Jump to content
FAS Goran
Jelena84

Fiat 500L - produženje garancije

Recommended Posts

Ajd i jedna pohvala na kvalitet 500l-a, da ne bude da ga samo kudimo. Danas vozim oko 110 km/h, i u jednom trenutku krajickom oka vidim da mi nesto leti pravo u glavu s leve strane, iz pravca kamiona iz suprotnog smera... toliko je bio snazan udarac u vetrobransko staklo da sam mislio gotovo je, raspasce se... al staklo je ostalo celo... samo je ostao trag po staklu, po kome pretpostavljam da je bio grumen tvdog - sasusenog blata precnika 10-tak cm, koji je odzvrknuo od tocka... stao, obrisao - uz malo vode bez posledica! :)

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guliver da li se garancija prenosi na novog kupca u slucaju prodaje vozila pre isteka produzene garancije???? Nemam nameru da ga prodajem vec cisto informativno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da se prenosi jer ona ide sa vozilom ali nisam 100% siguran, trenutno radim na nekim drugim poslovima. Javljam sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za produženu garanciju ljudi. 10evra mesecno za miram san...

Neprocenjivo. znači ušteda i otplata prilikom PRVOG problema...

Šta dalje razmišljati...

Dovoljno je loše gorivo, loši putevi i smanjena učestalost van gradske vožnje.... Vrhunski uslovi za nastanak nekog problema ne daj bože

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto veliki deo mogucih kvarova ne podleze garanciji, a da je ne bi izgubio moras da ides u ovlasceni servis, a oni ce tamo da te "oberucke" docekaju i odvale te od zivota

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mogu sada da nadjem gde je pisao Guliver o zameni filtera zbog prljavog vazduha/puteva itd....koji kako je rekao jedan od najprljavijih u Evropi.

Samo da pitam da li je Grcka izuzeta iz te statistike? Tamo mislim da moraju da stave na 2meseca da menjate filter a ne na kilometre :thumbdown:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa 'oćete peščane plaže?! :D Idite u CG tamo sigurno nema peščanih plaža, a ni problema sa prašinom :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem je u tome sto veliki deo mogucih kvarova ne podleze garanciji, a da je ne bi izgubio moras da ides u ovlasceni servis, a oni ce tamo da te "oberucke" docekaju i odvale te od zivota

Ovo je kljucno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali, čini mi se da nije tačno.

Ovo je sve pokriveno:
 

Motor
- Blok motora i unutrašnje komponente
- Glava cilindara
- Remen razvoda
- Pumpa za ulje
- Pumpa za vodu
- Zamajac
- Sklop turbokompresora
- Brizgaljke (za neispravnosti koje su predmet tehničkih nedostataka)
- Sistem varijatora faze
- Pumpa ubrizgavanja i brizgaljke (dizel motora)
 
Menjač
- Menjač i unutrašnje komponente
 
Prenos
- Pogonska poluvratila
- Kardansko vratilo
- Prenosnik snage i unutrašnje komponente
- Diferencijal i unutrašnje komponente
 
Sistem hlađenja i napajanja gorivom
- Ventilator hladnjaka
- Hladnjak
- Davač temperature rashladne tečnosti
- Pumpa za gorivo
- Pumpa za vodu
- Regulator pritiska
- Davač pritiska goriva
- Rezervoar i cevi
 
Klima uređaj
- Sklop klima uređaja
- Kompresor
- Kućište i cevi
- Komande
 
Upravljač
- Kućište upravljača
- Sistem servo pojačanja
- Pumpa hidrauličnog servo upravljača
- Spone upravljačkog mehanizma
- Vratilo upravljača
- Električni servo upravljač
 
Oslanjanje
- Oscilujuća ramena
- Opruge
- Stabilizaciona poluga
 
Kočnice
- Glavni kočioni cilindar
- Kočiona klešta
- Cevi
- Grupa sistema protiv blokade (ABS)
- Kočione čeljusti, pločice, diskovi i doboši nisu pokriveni
 
Električna instalacija
- Instalacija (ožičenje)
- Davači
- Aktuatori
 
Sat sa instrumentima
- Panel sa instrumentima
- Sistem infotelematike
 
Električni uređaji
- Termičko staklo
- Motor podizača stakla
- Aktuatori električnog podešavanja sedišta
- Aktuator kliznih vrata
- Motor pokretnog krova
- Električna spoljna ogledala
- Modul parking senzora
- Parking senzori
 
Sigurnosni sistemi
- Vazdušni jastuk
- Senzori udara
- Senzor prisustva putnika
- Predzatezači
 
Ima tu i ono oko korozije i na boju (lak), ali da ne tražim sada i to, zna se. ;)
 
-----------------------------------
 
Sledeće NIJE pokriveno garancijom:
 
