Jump to content
FAS Goran
cileee

Fiat Punto mk.2 dizel vs benzin

Recommended Posts

Ovako, imam nameru da kupim Punta (do neke odredjene cifre). Sada me koska da li uzeti dizela ili benzinca? E sad ako dizel kog, 1,9 ili 1,3. Teca mi ima 1,3 i trosi mu do 4,8L po gradu, a ne znam za 1,9. Vozio sam i novog Punta 1,2 44kw po gradu, sa prilicnim davanjem gasa nije presao 6,4. E sada, meni se jako svidja HGT verzija :D pogotovu zbog tih 130 ljutih konjica :D voleo bih da mi otvorite oci. Ne bih gledao nista ispod 2004. godista. (osim u nekim prekim slucajevima). Pa da cujem iskusne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi koliko ti je bitna potrošnja... ako ti potrošnja igra ulogu, onda uzmi dizela, a ako ti je zbog meraka, onda HGT :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sada meni do 7l po gradu normalne voznje ajde i 8l bi moglo proci. Sve preko toga mi ne treba zato sto imam vec jednu grdosiju koja tuce 8-10l po gradu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel je najbolja varijanta. Ako uzmes hgt,prosto te vuce da dajes gas,a to znatno povecava potrosnju. Stoga,dizel je keva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moraš da se dogovoriš sam sa sobom! Nećes pogrešiti šta god izabereš,ali,opet u skladu sa tvojim željama i očekivanjima. Moj izbor bi bio 1,9, ide odlično (kad se odradi remap,mrtva trka izmedju njega i HGT),pritom malo troši!

Izbor je samo tvoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 1.9 hgt sto je 2003+ godiste i po meni nekako najbolja kombinacija. Ima i konjica, a i sigurno je stedljiv :) Samo su malo tezi za naci

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

.. Teca mi ima 1,3 i trosi mu do 4,8L po gradu, a ne znam za 1,9. Vozio sam i novog Punta 1,2 44kw po gradu, sa prilicnim davanjem gasa nije presao 6,4..

Odakle vadite ove potrošnje??? Jel to vožnja noću po NBGD i auto putem od gazele od plavog mosta? Pa ako bi mi stalo do ekonomične vožnje i eksploatacije bez razmišljanja bih uzeo tog jadnog 1.2 od 44kw, i ne bih se ciganisao sa plinom uopšte.

PS

Vozio sam par dana švecinog Mini Cooper 1.6 od 116ks. Bez 10 po gradu neće da priča, a na otvorenom pije 6, sa umerenom vožnjom, tipa 80km/h, uz par preticanja traktora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao vlasnik HGT-a u BG trosi 9l-10l ako ides po centru i malo oko centra...:D Ako si na otvorenom racunaj 6l. Cist oda znas. Racunajuci kako HGT ide veruj mi da nema sanse ispod 8l - 9l da ti trosi po gradu.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potrosnja zavisi sve od stila voznje, koliko mu nabadas gas toliko trosi, ja npr mog dizela po gradu teram do 2000 obrtaja, 2300 najvise. A Punta sam terao do 1500. Ma HGT me jako privlaci, ali u ovim mojim godinama mi je bitna potrosnja. Jer volim da se provozam a i malo vise gasa da dam. Juce driftovao sa Yugom na putu ka Kosutnjaku (od pravca Miljakovca 1 pa pored hale IMR-a) malo navlazio put ihaaaa, Yugic se okrece kao lud :D a kakvi su Multijetovi?

@marko Znam moja grdosija, koliko god ga stedeo po gradu ispod 8 penzionerske voznje nece da cuje (do 2200 obrtaja).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kog punta si terao do 1500? I onaj 1.3JTD ne ide nikako do 1500. Verovatno si pravio kilometarske kolone iza sebe :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda uzmi sportinga,1.4 ide jako dobro,ali ni moj 1.2 nije za bacanje,malko ostrijom voznjom leti trosi 8l a u trku je brzi od fabrickog dizela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa dizelom po gradu zimi dobićeš kostobolju jer zimi mu treba poprilično da podigne radnu temperaturu po semaforima, čak i sa ispravnim termostatom (lična iskustva). Nije loše misliti i na taj deo.

Moja Idea je 1.9 , isti motor kao i kod Punta 1.9 JTD, po gradu trosi 6-6.5L dizela, sve zavisi od rezima. Zimi 0,5-1L vise.

