinje da vuče, i stvarno se vrti do cca 7200rpm, tu opali u blokadu :p

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

drug mi je imo hgt-a i njemu je trosio oko 11 ( i to ne kreni stani voznja), to je glavni razlog sto sam kupio ovu ,,zujalicu,, a ne to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da povucem neke usporedbe medju tim manjim motorima.
1.4 tdi i 1.3 mjet, oba sam probao i 1.3 mi daleko bolje lezi. Zivlji je na nizim obrtajima, krace brzine i stvarno niska potrosnja dok je tdi malo vise sportski orjentiran, duze brzine, visi obrtaji, ali samim time i potrosnja veca, a da ne govorim da do 2000, 2500 obrtaja tdi nece ni krenuti dok 1.3 mjet na 1700, 1800 ide bez problema.
Jedina po meni mana 1.3 mjeta je nedostatak seste brzine
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve veze imaju 1,2 i 1,8? Sto mora 1,8 puno vise da potrosi nego 1,2? Jel vi znate koliku snagu ima punto sa 130ks? Sve sto je jaci motor, bolje ide, manji gas mu dajes i to se odrazi i na potrosnju u pozitivnom smislu. Ja verujem da hgt sa ispravnim varijatorom i diznama i motorom generalno moze da trosi 8-9l pogradu!

Moj predlog je ili hgt ili mjt 100ks i da se vozis kao covek, ma kao car :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gospodin da budes. To je isto kad nekom kazes za 4.0tdi kako malo trosi a on ti ne veruje, sto vise ccm i ks rastereceniji je motor!
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma to samo Draganu i Kičerici 1.8 16v troši 8-9l. Rekao sam, vozio sam Cooper 1.6. Po fabričkim podacima troši po gradu 9.7. Po bordu je najmanje 9.5. na pumpi preko 10. Na otvorenom 6. I kako sada Punto HGT troši 3l manje od fabričke specifikacije? Jeste da sam coopera terao kako i priliči, sve do crvenog povremeno, šaltanje bar na 3000rpm. Ide on i na 2000rpm, ali kada treba da stisnem gas i nešto uradim ne desi se ništa. Od 3500 počinje da vuče, i stvarno se vrti do cca 7200rpm, tu opali u blokadu :p

Ako stilo 1.8 po gradu trosi ispod 10L moze i HGT. Sve pod uslovom da ne ides kreni stani po bulevaru i te situacije. Ja sto se krecem Zarkovo - Gazela - YuBC i nazad istom rutom, Onda Zarkovo - Autoput - Avia izlaz - ustanicka do blvd - pa mite  u mirijevo. Onda Zarkovo - Sajam - Kneze M - pored skusptine do pozorista kad nije kreni stani trosi ispod 10l 

Mozemo testirati kad hoces Ja tebi veceru ako ode preko 10L ti meni ako bude ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žarkovo-Gazela  hvataju te 3-5 semafora i može solidno 5. da se vozi. Igor bi tu imao 4 l ko od šale.

Od tih malih motrića 1.4 TDCi ima sve pohvale, živahniji, bolje poteže , veoma mali potrošač i grejanje daleko brže dobije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koliko troši kad je situacija "kreni-stani". Ja ujutru ( oko 7) savladavam "Takovsku",od 29 nov. do Skupštine 15 min,a to je 1,5km. Po podne (oko 15), Kneza Miloša,od "Mostara" do Skupštine,2km -25-30min. Relacija je Karaburma-Miljakovac i ostatak deonice je manje-više čist. Max potrošnja u takvom režimu je 6 lit. Auto je remapiran. Sa fabričkom mapom troši tačno koliko je fabrika rekla, 6,5lit. Kako to da kod benzinaca potrošnja bude manja od deklarisane, i to za čak 2-3 litra.

Otvoreni put me uopšte ne interesuje,jer na isti izlazim jednom mesečno,a u gradu sam svaki dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko vidim ovo prelazi u prepucavanje i neka licna ubedjivanja ... a to coveku nece pomoci nego ce ga uvaliti u jos vecu dilemu citanjem svakog posta ...

Moj Punto i dalje sa 1000 dinara moze da ode do Beograda, auto komanda, slavija, centar, sta god i gde god, nebitno da li je guzva ili nije, da li je crveno ili nije ... sta se pravite pametniji od kompjutera ...

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes lepo na skup, zamolis par ljudi da ti daju krug i odlucis koja varijanta ti odgovara... Ovakve teme se obicno zavrse samo sa nekom pricom tastature mafije, ne znas koji bolje ide, manje trose, bolje se cuje... Pozeljno je da ti vlasnik bude suvozac i da stisnes par puta gas i posmatras mu facu u kojem trenutku krece da odbrojava koliko ce mu sad skociti racun za gorivo :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pruzis se koliko mozes, jednostavno. Trosio on 5L - 10L ili 15L ako imas da sipas uzimaj. Ako gledas potrosnju da bude sto manja onda uzmi 1.3 dizel motor i teraj ili 1.2 8V sa plinom i teraj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odes lepo na skup, zamolis par ljudi da ti daju krug i odlucis koja varijanta ti odgovara... Ovakve teme se obicno zavrse samo sa nekom pricom tastature mafije, ne znas koji bolje ide, manje trose, bolje se cuje... Pozeljno je da ti vlasnik bude suvozac i da stisnes par puta gas i posmatras mu facu u kojem trenutku krece da odbrojava koliko ce mu sad skociti racun za gorivo :laughing:

Ptocitah sve postove ali ovaj mi je najbolji :D definitivno cu tako uraditi. Pa ja sam u tim godinama da mi vise nije nibitno koliko mi auto ide nego potrosnja. Ako hocu da se trkam uzecu lepo S8 i kraj :D naravno da bih zeleo da je zivahan, sledeci skup sve moram da ispobam :D

A realno se i meno cini da je za potrosnju 1.3mjtd majka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali po gradu, na auto putu ako hoćeš da budeš brži od turaka i buseva računaj na potrošnju kao i 1.9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...