- Usluge redovnog održavanja, zamene ulja, filtera ulja, filtera vazduha, filtera goriva, filtera putničkog prostora, punjenja klima uređaja.
- Komponente izložene trošenju i habanju: Delovi koji se troše i habaju (komponente koje zahtevaju periodičnu zamenu): pneumatici i točkovi / poklopci točkova, svećice / grejači, spojnica, kočioni diskovi i pločice, akumulator, vetrobran, prskalice za pranje termičkog stakla / farova, metlice brisača, papuče zadnjih kočnica, doboši, remenje (izuzev remena razvoda prema ograničenjima opisanim u Uputstvu za upotrebu uz vozilo), amotrizeri, osvetljenje (unutrašnje i spoljašnje), osigurači, kompletan izduvni sistem (izuzev kontrolnog sistema emisije izduvnih gasova, katalitičkogi konvertora sa filterom čestica), ulja, filteri, geometrija točkova.
- Karoserija: Zaptivači, točkovi, cilindri sa ključevima, ručice, šarniri, rasveta i plastične komponente, lampe, obojeni delovi i obloge enterijera, stakla, strugači, kederi i zaptivke stakala na vratima (izuzev na krovu) obloge enterijera i tekstilne presvlake: vrata, sedišta, podova, pragova vrata i motorskog prostora. Oštećenja usled udaraca, vatre i provalnih krađa, ogrebotine, risevi i hemijska oštećenja.
- Ostalo: Naknadno ugrađene komponente i oštećenja nastala postavljenjem neoriginalne opreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao sto pitah malopre u drugoj temi - koliko godina produzene garancije moze da se uplati za cenu zamene jednog kvacila? Ili koliko godina garancije za cenu jednog kaska?

 

U trecoj temi je pisalo da je neko za nov 500L potpuno poplavljen dobio od osiguranja samo 6.500 eura? Zar nije slicno pitanje i - pa zasto uplacujemo kasko, kada ne priznaje sve... Kad "sam bio mali" mislio sam da kad nekom ukradu kola ili se slupaju (puj puj, daleko bilo), osiguranje mu da nova takva... I kasko ne pokriva sve, kao sto ne pokriva ni garancija, pa ga ipak uplacuemo? Neko ce reci - zbog kradje... Ali od kradje se mozemo osigurati i stavljanjem obicne lavlje kandze, niko se ne bi bakcao sa 500L-om sa lavljom kandzom, kad ulicu dalje ima istog takvog bez nje... E, po istoj logici se isplati za jednogodisnji kasko uplatiti i garanciju, pa mirno spavati...

 

Na zapadu menjaju kola (npr. prodaju ih nama) cim im istekne garancija i pocnu da se kvare, jer nece da razmisljaju... Treba da se na njih ugledamo... daj boze uskoro da dostignemo taj standard! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kočione čeljusti, pločice, diskovi i doboši nisu pokriveni

 

Znaci ja dzaba idem da mi gledaju sta skripi   :thumbdown:  moracu da platim ako su plocice ili diskovi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bi bilo jos malo kad bi neko trazio da mu garancija pokrije gume... ti verovatno neces potrositi plocice i diskove, ali ima onih koji ne znaju da voze koji mogu da ih spale ili potrose za 100 km. Sin jednog poznanika se spustio niz Frusku goru u leru, koceci samo kocnicama  - posle cega su plocice bile samo za djubre. Svakavnih ljudi ima...

 

Secate li se onog stosa sa folirantima i kornjacom?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nabroj ih slobodno, ne znam na šta misliš?

Prednje svetlosne grupe - komplet npr.

U opisu su nabrojane razne komponente, npr rasveta, što može da znači i ovo i ono. Okruglo pa na ćoše. Eto razloga za stres i dokazivanje sa Fiat-om a mnogi smo kroz to prošli (ja na sreću do sada uspešno)

Kočione čeljusti, pločice, diskovi i doboši nisu pokriveni

Znaci ja dzaba idem da mi gledaju sta skripi moracu da platim ako su plocice ili diskovi....

Ako pišti može biti samo do pločica i, kao što su pominjali, nečistoće... Ne budi pesimista, mali si prešao, meni su na Ladi zamenili diskove u garanciji jer su počeli da tresu posle 15k km... To su priznali, stavili druge, i vozio sam ih dok se nisu stanjili još min 60k

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sledeće NIJE pokriveno garancijom:

 

...prskalice za pranje termičkog stakla / farova...osvetljenje (unutrašnje i spoljašnje)

- Karoserija: ...rasveta i plastične komponente, lampe...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam sve je isto, tj. nema razlike u tome šta garancija obuhvata u prve dve, i u kasnijim godinama (ako se uplati produženje). I posle prve dve godine i dalje je u pitanju proizvođačka garancija (nije dilerska, trgovačka).

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ali, čini mi se da nije tačno.

Ovo je sve pokriveno:

 

 

Kočnice

- Glavni kočioni cilindar

- Kočiona klešta

- Cevi

- Grupa sistema protiv blokade (ABS)

- Kočione čeljusti, pločice, diskovi i doboši nisu pokriveni

 

-----------------------------------

 

 

 

 

Nije šija nego vrat. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ neshaoct 

 

Da li je isto ili nije, trebalo bi se raspitati. Sa sigurnoscu mogu da kazem da neki pobrojani elementi sa tvog spiska na nepokrivene delove (koji su i na spisku za prve dve godine) su zamenjeni u prve dve godine uz dobre argumente i objasnjenje. Kazem mnogo je toga "okruglo pa na cose"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...