 

Sa nasim kvalitetom benca, 1.4 i 1.6 motori se krecu oko 8-10L benca, ispod nema sanse, jedino da ga guraš.

 

Po meni, bolja i življa varijanta za grad je  benc 1.2 i možda razmisliti o ugradnji gasa u njega zbog jeftinije vožnje.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sa nasim kvalitetom benca, 1.4 i 1.6 motori se krecu oko 8-10L benca, ispod nema sanse, jedino da ga guraš.

 

+1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svako nešto voli, ali od kada sam uzeo 1,3 mtj Punta Classica, samo cu ovaj motor da vozim. I moj sledeci auto ce da bude sa ovim 1,3 motorom nebitno da li je Opel, Alfa, Suzuki, Fiat, Chevrolet ili Lancia. malo trosi a ide ko blesav. prezadovoljan sam. 

http://en.wikipedia.org/wiki/JTD_engine

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi pu seo u tog 1.3 dizela pre nedelju dana, koliko god mu nabijao gas on nije presao 5,6L da kazemo 6.0 sa maksimalno ostrom voznjom ( prva druga treca do 3000,3500 pa cak par puta 4000) pa i 7 da je torsio ne bih ga zalio. A da ne pricam koliko je zivahan prvi mali obrtajima, bulevar Patrijarha Pavla samo potopim gas, LETI. Uz Borsku nisam smeo vise od 100 na sat, nemam preci stvarno. Zato sam se jako jako jako jako zainteresovao za njega. (Imam blagi osecaj da vuce kao Stilo multijet) ja nema reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kud kupih 1.9 .

Sve GP 1.3 koje sam probao živnu tek posle 2000 o/min, a dijagnostika je pokazivala OK parametre.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, tako je to. Meni se ugasio GP 1.3MJET sa 16v kada sam krenuo prvi put, a bio je skroz ispravan. Remap popravlja to donekle. Nego stvarno, odakle vadite te potrošnje za Punta HGT i 1.2 8v?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam prvi pu seo u tog 1.3 dizela pre nedelju dana, koliko god mu nabijao gas on nije presao 5,6L da kazemo 6.0 sa maksimalno ostrom voznjom ( prva druga treca do 3000,3500 pa cak par puta 4000) pa i 7 da je torsio ne bih ga zalio. A da ne pricam koliko je zivahan prvi mali obrtajima, bulevar Patrijarha Pavla samo potopim gas, LETI. Uz Borsku nisam smeo vise od 100 na sat, nemam preci stvarno. Zato sam se jako jako jako jako zainteresovao za njega. (Imam blagi osecaj da vuce kao Stilo multijet) ja nema reci.

znaci 1.3 mtj?

posto mi se porodica uvecala razmisljam da kupim za putovanja:

 

ps206.jpg

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/opel-astra-1-3-cdti-caravan-dpf-navi-ecoflex-neukirchen-vluyn/192533048.html?lang=en&pageNumber=1&__lp=10&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&features=START_STOP_SYSTEM&features=CRUISE_CONTROL&export=ALSO_EXPORT&maxCubicCapacity=1400

 

a da punto ostane kao drugi auto i za grad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa Astirca. Pa svaki auto koji sam vozio zivne preko 2000. Pa 1.3 mi je najekonomicni auto koji sam do sada vozio :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da potvrdim potosnju od 8-10 litara po gradu i oko 6 na otvorenom...

Jel neko ko kaze da taj 1.3 LETI seo nekad u neki 1.8, 2.0 ili neki JTD sa >140 ks?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kazem za taj motor, naravno da su ovi jaci, ali nisam ocelivao takvu snagu za tolicni motor :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 mJet je ok po gradu za MALI auto, nije bas da leti ali ide. Trebaš nekog da pitaš kakvo mu je grejanje po zimi (ala sam zapeo na to grejanje :D)

Kako taj motor pokreće mnogo veću i težu Astru, to je upitno

 

Velika prednost kod tih motora je što je max jednostavan motor za odrzavanje, nema zamajac i mislim da ima lanac umesto kaiša.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jeste vala, na -5 mi treba bar 12km po gradu da dođe do radne temperature, a krene da greje u kabini posle, lupam, 2km. Ako imam mnogo nizbrdica zlo i naopako. Da se ogradim, termostat je ispravan, kada dostigne radnu temperaturu zakuje i ne mrda, kako zimi tako i leti. Ovo važi za moju deregliju Bravo 1.9JTD.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...